Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  At-ar221e router mogotti halozat (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) hteeby


hteeby
csendes tag

Adott egy Axelero ADSL kapcsolat, megosztva egy AT-AR221E Routerral.
Az egyik gep egy 20.GHz Celeron egy integralt halozati kartyaval.
A masik gep egy PII. 566 Celeron egy Realtek chipes kartyaval.
A gyengebbik gep a routertol egy 5m-es kabellal van tavolabb.
Valamint a kulonbseg meg annyiban mutatkozik meg, hogy a gyengebbik gep adatforgalmaban, a halozati kapcsolatok meroszamainal, csak adatcsomagokat szamol.
Amig az integralt kartya szamolja a letoltott tenyleges adatmennyiseget, szamszeruen.

Es itt jon a problema. Barmit is teszek, a gyengebbik gepen alig megy valami kis adatforgalom.
Annak ellener, hogy korabban (3 honapja) ezen a gepen egy 1m-es kabelon, kozvetlenul a DSL modembe kotve teljes savszelen ment az ADSL.

Ha valaki tudja mitol lehet, kerem irja le a velemenyet.
Koszi elore is.

(#2) hteeby


hteeby
csendes tag

Ja es elfelejtettem, minden default a routeren!

(#3) steve@prhw válasza hteeby (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

20.GHz Celeron :) - ok, tudom, elírás :U

-Az op. rendszerrel minden OK a kisebbik gépen? Nem lehet, hogy valami spyware bekavar?
-Kábelt boltban vetted? Minden OK a csatlakozóknál? Nem lett megfeszítve / beszorítva? Prószáld ki egy másikkal is!

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#4) hteeby


hteeby
csendes tag

Az OP rendszert ujratelepitettem, teljesen nyers XPSP2.
A kabelt mi csinaltuk szerszamokkal minosegi dugokkal, jofajta kabelbol.
De megnezem a csatlakozokat a vegeken. Lehet, hogy egyszer-egyszer megfeszulhetett.
Annak nincs jelentossege, hogy az egyik kartya bajtokat szamol, a masik meg csomagokat?

(#5) steve@prhw válasza hteeby (#4) üzenetére


steve@prhw
őstag

Annak nem kellene számítani, alapbeállításokkal pörögni kellene a dolognak. Az a gép egyébként nem kifejezetten ''XPready'', főleg ha tűzfalat is raktál rá (tényleg, milyen tűzfal van rajta? Lődd le próbaképp!)... A kábelt meg próbáld ki a másik géppel.

Ja, a sebességet mivel mérted?

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#6) hteeby


hteeby
csendes tag

Tuzfalat nem hasznalok, mert ugyebar a routerben van.
Az XP tuzfala aktiv rajta egyebkent.
Sebesseget csak a letoltesvezerlon neztem, de azert durva, hogy amig a masik gep nehany perc alatt letolt mondjuk 10 megat, ennek meg kell hozza 30 perc is.

A fura az, hogy gyakran latom, hogy mondjuk elindul 60-rol, es lemegy 3-4-ig a sebesseg.

(#7) steve@prhw válasza hteeby (#6) üzenetére


steve@prhw
őstag

Az gázos.. (Ugye ugyanarról a helyről próbáltad mindkét gépen a letöltést?)

Kösd ezzel a kábellel rá a másik gépet, és próbálkozz! A kapcsolatnál ír valamit a sérült csomagokról?

Ja, még1: start / futtatás / cmd
ping [router ip-címe] -t
Mekkora értékeket kapsz?

És ha beírod ugyanezt a másik gép IP-jével? Majd mondjuk az index.hu-val?
Aztán a másik gépen ugyanezeket végrehajtva?
Vannak elveszett / időtúllépéses csomagok?

Aztán ha van crosskábeled, akkor próbáld ki a két gépet direktben, milyen sebességet produkálnak? Bár azért a modem sebbességéig visszaesés durva...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#8) hteeby


hteeby
csendes tag

Hat igen, ez a bajom nekem is.
Vinyorol vinyora is eleg lassu. Halozaton.
Melo utan hazamegyek megnezem a kabelt, meg pingelgetek is asszem.
A legfurcsabb egyebkent az, hogy a masik gepet ratettem arra a LAN portra, ami a gyengebb gepe volt. Ugyanezt produkalta.
De a ezt a PII-est barmelyik LAN portra dugon nem valtozik a helyzet.
Remelm a rossz kabel nem csapta ki azt a LAN portot.

Es a vicc, hogy a P4-en van FTP, ha FTP-n masolok a P4-rol a PII-re, akkor gyorsabb, mintha a LAN-t hasznalom.



[Szerkesztve]

(#9) steve@prhw válasza hteeby (#8) üzenetére


steve@prhw
őstag

Érdekes... 100Mbit-esek a LAN portok? Esetleg próbáld a realtek csodát nem autodetect-re, hanem 100Mbit/full speed-re tenni, a routert szintúgy. (A csatoló tulajdonságainál Speciális fül / Hivatkozás sebessége-kétirányú mód - 100 teljes)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#10) hteeby


hteeby
csendes tag

Megprobaltam pingelni, egyszer jo volt maskor 25 vagy 50% veszteseget irt ki.
Viszont kiprobaltam egy regi felallast.
Athelyeztem a routert a PII-hoz kozelebb, es a hosszu kabel megy a WAN-ba. Igy be kellett iktatnom egy masik ekkorat visszefele a P4-hez a LAN-jaba.
Igy most normalisan mukodik.
Tehat a regi hosszu kabelnak nincs baja ezek szerint.
Lehet, hogy szar a halokartya, vagy csak a halokartya eroforrasai azok?

Amugy a PII-vel (566, 256 SD) ketszer anyi ido alatt irtam egy dvd-t korabban, mint a P4-el (2.0, 512 DDR). Es minden ment rajta flottul. Nyilvan nem egy XPready konstrukcio, de azert meg nem leirando.

(#11) steve@prhw válasza hteeby (#10) üzenetére


steve@prhw
őstag

Tehat a regi hosszu kabelnak nincs baja ezek szerint.
Azért még lehet egy kontakthiba a csatinál, ami így most épp jó. Tehát most a másolási sebesség is jó PII-PIV viszonylatban? Mert akkor a kártya meg driver okés, és mégis a kábel lesz a bűnös... Vagy még mindig lassú a net? Akkor viszont ki kellene próbálnod egy másik hálókártyával...

Hétfőn telepítettem egy athlon 900-asra, tegnap meg egy cel500-asra 256sd-vel XP-t, megy az, csakhátazért... :U

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  At-ar221e router mogotti halozat (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.