Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16) seaky77 válasza bbaccsi (#14) üzenetére


seaky77
tag

Sajnos a webes felületen történő firmware update egy kalap kaka (megbizhatatlan kapcsolat stb) inkább használd a RestorationTool-t. Gyorsabb és megbízhatóbb.

Sajnos nem valami stabil a gyári firmware szivtam vele én is eleget most 1.9.6.7-est raktam vissza, de erősen gondolkodom egy custom firmware összerakásán. Tegnap csupán 1.5 órán át tököltem mire rájottem, hogy az usbdrive dögleszti le a vasat. Persze én voltam a farok csak ugyebár ki gondol arra, hogy miután csatlakoztattad az usb drive-ot nem nyomhatsz rögtön save&reboot-ot web-es felületen, mert megdöglik a router. Amin csak a restore segít. Rájöttem, hogy az usbdrive illesztés után kb 1 percig a swap file-t készíti elő (a driveon) s csak utána a samba-t, vsftpd-t:( S ha közben nyomsz reboot-ot. Faszán összeomlik.

Az Oleg fw egyesek szerint igen instabil (én még nem próbáltam) állítólag a flashfs okozza a galibát mivel az eddigiekkel eltérő időzítésekkel dolgozik a wl500gP és a fájlrendszerbe történő iráskor (ami ugyebár mágneses háttértár hiányában flashram) rosszul flush-öl.

Az OpenWRT (4MB-jffs2)-vel semmi gondom nem volt! DD-WRT-e még nem próbáltam még gondolkozom rajta. Amúgy nem feltétlen csak akkor van értelme ha usbrack-es winyót vagy pendrive-ot kötsz a routerre pl:ha felrakod az eatherwake-et akár időzitve kapcsolhatsz be távolról egy számítógépet. Nekem pl: egy ideig igy ment a letöltő gépem. Beállítottam, hogy este kapcsoljon ki és a router pedig reggel felélesztette.
És még számtalan dologra tudod használni van egy jópár package hozzá.

Egy biztos csak akkor vágj bele ha kellően körbeolvasgattad a fórumokat itt belértve a emergency helyzeteket is mert különben izgulhatsz... Amúgy javíthatatlanul döglött routerről még nem olvastam egyik forumon se. A legdurvább a hardveres recovery módba kapcsolás de ez már a legutolsó állomás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.