Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ata100 vezérlőkártya-de milyet? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Hi!

Szűkössé vált a KG7-es (no raid) alaplapomon a csatlakoztatható ide eszközök száma,amely 4.Azt szeretném kérdezni hogy ha még plusz vinyókat és mindenféle írókat szeretnék rádugni a gépre,hogy tehetem ezt meg?Gondolom kell egy olyan pci-os kártya amibe az ide kábeleket lehet dugni.(csak elmondom,hogyha van téma amivel eddig se nem nagyon foglalkoztam,se nem érdekelt,akkor az az ilyen pci karik témaköre:) )

Olyan 10-max 15e forintom lenne erre a célra.még valami:csak olyan kari van amin van valamilyen raid?mert nekem az se nagyon kéne..csak hogy felismerje a vinyókat a gép..

bocs ha nem volt teljesen érhető :) köszi a válaszokat :)

(#3) yogibear


yogibear
addikt

IDE kártya ATA-100, 4 IDE channel, PCI n:4 400 b:5 500
IDE kártya ATA-133, 4 IDE channel, PCI, RAID n:4 960 b:6 200

Idézet egy árlistából.

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#4) _Volkovy_ válasza yogibear (#3) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Yeehaw!Honnan vannak ezek az árak?Az első tökéletesen megfelelne..

(#5) Krix


Krix
őstag

Nekem van egy eladó, ha valakit érdekel:

[L]http://www.kouwell.com.tw/571b.htm[/L]

Legyen 3500 HUF (+postak.)

If it is not broken then don't fix it!

(#6) klampfer


klampfer
tag

Hello Krix!

Engem erdekelne a kartya.
ha meg megvan, a tobbit maganba, esetleg itt a forumon

klampfer@freemail.hu

Udv, G.

(#7) _Volkovy_ válasza Krix (#5) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Pontosan ilyen kellene!Írok mailt..

(#8) _Volkovy_ válasza _Volkovy_ (#7) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hoppá most látom nincs hova..:D

(#9) Pötyi


Pötyi
őstag

Adaptec-nek van ilyen kártyája, amikor MSI dualprocis lapon meghalt az IDE-RAID, akkor egy Adaptec PCI-os, RAID-elhető kontrollerrel pótoltuk. Volt a csomagban mindenféle oprendszerhez dárájver.
Tök jó, hogy nem kell két teljesen egyforma vincseszter a RAID-eléshez, berakhatsz egy ágra két különböző méretűt is, és a kisebb vincseszter kapacitásának határáig fogja raid-elni a másikat.
Ha meg nem kapcsolod be a RAID-et, akkor működtetheted sima IDE vezérlőként is.

QNX is cool!

(#10) _Volkovy_ válasza Pötyi (#9) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Pontosabban milyen?

(#11) yogibear válasza _Volkovy_ (#4) üzenetére


yogibear
addikt

http://www.magicomp.hu/

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#14) anulu


anulu
félisten

Egy ST-LAB PCI-os ATA133-as RAID kártya van a gépemben, ~6e pénzért vettem a M*stralban. Adtak hozzá 80 eres IDE kábelt, meg miegyéb :) Nagyon bejött. Viszont floppyn adják a drivert hozzá :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Én meg egy Kouwell 100-ast vettem és fasza :)

(#16) G@ben


G@ben
addikt

Kicsit felhozom a témát, mert a másik fórumban nem akarnak válaszolni. :D
Volt nekem egy Kouwell 133-as RAID-es kártyám, de olvasási gondok voltak vele. Visszavittem, bevették, de nem tudnak ilyet adni, de még ilyen árkategóriájút sem (~8500). Mondjuk ilyet nem is biztos, hogy újra vennék, mert többeknek volt vele gondja.
Kérdés, hogy milyen kártyát vegyek max 12-13000-ért, ami megbízható (felismeri a vinyókat és másolni is lehet róluk-rájuk hiba nélkül)? ATA-133 és RAID nem kell rá, de ha van, nem baj. Viszont azért ATA-100-as legyen!

Köszi előre is!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#17) MaUser válasza G@ben (#16) üzenetére


MaUser
addikt

OFF
Ata-133 nem árt a nagyobb vinyók miatt, mivel ez nem elsősorban a sebességet növeli hanem a címezhető méretet. (128GB-ról 144TB-ra)
ON

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#18) G@ben válasza MaUser (#17) üzenetére


G@ben
addikt

Nekem is ATA-133-as volt a kártyám, mégis szép nagy betűkkel rá volt írva a dobozára, hogy up to 128 GB. Most akkor hogy is van ez?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#19) MaUser válasza G@ben (#18) üzenetére


MaUser
addikt

Hát jó kérdés, de ezt a gyártótól kellene megkérdezni, mert így az ata-133-asságának nem sok értelme van.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#20) Nowhereman


Nowhereman
őstag

No azért nézzetek utána egy kicsit! Ugyanis elárasztották a piacot a hibás fix biosokkal szerelt bóvlik!

