Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ata vinyó usb-re?

Hozzászólások

(#1) Redreamer


Redreamer
tag

Lenne egy kérdésem, hogyan lehet egy Ata100-as winyót az Usb portra rákötni? A tápkábelt nem tudom rákötni csak simán az Usb portra kéne kötni és valami adapterrel az áramot? Szóval ötletek?

Az élet azért jó mert minden megtörténhet, és azért szar mert meg is történik!

(#2) LukE válasza Redreamer (#1) üzenetére


LukE
veterán

egy normal (nem noti) ATA vinya altalaban tobbet szippant, mint amit az USB-rol illik leszedni, szoval amihez nincs kulso adapter az mar csunya dolog. Azon kivul USB-n 5V jon ki, normal meretu vinyok pedig szeretnek 12V-ot is enni, ehez is +aramkor kell, de megint csak a fogyasztassal lehetnek gondok.
Ha barkacsolosabb kedvedben vagy, akkor polo itthon is kaphato az Atmel 89C5132 tipusu szazlabuja ;](illetve csak 80 labu, de az mar majdnem mind1:DDD)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#3) Redreamer válasza LukE (#2) üzenetére


Redreamer
tag

Hát nem barkácsolni szeretném, de megggondolandó! Venni nem lehet valmi ilyen átalaktót? Ja és mi ez a 100 tűs csatlakozó, dobjál már meg valami linkkel légyszi!

Az élet azért jó mert minden megtörténhet, és azért szar mert meg is történik!

(#4) [Kovi] válasza Redreamer (#1) üzenetére


[Kovi]
tag

Megoldható a dolog, ugyanis létezik direkt ilyen külső mobilrack ami usb-n csatlakozik, áramot meg egy mobil telefon töltőhöz hasonló adapterből nyeri. Már láttam működés közben, teljesen korrektül megy, szal kereskedelmi forgalomban kapható. Amit én láttam azt már régen szerezték be és akkor is drágán, és elég jó miőségű, de vmi 25 ezret emlegetett a srác. Viszont hallotam olyat hogy már 6-7 ezer köül lehet kapni.

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#5) Redreamer válasza [Kovi] (#4) üzenetére


Redreamer
tag

Akkor asszem keresnem kell a neten , pedig jó lenne bevinni egyetemre a winyót aztán ott tölteni, mert Pendrive-ot nem akarok venni!

Az élet azért jó mert minden megtörténhet, és azért szar mert meg is történik!

(#6) [Kovi] válasza Redreamer (#5) üzenetére


[Kovi]
tag

Mikor írtam hogy láttam már iylet működés közben, akkor éppen egyetemen töltött vele a srác.. szal asszem van ennek piaca az egyetemisták körében :))

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#7) Redreamer válasza [Kovi] (#6) üzenetére


Redreamer
tag

Nálam is erről lenne szó! Ha látnád megint érdeklőd már meg hol vette és menyibe került, ok?

Az élet azért jó mert minden megtörténhet, és azért szar mert meg is történik!

(#8) [Kovi] válasza Redreamer (#7) üzenetére


[Kovi]
tag

Hát azt már kérdeztem tőle, de az apja vette még régen és nem tudta megmondani, viszont vkitől mintha mediamarkt-ot vagy vmi hasonló nagy elektronikai áruházat hallottam volna, hogy ott is lehet kapni

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#9) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Pont ma láttam ilyet egy katalógusban:

Küls``o hdd 80Gb (3,5'') USB 2.0 145 Euro
40Gb (2,5'') USB 2.0 175 Euro
120Gb (3,5'') USB 2.0/IEEE-1394 170Euro
160Gb (3,5'') 7200rpm,8mb, USB 2.0/IEEE-1394 210Euro


+16% tax.

(márkanév nem volt)

Aláírás

(#10) Redreamer válasza kapcs-ford (#9) üzenetére


Redreamer
tag

Na épp ez a baj! Ilyeneket én is láttam a Depo-ban ,de ezek drágák! :(
Nekem csak egy csatoló felület kéne a meglévő winyóhoz! Lehet, hogy házilag is lehetne ilyet csinálni? Mert az lenne a legolcsóbb, és legjobb!

Az élet azért jó mert minden megtörténhet, és azért szar mert meg is történik!

