Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  ata 133 pi-es lapon nem megy, sos! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) SAJT


SAJT
tag


Hogyan lehet beüzemelni egy 40 GB-os Maxtor 7200 rpm vinyót PI-es lapon???????????? :(( :O
Nem tömörített lemez, hibátlan FAT 32 táblája van(Norton Disc Doctor és Win ME szerint) egy másik gépben ATA 133 kompatibilis lappal.
SOS!! KÉRLEK, SEGÍTSETEK :O !!!!

''...De a legnehezebb megmutatni, hogy mennyire vagy férfi! Ezt onnan látni, hogy meddig pisál az ember. ...'' Szőke A.-Tündérdomb

(#2) Sanyo válasza SAJT (#1) üzenetére


Sanyo
senior tag

Itt keresd meg az alaplapod tipusat es tedd fel a modositott biost.

http://wims.host.sk/

Epp a mult heten sikerult egy regi Amptron PM9000 alaplappal elfogadtatni egy 40 gigas seagate vinyot. Arra egyebkent ne szamits, hogy ata133-al fog menni, jo lesz az udma33-nak is, viszont a teljes vinyot tudod hasznalni es nem kell lekorlatozni 32 gigara.

(#3) Sanyo válasza Sanyo (#2) üzenetére


Sanyo
senior tag

Ize, szoval Amptron PM9900 volt az a bizonyos alaplap.

(#4) SAJT válasza Sanyo (#2) üzenetére


SAJT
tag

Köszönöm a linket, a cél az, hogy 40gb -t lássa. az ultra dma 333 pedig több mint elég:))

''...De a legnehezebb megmutatni, hogy mennyire vagy férfi! Ezt onnan látni, hogy meddig pisál az ember. ...'' Szőke A.-Tündérdomb

(#5) SAJT válasza SAJT (#4) üzenetére


SAJT
tag

33 - pardon:DDD

''...De a legnehezebb megmutatni, hogy mennyire vagy férfi! Ezt onnan látni, hogy meddig pisál az ember. ...'' Szőke A.-Tündérdomb

(#6) SAJT válasza Sanyo (#2) üzenetére


SAJT
tag

Megtaláltam a szükséges bin fájlt. Ha a 7.41-es AWD flasherrel feltöltöm működni fog a gép? Ez egy 2001-es progi, vmi. újfajta szériákhoz ajánlva, a flash tartalom pedig 1997-es. Az uniflaser 1.29-ről azt írják nem megy Intel Vx-es lapokkal.

Nekem az van. BIOS id: ATC-1000+ 10/04/96-i430VX-2A59GA29C-00
és ez fog rámeni ATC-1000+ BIOS VER:1.3 04

Szóval jó -e hozzá az új flasher, vagy honnan tudok leszedni hozzá megfelelő régit?

''...De a legnehezebb megmutatni, hogy mennyire vagy férfi! Ezt onnan látni, hogy meddig pisál az ember. ...'' Szőke A.-Tündérdomb

(#7) Sanyo válasza SAJT (#6) üzenetére


Sanyo
senior tag

En a 8.16 verziot hasznaltam asszem, szoval jo lesz. A rend kedveert azert mentsd le a regi biost, biztos ami biztos. :)

(#8) SAJT válasza Sanyo (#7) üzenetére


SAJT
tag

Köszi!

Végül a 7.41-el csináltam, tökéletesen látja a vinyó teljes területét,

(mielőtt elolvasnád, a kérdésem: Hogyan tudom a 40 GB-s ATA133 Maxtoromra feltenni a PI konfigban a Win98/SE-t?) :)

''...De a legnehezebb megmutatni, hogy mennyire vagy férfi! Ezt onnan látni, hogy meddig pisál az ember. ...'' Szőke A.-Tündérdomb

(#9) SAJT válasza SAJT (#8) üzenetére


SAJT
tag

Nos? 5lete vkinek?
Hogyan tudom a 40 GB-s ATA133 Maxtoromra feltenni a PI konfigban a Win98/SE-t?

''...De a legnehezebb megmutatni, hogy mennyire vagy férfi! Ezt onnan látni, hogy meddig pisál az ember. ...'' Szőke A.-Tündérdomb

(#10) Yutani válasza SAJT (#9) üzenetére


Yutani
nagyúr

Milyen is az alaplapod típusa? Mintha nem találnám a fenti hozzászólásokban...

#tarcsad

(#11) SAJT válasza Yutani (#10) üzenetére


SAJT
tag


Nézd meg a 6.-t! Abban rejtettem el :))

Ha mégsem találnád meg:
ATREND ATC-1000+ (Intel 430 VX PI-es, socket 7, EDO)

''...De a legnehezebb megmutatni, hogy mennyire vagy férfi! Ezt onnan látni, hogy meddig pisál az ember. ...'' Szőke A.-Tündérdomb

(#12) Sanyo válasza SAJT (#8) üzenetére


Sanyo
senior tag

Nah elso lepeskent ellenorizd a biosban a vinyo beallitasokat. Lehet hogy CHS modra van allitva a vinyokezeles, jobb lenne auto modban hagyni. Probalkozz egy kisebb (3-4 gigas) primary particioval. A win98 tud nagyobbat is termeszetesen, de hatha ez a bios hack kicsit bekavart.