Utánam a kondenzcsik!

(#21) G@ben


G@ben
addikt

Épp ezért szeretném kikérni a véleményeteket, hogy mit vegyek, mert nem akarok bóvlit venni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22) Nowhereman válasza G@ben (#21) üzenetére


Nowhereman
őstag

Épp tudok egy saját tapasztalatból beváltat/egy BÓVLI után(itt a bovít 1024-es fontal kellene írni!)/ de az ATA133-as, és kissé több mint 5k, de azért messze 10k alatt... Érdekel?

Utánam a kondenzcsik!

(#23) G@ben


G@ben
addikt

Senkinek semmi ötlete? Légyszi segítsen, aki tud, mert hétfőn már meg szeretném venni/rendelni, ugyanis nagyon kéne! Vagy költsek rá többet és vegyek egy Adaptec 1200A-t, mert az jó? Csak az a baj, hogy a 8500 Ft-os kártya helyett nem nagyon akarok 17000 Ft-osat venni, mert nincs pénzem. Max 12-13000 lenne rá.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#24) G@ben válasza Nowhereman (#22) üzenetére


G@ben
addikt

Az a baj, hogy a boltban van a 8500 Ft-om, mert visszavették a kártyát és másikat kéne választanom helyette. A pénzt nem tudom, hogy vissza tudnám-e kérni.
Egyébként milyen márka, milyen típus?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#25) G@ben


G@ben
addikt

UP!

Niemand? Csak egy megbízható kártya típusa kéne ami viszonylag olcsó is. Lécciléccilécci! :DD

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26) Zoller34


Zoller34
aktív tag

Hali!

Mennek ezek a kártyák , olyan alaplapban is amiben Amd K6-II-es proci van ?

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#27) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

Engem is érdekelne egy 133as raid kártya ami azért jobb minőségű.

Lenne még egy olyan kérdésem hogy: mondjuk mind a két csatornán strippingbe használnám a wincsiket, de ha nem kéne mind a két fűzér teljesítménye akkor az egyik fűzért ki-e iktathatnám (ide kábel lehúzása) és mondjuk helyette egy cd írót v. mobil racket be-e tehetnék. Aztán ha kell megint a két wincsi akkor azt megint visszadugva úgyanúgy tudmám használni

remélem érthetú voltam

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#28) Nowhereman válasza G@ben (#24) üzenetére


Nowhereman
őstag

Az STLab Sis csipszetese volt, ami bevált, kb. 7k+Fa
Persze, biztos vannak más üdvözítő darabok is.

Utánam a kondenzcsik!

(#29) G@ben válasza Nowhereman (#28) üzenetére


G@ben
addikt

Nem 0680-as chip van rajta? Mert nekem az volt a Kouwellen és nem jött be. Valami nem smakkolt vele és úgy tűnik, nem csak nálam, mert visszavették. Mondjuk nekem tökmindegy, hogy milyen, csak megbízhatóan működjön! Sok vinyó megfordul nálam, erről a kártyáról hajtom őket és veszett már el adat a kártya miatt másolásnál. Úgy tűnik, mintha rendben átrakná csak utána olvashatatlan lesz.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#30) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Most akkor milyen márkájú raid kártyát érdemes venni, ami még megfizethető?

(#31) G@ben válasza Pharaoh (#30) üzenetére


G@ben
addikt

Én speciel megpróbálok még egy Kouwell-t, hátha csak az első volt hibás darab. Ha meg ez is hibás, akkor váltok valami drágábbra. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#32) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

Adaptec az mennyire megbizható ilyen olcsóbb szegmensben (15 ropi alatt)? Valakit halottam itt hogy marhára fikázta. Sulinetben kapható valamilyen ide-s raid kártya?

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#33) L3zl13 válasza anulu (#14) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem értem miért gond, hogy floppyn adják hozzá a drivert?

Win installkor úgyis csak floppyról tudod betölteni az ilyen vezérlők driverét, szóval ha nem egyből floppyn lenne akkor állhatnál neki csinálni szükség esetén.

Aki hülye, haljon meg!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ata100 vezérlőkártya-de milyet? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.