(#11) jerry311 válasza kapcs-ford (#9) üzenetére


jerry311
nagyúr

Külső vinyó (nemt notebook-ba való) CSAK usb? ééérdekess :))

(#12) kapcs-ford válasza Redreamer (#10) üzenetére


kapcs-ford
őstag

http://www.donpc.es utána katt a ''Ampliaciones''

De ha maga a keret 25ezer akkor lehet ez jobban megéri :)

Aláírás

(#13) Redreamer válasza kapcs-ford (#12) üzenetére


Redreamer
tag

Jah én is ilyet néztem a Freecom-ba de eszetlen drága! 40e egy 40Gb-os, szvsz ez nem a megfelelő módszer! Csak egy keret kéne, meg adapter, aztán úgy rákötni!

Az élet azért jó mert minden megtörténhet, és azért szar mert meg is történik!

(#14) Redreamer


Redreamer
tag

Bővebben: link
Nem is 40 hanem 64ezer :(.

Az élet azért jó mert minden megtörténhet, és azért szar mert meg is történik!

(#15) karib


karib
addikt

Mindenfelé lehet külső USB házakat kapni, elég filléres tétel, bruttó 8e körül már kell akadjon.

3,5''-hoz jár külön táp, 2,5''-hoz általában elég tud lenni az USB által adott kakaó, de akad abból is külső tápos.

Ha nem akarsz szenvedni a külső tápokkal, akkor vegyél egy régi notebook HDD-t és hozzá egy 2,5'' házat. Ha nagyon nem tudod megoldani, dobj egy mailt, nálam van a polcon egy 4,8 gigás notesz HDD, kerítünk hozzá megfelelő házat is.

Department of Redundancy Department

(#16) Redreamer válasza karib (#15) üzenetére


Redreamer
tag

És akkor ezt egy szimpla Usb kábelel hozzá tudom kötni majd a géphez? Mert ez lenne a fő cél, ugyanis amihez kötöm abban nem turkálhatok, sajna, szóval csak az Usb-hez férek hozzá!

Az élet azért jó mert minden megtörténhet, és azért szar mert meg is történik!

(#17) karib válasza Redreamer (#16) üzenetére


karib
addikt

Egy szál USB madzag és semmi más. Legrosszabb esetben viszont viszel magaddal egy fekete kockatápot, mint egy mobiltöltő. Az sem katasztrófa, de elegánsabb egy db. kis dobozka plusz egy USB madzag :)

Department of Redundancy Department

(#18) Redreamer válasza karib (#17) üzenetére


Redreamer
tag

Ja ez így egész jó lenne! És mennyiért válnál meg a notbook winyótól? Mert nekem egy 2 gigás is elég lenne, a lényeg, hogy minmáli kölcségből össze lehessen hozni!

Az élet azért jó mert minden megtörténhet, és azért szar mert meg is történik!

(#19) Redreamer válasza karib (#17) üzenetére


Redreamer
tag

Na akkor én asszem lefekszem, és majd holnap visszatérünk a témára! Köszi az ötletet amúgy! Na én süppedek :DDD

Az élet azért jó mert minden megtörténhet, és azért szar mert meg is történik!

(#20) karib válasza Redreamer (#19) üzenetére


karib
addikt

Holnapra kitaláljuk. Keresek megfelelő USB házat hozzá.

Department of Redundancy Department

(#21) LukE válasza LukE (#2) üzenetére


LukE
veterán

nem csatlakozó, hanem 1 aranyos kis IC, van 80 lába, tud IDE, USB és MultiMedia Card-dal beszélgetni és még néhány érdekes dolgot. (szoval magában nem érsz vele el valami sokat, azért is volt ott a végén a ;] :) )

De szerintem karib ötlet sokkal jobb. Eddig én is csak több 10kHUF környékén láttam külső USB házakat, de ha van 1

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#22) Dundiván


Dundiván
csendes tag

A Mistralban elég olcsón kapható, 10K körül.
Rackes változat kapható az Alphasonicban is, csak az drágább...

(#23) Redreamer


Redreamer
tag

Na akkor megint itt vagyok, sikerült valami Usb házat találni?

Az élet azért jó mert minden megtörténhet, és azért szar mert meg is történik!

(#24) karib válasza Redreamer (#23) üzenetére


karib
addikt

Küldtem mailt.

