Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Quibelez


Quibelez
csendes tag

Vadi új Gigabyte K8NS Pro, 3000+os proci és Samsung vinyó van a gépben...most lett összerakva és miután bekapcsoltam a gépet leállt a venti (két ventit is kipróbáltam; gyárit meg Zalman 7000 Cu-t)...ráadásul mikor formáztam a vinyót. Utána már nem is ment. Egy új Chieftec 420-as táp van benne.

A csirke is állat... by Quibelez De Saporan

(#2) pilóta válasza Quibelez (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Melyik venti?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) _Volkovy_ válasza Quibelez (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Alaplapi csatira kötötted a ventilátort,vagy tápra?

(#4) deicide


deicide
veterán

csak a cool & quietet kapcsold be, a fordulatszámszabályozást nem szabad az alaplapra bízni, az kapcsold ki. Nekem is ezt csinálta anno a k8v deluxe, annyira szabályozta, hogy leállt.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5) Savanya válasza deicide (#4) üzenetére


Savanya
addikt

Most is ASUS-od van ? C&Q esetén letiltja a VCore-t neked is ?

Mobilszámom: 70-516-8068

(#6) fLeSs válasza deicide (#4) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ASUS K8N-E-n szuperul müxik a fordszám szabályzás, csak tudni kell beállítani. :))

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem a Zalman minimumon van, annál hiába szedi lejjebb, már nem hallom ha megáll:)) Amúgy én is bekapcsoltam a C'n'Q-t és egész jópofa:)

(#8) fLeSs válasza Alvin_ti4200 (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nekem sajna nem müxik a CnQ, de clockgennel csináltam két profilt, amik az órajelet állítgatják, az egyik 1000 MHz 1,05V-on, a másik 2000 MHz 1,45V-on, és ezeket váltogatom. Mivel alig játszom, ezért a gép általában 1000 MHz-en jár, így viszont a proci szinte nem is melegszik (max 22W :D), a venti pedig állandóan áll a Smart Q-Fan miatt. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) Quibelez


Quibelez
csendes tag

A Cool n Quiet-et hol lehet állítani? Azért ez mégis elég durva...leáll a venti és fagy a gép...

A csirke is állat... by Quibelez De Saporan

(#10) fLeSs válasza Quibelez (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Sztem neked nem megy a CnQ, ezt abból következtettem ki, hogy asse tod, mi az. Az ASUS Smart Q-Fant kapcsold ki a BIOS-ban.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) deicide válasza Savanya (#5) üzenetére


deicide
veterán

nem, most már abitom van... de a vcore-t letiltja, és csak def vagy +0.2 v az opció

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12) Savanya válasza deicide (#11) üzenetére


Savanya
addikt

KV8 PRO ? vagy MAX3 ? mennyivel jobb ?

Mobilszámom: 70-516-8068

(#13) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A64-esek klubjában láttad a világrekordomat?:D

(#14) deicide válasza Savanya (#12) üzenetére


deicide
veterán

kv8pro 1.1, és annyiban jobb, hogy kicsit feljebb megy a proci, stabil tud lenni léghűtéssel 1,7V-on 2500ig.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15) viharhozo válasza fLeSs (#8) üzenetére


viharhozo
addikt

Ugyanezt csinalom en is. CnQ-val netezgetve gyakorlatilag passziv hutokent uzemel a Zalman.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#16) HERR Z válasza fLeSs (#6) üzenetére


HERR Z
veterán

MSI-n is jól műxik ráadásul még be se kell állítani gyárilag is príma

(#17) fLeSs válasza HERR Z (#16) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Gratulálok. Én meg rájöttem, hogy tök jól megvagyok nélküle is. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) Savanya válasza viharhozo (#15) üzenetére


Savanya
addikt

Q-fan-t bekapcsolod ???? akkor leáll a venti és felmegy 58fokra a cpu .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#19) fLeSs válasza Savanya (#18) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Annyira megy fel, amennyire beállítod a BIOS-ban, hogy felmehet, ekkor elkezd pörögni a venti. Legalábbis a K8N BIOS-ában így van.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) viharhozo válasza Savanya (#18) üzenetére


viharhozo
addikt

Felmegy 50re, ott a venti elindul. Lemegy 40re, ott a venti megall. Ez van, ha terhelem. Ha nem terhelem, akkor nem lesz 50 fok sem.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#21) Quibelez


Quibelez
csendes tag

Ez Gigabyte, nem Asus...Cool'nQuiet opció nincs. Azt lehet állítani, hogy autómata legyen a venti vagy sem. De ha nem akkor is lekapcsolja. Ez nem lenne baj, de nem is bootol rendesen (lassú néha nem is indul) ezenkívül mint mondtam lefagyott formázás közben. Leállt a venti és újraindult. Holnap visszaviszem, majd a boltban összerakják (max kicserélik). Azért kíváncsi vagyok mi lehet a baja.
Be lehet vhol állítani, hogy folyamatosan maxon menjen a venti? (engem egyáltalán nem zavar a hangja, az viszont igen ha forró, vagy leáll a venti...P4-en ilyen nincs...Socket 939 sincs ilyen baj)

A másik, amit nem értek: bootolásnál kiírja: CPU clock freqency: 200 Mhz (ezt nem értem, nem 2000-en megy a 3000+ vas vagy ez az FSB akar lenni???)