(#13) SAJT válasza Sanyo (#12) üzenetére


SAJT
tag

Bróbáltam már az összes lehetséges beállítást(auto detect-et is), csak utána írtam ide a témába.
A kisebb partíció a bios hack miatt ésszerűnek tűnik, de előbb le kell pucolni a vinyómat ami meglehetősen tele van és ezzel még várnék :DDD Nem bírja a PI a PCI-s hálókártyát??? mind a 3 slotot próbáltam, de egyszerúen nem boot-ol a gép/monitor nem kap jelet. Hogy tudom ezt belepréselni a lapba?
Kezdek már besokallni a cuccomtól...

''...De a legnehezebb megmutatni, hogy mennyire vagy férfi! Ezt onnan látni, hogy meddig pisál az ember. ...'' Szőke A.-Tündérdomb

(#14) SAJT válasza SAJT (#13) üzenetére


SAJT
tag

NA? Na???

''...De a legnehezebb megmutatni, hogy mennyire vagy férfi! Ezt onnan látni, hogy meddig pisál az ember. ...'' Szőke A.-Tündérdomb

(#15) nap válasza SAJT (#13) üzenetére


nap
addikt

''hálókártyával nem hajlandó boot-olni''
Nekem ilyet akkor csinalt, amikor meghalt a halokartya. Nem ertettem, miert nem bootol. Kicsereltem a halokartyat -> megjavult. :)

''Egyéb megoldás particionálás és formázás nélkül?''
allitsd a vinyot normalra es nezd linux alol. :)

Szerintem ott lesz a gond, hogy a particio tullog az 1024 cilinderes tartomanyon.
(lusta vagyok utanaszamolni...)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#16) SAJT válasza nap (#15) üzenetére


SAJT
tag

1,5 órája keresek-kutatok 1 másik próbakártyát, ha bejön, megírom :))

Linux az otthon van, és rengeteget szívok vele, de szeretném megtanulni ügyesen használni :DDD Ahol használom ott win-es gép kell nekem.

Ha túllóg 1024 cilinderen 1 partició akkor mi van? PI csak addig látja? Keressek újabb bherált bios-t???

Köszi a válaszokat :D

''...De a legnehezebb megmutatni, hogy mennyire vagy férfi! Ezt onnan látni, hogy meddig pisál az ember. ...'' Szőke A.-Tündérdomb

(#17) janati válasza SAJT (#14) üzenetére


janati
őstag

Fénypost hálókártya ment...

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#18) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Esetleg a DiskGo!-t is meg lehetne próbálni!

(#19) Sanyo válasza SAJT (#13) üzenetére


Sanyo
senior tag

Nalam egy darabig egy DTK alaplapban dolgozo 233mmx volt az adsl proxy 2db 40 gigas seagate vinyoval, plusz 2x100MBit pci halokartya. Szoval biztos birja, :) vmi mas lehet a gond. Az a baj, hogy eleg altalanos a hibajelenseg. A bios hack elott jo volt?

Van meg egy lehetoseg az ata133 hasznalatara, ehhez egy pci buszod ide vezerlot kellene venned (10k nagysagrendu tetel) es akkor visszateheted az orig biost. Sot az ata133 is menni fog ha birja az alaplap tempoval. :)

(#20) Sanyo válasza Sanyo (#19) üzenetére


Sanyo
senior tag

bocs:

buszod=buszos

Mar megyek is aludni... :P

(#21) SAJT válasza janati (#17) üzenetére


SAJT
tag

Kapcs ford!!! Jeladó-vevő elektromos kézi-készülék megérkezett :)) :DDD ! )

Win install még viszont még játszik. Kérem a téteket!

''...De a legnehezebb megmutatni, hogy mennyire vagy férfi! Ezt onnan látni, hogy meddig pisál az ember. ...'' Szőke A.-Tündérdomb

(#22) SAJT válasza VÁMpír (#18) üzenetére


SAJT
tag

EZ a megoldás érdekel! Utánanézek, de ha addig is írnál róla vmi. bővebbet(pl.:mire való, link) az jól jönne. :D köszi!

''...De a legnehezebb megmutatni, hogy mennyire vagy férfi! Ezt onnan látni, hogy meddig pisál az ember. ...'' Szőke A.-Tündérdomb

(#23) SAJT válasza Sanyo (#19) üzenetére


SAJT
tag

Amíg ezt nem olvastam ''(10k nagysagrendu tetel) '' tökéletes megoldásnak tűnt. A gépem alig volt 10k Ft felett. Így meg túl sokba vóna nekem :( Ezzel együtt köszönöm a tippet!

''...De a legnehezebb megmutatni, hogy mennyire vagy férfi! Ezt onnan látni, hogy meddig pisál az ember. ...'' Szőke A.-Tündérdomb

(#24) VÁMpír válasza SAJT (#22) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

Sokáig használtam vele egy 15 GB-os vinyót egy P1-es alaplapon, ami csak 8 GB-ig tud winchestert kezelni, BIOS frissítgetés nélkül. Egyébként az ontrack cég software. Ahogy látom, ez a program már nincs, itt nézz körül:
[L]http://www.ontrack.com/diskmanager[/L]

(#25) VÁMpír válasza VÁMpír (#24) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

Most látom, hogy ez fizetős buli... Ha felkeltette az érdeklődésedet, elküldhetem e-mailben, ami nekem van meg.

(#26) SAJT válasza VÁMpír (#25) üzenetére


SAJT
tag

Huhhúúúú!! :)
Mail ment.

''...De a legnehezebb megmutatni, hogy mennyire vagy férfi! Ezt onnan látni, hogy meddig pisál az ember. ...'' Szőke A.-Tündérdomb

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  ata 133 pi-es lapon nem megy, sos! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.