Department of Redundancy Department

(#25) bug399


bug399
csendes tag

Az Intex honlapját nézd meg. Nekik van 5,25'' házuk, amibe bármit berakhatsz ami ATA100 kábelon csatlakozik az alaplaphoz. Kapsz hozzá adaptert az áramnak meg a dobozka USB-vel csatlakozik a géphez. Ez egy külső ház.
Ár kb : 30-40 euro.

Commodore 64

(#26) Zimezoom válasza karib (#24) üzenetére


Zimezoom
tag

Ha nem veszi meg a vincsit a kolléga, akkor engem lehet, hogy érdekel. Ugyanis már van külső 2.5''-os keretem, csak a HDD hiányzik belőle...

...vagy eladom neki az én keretemet! :D

[Szerkesztve]

Pay attention, or pay the price!

(#27) DewiL


DewiL
senior tag

Szerintem ez a legjobb +oldás
csekkold le:
Bővebben: link
és hogy hol lehet beszerezni ez nem a rekám helye pentacomp.hu ők foglalkoznak sunbeamos termékekkel énis kerestem már ilyet de sajos még nem érkezett meg azt mondták nincs ott sem ahonnan hozzák (hollandia) reménykedjünk hogy legközelebb lesz :))
u.i:
jah és az ár olyan 5-6k között van

[Szerkesztve]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#28) VladimirR válasza karib (#24) üzenetére


VladimirR
nagyúr

engem is erdekelne a dolog, plz dobj egy mailt, de akar ide is irhatsz

a problemam a kovetkezo: suliban ugy van gyors net, meg lehet hasznalni usb-t ellenbven az osszes halozati aljzatot lezartak :(((
viszont nekem van 2db 2GB-os laptop hdd-m, amik jol hasznalhatoak lennenek letoltesi celokra
tehat engem valami olyan erdekelne, amibe belemeny a laptop hdd, usb-vel megy a pc-re, es nem kell neki kulon tap


thx

(#29) Zimezoom válasza VladimirR (#28) üzenetére


Zimezoom
tag

Akár Veled is bizniszelhetek! :)
Vagy eladod nekem az egyik HDD-t, vagy eladom neked a külsö USB keretemet! :) Na, miccólsz?

Pay attention, or pay the price!

(#30) VladimirR válasza Zimezoom (#29) üzenetére


VladimirR
nagyúr

kulon tap kell?
en nem adom el, ha nem muszaly, mert van a 2 hdd-hez 2 laptop is
mennyiert adnad?

(#31) Zimezoom válasza VladimirR (#30) üzenetére


Zimezoom
tag

Nincs külön tápja, 2 USB csatit foglal le, onnan veszi a kakaót. USB 2.0-ás, alig használtam, 9 hónap gari van rá. 4000-ért a Tiéd!

Pay attention, or pay the price!

(#32) VladimirR válasza Zimezoom (#31) üzenetére


VladimirR
nagyúr

sajnos nem jo, itt suliban gepenkent csak 1 usb van kivezetve :O
pedig kezdtem orulni...

(#33) sztojo


sztojo
tag

Hi!

Én anno mistralba vettem pécsen ilyen kütyüt 9-10k ért de nem bántam meg. Najó néha:)) Amikor öreg pöcs vinyókat nem akarja megenni hot-swapba. USB 2.0 val meg eszméletlen gyors is. 700 megás avi-t 2 perc alatt másolja oda vissza.
Nevét nem tom, valami kinaiak rakták össze hajón amikor jöttek erre tipusú lehet.
Kis órmótlan doboz az egész, de én csak a csatlakozó részét használom amitől nem forr fel vinyó. Rezgéseket 220ról szedi kis tápegységgel.

sztojo

(#34) Zimezoom válasza VladimirR (#32) üzenetére


Zimezoom
tag

Hát egy USB-ről is megmoccan (a led világít rajta, meg a vincsi is felpörög), lehet, hogy úgy is megy... én mondjuk mindig bedugtam mind2őt...

Pay attention, or pay the price!

(#35) nagyzee


nagyzee
csendes tag


http://www.goodway.com.tw/en/product3.asp?listid=3&id=4&subid=10&pid=315&typeid=18

A képen nincs rajta, de külön tápegység jár hozzá, nem az USB-ről kapja a winyó a delejt..