[Szerkesztve]

A csirke is állat... by Quibelez De Saporan

(#22) iguana válasza fLeSs (#8) üzenetére


iguana
őstag

...ezért a gép általában 1000 MHz-en jár
ööö...akkor minek is neked a brutális jószág? :DDD :DDD

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#23) fLeSs válasza iguana (#22) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Mert mielőtt elindítok egy játékot, felkapcsolok 2 GHz-re. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) fLeSs válasza Quibelez (#21) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Jó az a Giga lap. :D
Sztem azzal lesz vmi gond.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#24) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

És én még olyanra vágytam:) Ja, holnap ha minden igaz (kopp-kopp), lesz egy 100%-osan működő Chaintech-em, Expertben ott hagytam a lapot meg a kártyát is:D

(#26) Barton válasza Alvin_ti4200 (#25) üzenetére


Barton
senior tag

Remélem jó lesz !

(#27) Quibelez válasza Alvin_ti4200 (#25) üzenetére


Quibelez
csendes tag

Sikerült fölvarázsolnom a WIN2K-t egy 5 gigás partira (ennél nagyobb formázásnál fagyott) és ha elindul, 5 indításból 1x, akkor már betonstabil :DDD Még 3dMarkot futtatok, kíváncsi leszek milyen gubanc lesz vele...

A csirke is állat... by Quibelez De Saporan

(#28) Quibelez válasza Quibelez (#27) üzenetére


Quibelez
csendes tag

Megy a Windows stabilan, ha elindul...hibás az alaplap.

nForce 3 SUXXXXXX

Asus K8V lesz helyette. Van vkinek ilyen? Tapasztalatok?

A csirke is állat... by Quibelez De Saporan

(#29) HERR Z válasza Quibelez (#28) üzenetére


HERR Z
veterán

Nem az NF3 a suxxx hanem az alaplap...cseréltesd vissza, vagy vegyél másikat ...de én maradnék NF3-250es chippel szerelt lapnál

(#30) Quibelez válasza HERR Z (#29) üzenetére


Quibelez
csendes tag

Miért jobb? Azért cserélném Asus-ra, mert a videókártyám az egy Asus és ráadásul nem is nVidia, hanem 9800 Pro. Nehogy összeakasszák a bajszukat :DDD (nVidiát ismerve még a teljesítményt is ronthatja azért mert a videó nem tőlük van)

A csirke is állat... by Quibelez De Saporan

(#31) Deathcourier válasza Quibelez (#30) üzenetére


Deathcourier
aktív tag

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#32) Savanya válasza Quibelez (#28) üzenetére


Savanya
addikt

Nekem ASUS K8V-m van - tv tuner és a memóriám miatt cseréltem le NForce3-ról . Nagyon jó lap , igaz nem tuningolom a procit (SATA miatt) , használom az alaplapi hangot ás alant is , stabil ,gyors lap és mükődik 2 memóval is a C&Q .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#33) Flashcash válasza Savanya (#32) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Milyen TV tunert használsz?
Támogatja az alaplap biosból az aut. ventilátor fordulatszám állítást?

(#34) Savanya válasza Flashcash (#33) üzenetére


Savanya
addikt

Pinnacle PCTV és Q-fan van . (alapban passziv hütéssel megy a proci 50fok felett kapcsol csak be a venti .)

Mobilszámom: 70-516-8068

(#35) Quibelez válasza Savanya (#32) üzenetére


Quibelez
csendes tag

nForce3-al nem ment a Tuner? memóriával mi volt a baj? én is videókat akarok majd digitalizálni, de nekem tuner nem kell VIVO-s a kari, videón keresztül TV-t is lehet nézni

A csirke is állat... by Quibelez De Saporan

(#36) Savanya válasza Quibelez (#35) üzenetére


Savanya
addikt

TV tunernél függöleges csikok voltak és a memó nem volt hajlandó 400mhz felett mükődni , P4-ben 460-on sem volt baj /annak ellenére hogy a memóriavezérlő a prociban van/

[Szerkesztve]

Mobilszámom: 70-516-8068

(#37) HERR Z válasza Savanya (#36) üzenetére


HERR Z
veterán

Mért és Asusban megy 460-at?
Tv tuner csíkok megszüntek?

(#38) Savanya válasza HERR Z (#37) üzenetére


Savanya
addikt

Nem tuningolom /de próbáltam 225mhz-en szinkronban/ , csikok megszüntek .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#39) Quibelez válasza Savanya (#38) üzenetére


Quibelez
csendes tag

nForce 3 SUXXX :DDD

Fagyogatok most is...

A csirke is állat... by Quibelez De Saporan

(#40) Savanya válasza Quibelez (#39) üzenetére


Savanya
addikt

VIA nem rossz azért még ha csak K8T800 is :C :C :C :C

Mobilszámom: 70-516-8068

(#41) HERR Z válasza Quibelez (#39) üzenetére


HERR Z
veterán

egy alaplap miatt nem kell egy chipet szidni...úgylátszik Gigáéknak most nem sikerült atomstabil lapot alkotnia:DDD ellenben nekem fagyás csak tuning miatt volt...100% betonstabil

(#42) Quibelez válasza Savanya (#40) üzenetére


Quibelez
csendes tag

Mi az hogy csak? :))

A csirke is állat... by Quibelez De Saporan

(#43) Savanya válasza Quibelez (#42) üzenetére


Savanya
addikt

mert nem fix az AGP/PCI freki (bár ASUS K8V-nél 233 és 266-on visszavált 66/33-ra /

Mobilszámom: 70-516-8068

(#44) Quibelez válasza Savanya (#43) üzenetére


Quibelez
csendes tag

nForce-on sem fix?

A csirke is állat... by Quibelez De Saporan

(#45) Savanya válasza Quibelez (#44) üzenetére


Savanya
addikt

CTRL + F1 -vel hozd elő a rejtett menüket a biosban és máris állitható lessz az is .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#46) Frosty válasza Savanya (#45) üzenetére


Frosty
aktív tag

Ja aaaz :) Még CTRL + F1 sem kell. F4-es bios. De nem tuningolok hibás lapot, majd ha megy rendesen az új.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.