Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz takee27 #7907 üzenetére

    Két eset lehetséges:
    1 - Nincs jelentősége, ha a kapcsoló mindkét szálat megszakítja. Ez a leggyakoribb eset.
    2 - Ha a kapcsoló csak egy szálat szakít meg, akkor elvben jó, ha az a fázis. Ám ezesetben sincs komoly jelentősége.

    Egyébként pedig: Gondold át, hogy bármint kötöd, elég a dugvillát fordítva dugnod mondjuk egy hosszabbítónak használt lengőkábelba, máris megfordul minden. Ha ennek jelentősége lenne tehát, akkor a dugalj-dugvilla párost úgy fejlesztették volna, h ne lehessen bedugni, csak egyképpen.

    Arra viszont valóban ügyelj, h a védőföldre nehogy fázis kerüljön, Márton111 megindokolta, miért. Van egy rém egyszerű tesztje, hogy nem csesztél-e el valamit etéren: Amikor kész vagy, bedugod a gépet a konnektorba, és fázisceruzával megnézed, hogy a külső fém alkatrészekre nem került-e fázis?

    Az, h egy kábel vastagabb a megszokottnál, általában nagyobb áramfelvételre utal. Érdemes megtartani a kaliberét, mert valószínűleg a fejlesztője nem hasraütés alapján határozta meg a vezeték keresztmetszetét. (Nem a kábelköteg külső átmérőjét kell alapul venni, hanem a benne levő huzalok keresztmetszetét. Ezt a szabvány négyzetmilliméterben adja meg. Pl 3x1,5 mm2 annyit tesz, h a kábelban 3 db egyenként másfél négyzetmilliméter metszetfelületű huzal van.)

    Ha bizonytalan vagy a szerelésben, vidd el Robi öcsémhez a József Attila utcára egy este - villanyszerelő a szakmája, ha hivatkozol rám, ingyen megcsinálja Neked. (Ezt látatlanban ígértem, nem beszéltem vele róla.) Megírjam priviben a pontos címét?

Új hozzászólás Aktív témák