Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Asus videokütyü svideo kimenete (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) #20098048


#20098048
törölt tag

Üdv!

Miért fekete-fehér a tvre kivezetett kép az svideón? Gondoltam olyanra (amíg be nem néztem a
gép mögé, hogy tán nem a 4 pöckös svideo kábel kell, de ilyen csati van a kártyán. Elég
szívszorító hogy kiadtam 5 rugát a kábelért, és antikolt képet látok csak.

A másik meg az, hogy hogyan tudom azt megcsinálni, hogy a tv-n csak a videó látszódjon, mert
pl a Media Playert át rángattam a tv-re, ám amikor full screenre teszem a monitoron lesz a kép.

Előre is köszi a segítséget!

ata843

(#2) vfo7 válasza #20098048 (#1) üzenetére


vfo7
senior tag

Milyen a kártya?

Az svideo-kimeneteken 3 pont van:test, Y(világosság)-jel és színjel. Lehet, hogy a gyári átalakító nem párhuzamosítja a színjelet a világosságjellel, így csak az Y-t kapja meg a TV kompozit bemenete, ami fekete-fehér. Szerezz olyan s-video dugót, ami szerelhető és forraszd össze a megfelelő érintkezőket, vagy vegyél egy olcsó gyári svideo kábelt és egy rca lengőaljzatot, majd vágd szét az svideo kábelt és a 4 vezeték közül keresd ki, melyik az y, melyik a szín és melyik a test. Ha megvan az y és a test (zajmentes ff kép a tv-n), akkor már csak a fennmaradó két drótvég egyike lehet a szín. Ha hozzáérinted az y-hoz, az a jó, amitől beszíneződik a kép. Ha a színek elcsúsznak, forrassz közbe egy 100-470nF-os mp-kondit.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#3) #20098048 válasza vfo7 (#2) üzenetére


#20098048
törölt tag

Azt hogy milyen kártya, pontosan nem tudom, mert nem az enyém. Ez a legegyszerübb megoldás amit leírtál? Mert így elég borzalmasan hangzik. Egyébként Euro-Scart csati van a tv-n. Olyan átalakítót használok, ami kompozitot és svideot alakít E-scart-ra. Minden leíráson azt láttam, hogy a 4 lábas svideo kábelnél két-két láb össze van kötve. Létezik másmilyen is? És ha nem, akkor most az euro scart átalakítót babráljam meg?

(#4) vfo7 válasza #20098048 (#3) üzenetére


vfo7
senior tag

Vegyél egy pucér scart dugót, keresd meg a scart bekötési rajzát, vegyél megfelelő hosszúságú 75Ohmos TV-antennakábelt és kéteres, erenként árnyékolt audiokábelt, az egyik végére forraszd rá a scartot, a másik végére pedig RCA csatlakozókat. Piros RCA: audio jobb csat., fekete, v. fehér RCA:audio bal csat., sárga RCA: video. Ezután vegyél 3 db. RCA lengő aljzatot, a Media Marktban pedig kb. 300 FT-ért egy S-video összekötőkábelt, vágd ketté középen, szabadítsd ki a négy eret, a fekete a test, ezt forraszd rá az RCA lengő aljzat testpontjára, a fennmaradó 3-al pedig kísérletezz a következő módon: Csupaszold le mindegyik végét, ónozd be, majd egymás után érintsd hozzá a lengőaljzat melegpontjához. Amelyiknél fekete-fehér képet látsz, azt jegyezd meg, a fennmaradó kettő közül pedig egyet-egyet párhuzamosítsd a már megtalált és ff. képet adó szállal, amelyikkel a kép beszíneződik, az a jó. Ezután forraszd fixre az egészet és kész. Mondanom sem kell, hogy a kísérletezéshez szükség van az előzőek szerint elkészített scart-rca kábelre, amit össze kell dugni az elkészíteni szándékozott s-video átalakítóval.

Sajna, csak így lehet megoldani, mert a videokártyáknál nem mindig szabványos az s-video aljzat bekötése. Ha a művelet meghaladja a kapacitásodat, a leírás alapján bármelyik műszerész-vénával megáldott fórumtárs meg tudja oldani a kérdést.

Sok sikert!

Aki csak a lábával siet, hibázik.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Asus videokütyü svideo kimenete (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.