Ha érdekel egy használt darab (3 hónapos), 8000Ft-ért felajánlom.



Nagy (91) Zoltán

(#36) VladimirR válasza Zimezoom (#34) üzenetére


VladimirR
nagyúr

az a helyzet, hogy nem szivesen kockaztatnek, de ha nem lesz mas, meg visszaterhetunk a dologra...

(#37) dark bit válasza Redreamer (#16) üzenetére


dark bit
tag

R épület mi? :)

A bibi ott van, hogy ha nem nóta book vinyót használsz akkor buktad, mert ott nincs sürgősen 220... vagy van? mindenesetre necces, és nemtom ha pendrive-ot engednek ilyet engednek e ott.
(ha másholról van szó akkor persze te tudod)

Üdv!

d[-_-]b Cool Walley

(#38) VladimirR


VladimirR
nagyúr

up!

tovabbra is keresek olyan atalakitot, amivel hdd-t tudok usb-ra (1db-ra) kotni, es nem kell neki kulso tap
van ilyen? van valakinek? eladja valaki?

(#39) Zimezoom válasza VladimirR (#38) üzenetére


Zimezoom
tag

Én odaadom Neked a fent leírtamat kipróbálásra, hogy megy-e 1 USB-ről. Ha nem okés, akkor vissza, azt' kész. :)

Pay attention, or pay the price!

(#40) Redreamer válasza nagyzee (#35) üzenetére


Redreamer
tag

Látom találtatok megoldást ami a legközelebb áll az elképzeléseimhez! :C
Már csak az a kérdesem, hogy ezekre a kábelekre csak nootbook winyókat lehet rákötni igaz? Ha igen akkor nincs -e valakinek eladó, mondjuk 5-10Gb körüli?
Sajnos Karib kolléga megoldása egy kicsit drága lenne :(

Az élet azért jó mert minden megtörténhet, és azért szar mert meg is történik!

(#41) Redreamer válasza nagyzee (#35) üzenetére


Redreamer
tag

Merrefelé lehet ilyen kábelt kapni?

Az élet azért jó mert minden megtörténhet, és azért szar mert meg is történik!

(#42) karib válasza Redreamer (#40) üzenetére


karib
addikt

Desktop HDD-nek kell 12 volt is, a notebook HDD-knek csak 5V kell. Az USB kábelből 5V jön csak ki, így desktop HDD-t nem tudsz rákötni, kell hozzá külső áramforrás.

Department of Redundancy Department

(#43) Zimezoom válasza karib (#42) üzenetére


Zimezoom
tag

Elfekvő vincsid megvan még? If yes, eladod?

Pay attention, or pay the price!

(#44) karib válasza Zimezoom (#43) üzenetére


karib
addikt

Igen. Dobj egy mailt.

Department of Redundancy Department

(#45) Zimezoom válasza karib (#44) üzenetére


Zimezoom
tag

Küldtem, de no answer yet...

Pay attention, or pay the price!

(#46) VladimirR válasza Zimezoom (#39) üzenetére


VladimirR
nagyúr

merrefele laksz? en szegeden/miskolcon...

(#47) Ludovicus


Ludovicus
aktív tag

Üdv!

Adott egy külső usb-s mobil rack, amit xp-s, alaplapi csatlakozós gépre akarok rácuppantani. Probléma: felismeri ugyan, de jön az üzenet, hogy nagy sebességú usb-s eszközt kötöttem nem nagy sebességű usb-hubra. Ezek szerint 1.1-et tud a gép, gondolom, és várok türelmetlenül, hogy történjen valami. Új meghajtó nem jelenik meg, viszont az usb háttértárnál az sok jót nem sejtető sárga felkiáltójel: az eszköz nem indítható el (kód: 10).
Ha már felismeri mért nem működik, a lassabb sebességgel???

(#48) VladimirR válasza VladimirR (#46) üzenetére


VladimirR
nagyúr

csak azert kerdem, mert megvennem... (ez egy UP volt)

(#49) Zimezoom válasza VladimirR (#46) üzenetére


Zimezoom
tag

Hát én Budapestiában... :(

Pay attention, or pay the price!

(#50) zsolt501 válasza Ludovicus (#47) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Xp böl mejik van fenn az SP1 vagy a síma?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ata vinyó usb-re?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.