Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Asus v7100 fagy.. kene egy kis help (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) colex


colex
tag

Problema a kovetkezo.. adott egy regi ocska ge...
a tulaj nem tudja hogy milyen alaplap van benne valami abit
a bios codja> 12/24/1998-i440LX-Ali513-2A69JA1GC-HM
a kartya driveret frissitettem... de nem szunt meg a hiba ... xp inditasa utan kb 10 sec mulva lefagy... mas 5let hijan bisot kene frissiteni... gondolom.. de melyiket.. vagy egyebb 5let?
ja xps driverrel csak game kozben szal el...

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#2) Grafman válasza colex (#1) üzenetére


Grafman
aktív tag

A V7100 AGP 2.0-ás vagyis 1.5V-ot kell kapnia, de -elvileg- lefelé kompatibilis a szabvány, ettől még lehet, hogy tényleg az alaplap öregségének a hibálya.
Előbb szerintem az kellene megnézni mi van a chipsetre írva. Ha VIA chipset (KT-val kezdődhet) akkor mindfenképpen próbáljátok 2X-esre venni az AGP-t a BIOS-ban, kikapcsolni a Fast Writes-ot és a Sideband-ot.
Másik probléma Driver is lehetne, de gondolom erre időtök sincs, hogy felrakjátok reboot előtt, úgyhogy valszeg nem a Driver...

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#3) eper-fa válasza Grafman (#2) üzenetére


eper-fa
aktív tag

i440LX a chipset...

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#4) zsoltee10 válasza Grafman (#2) üzenetére


zsoltee10
addikt

a bios kódban benne van az alaplapi chipset neve. => i440LX

(#5) A.P.I. válasza Grafman (#2) üzenetére


A.P.I.
aktív tag

Via KT??????????????????????
Ott írja hogy ...........i440LX..........!!!!!!!!!!!!!! azaz intel440LX

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#6) A.P.I.


A.P.I.
aktív tag

Jól ráugrottunk a témára

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#7) eper-fa válasza A.P.I. (#5) üzenetére


eper-fa
aktív tag

még az időre se fogahtod, 2 perccel előtted írtam be... :D

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#8) A.P.I. válasza eper-fa (#7) üzenetére


A.P.I.
aktív tag

Ne haragudj ha te nem lennél most fogalmam sem lenne mit írtam volna.
Hála neked mostmár tudom mit jelent: i440LX.

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#9) eper-fa válasza A.P.I. (#8) üzenetére


eper-fa
aktív tag

szeretem h az emberek veszik a poénokat. ez úgy plusszba felvidít.
peace ember...

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#10) A.P.I. válasza eper-fa (#9) üzenetére


A.P.I.
aktív tag

Az enyém sem kell komolyan venni, ez is poén csak egykicsit más mint a többi.

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#11) eper-fa válasza A.P.I. (#10) üzenetére


eper-fa
aktív tag

értem. remek.
jobb dolgom híván próbálom kibökni az abit honlapján, h melyik alaplap épült 440lxes chipsetre. kár h sztem köze nincs hozzá az alaplap típusának, de van időm...

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#12) A.P.I. válasza eper-fa (#11) üzenetére


A.P.I.
aktív tag

Én is megpróbálom, van 2 perc ekőnyöd.

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#13) eper-fa válasza A.P.I. (#12) üzenetére


eper-fa
aktív tag

egy oldal szerint az LX6 jelzésű lapokon van scak 440lxes chipkészlet, csakhogy ilyet meg nem látok az abit oldalán...

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#14) A.P.I. válasza eper-fa (#13) üzenetére


A.P.I.
aktív tag

Én sem, annyira régi.

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#15) Grafman válasza zsoltee10 (#4) üzenetére


Grafman
aktív tag

Most akkor elbújok, jó?!:O

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#16) eper-fa válasza Grafman (#15) üzenetére


eper-fa
aktív tag

nemi megmondtuk, milyen chiset, te találd ki, mi a baj ;]

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#17) Grafman válasza colex (#1) üzenetére


Grafman
aktív tag

Akkor én meg megmondom az alaplap tipusát: Abit LM6

Sok szerencsét!:D

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#18) eper-fa válasza Grafman (#17) üzenetére


eper-fa
aktív tag

és ha szépen nézek rád, belinkeled nekem ennek a lapnak a leírását az abit honlapról? :U

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#19) A.P.I.


A.P.I.
aktív tag

Én pedig megvárom a linket

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#20) Grafman válasza colex (#1) üzenetére


Grafman
aktív tag

Viccet félre téve, az alaplapod max 2X AGP-s, avagy 3.3V-ot ad a karinak, de ettől még mennie kellene, megpróbálhatod PCI-módman bootoltatni, de ha AGP-n hagyod ossz ki IRQ-t nekije (assing IRQ to AGP/VGA)!:)
Kapcsold ki a Palette Snoop-ot is.
De valszeg BIOS-t kell frissítened.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#21) Dirtyz válasza eper-fa (#18) üzenetére


Dirtyz
őstag

Nem akarok beleszólni a nagyok dolgába, de az ABIT-nak van LM6-os lapja

Védd a fákat, egyél hódot!

(#22) A.P.I. válasza Grafman (#20) üzenetére


A.P.I.
aktív tag

NE haragudj, hogy fog a srác biost frissiteni egy olyan lapon ami már a gyártó oldalán sem fellelhető??

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#23) Dirtyz válasza colex (#1) üzenetére


Dirtyz
őstag

Volt 1 régi lapom, ASUS P2B asszem intel440-es chipsettel, és az csinált hasonlókat a V7100-el

Védd a fákat, egyél hódot!

(#24) eper-fa válasza Dirtyz (#21) üzenetére


eper-fa
aktív tag

én nem azt mondtam, h nincs. csak kértem egy linket az abit oldaláról, mert én nem találtam ott... az elég gáz ha az abit oldalán sincs feltüntetve :(

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#25) Grafman


Grafman
aktív tag

Ha te nem találod az infót a gyátó honlapján, akkor föladod?!
Azonosítás:[L]http://y2k.nstl.com/html/Abit_y2k_compliant.html[/L]
Manual: [L]http://www.motherboards.org/files/manuals/2/lm6e.pdf[/L]
:D

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#26) Dirtyz válasza eper-fa (#24) üzenetére


Dirtyz
őstag

Ott már én sem találtam, csak egy leírást leltem róla, nagyon régi lap lehet
[L]http://www.drivers.hu/product.php?prodid=656[/L]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#27) eper-fa válasza Grafman (#25) üzenetére


eper-fa
aktív tag

értem. ez esetben elég gáz, h a gyártó oldalán nicsen feltüntetve...

de legalább van róla egy 98oldalas doksim ;)

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#28) eper-fa válasza eper-fa (#27) üzenetére


eper-fa
aktív tag

már csak a problémát kéne megoldani...

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#29) zsoltee10 válasza Grafman (#15) üzenetére


zsoltee10
addikt

ugye ez is csak vicc volt? :)

(#30) A.P.I. válasza Grafman (#25) üzenetére


A.P.I.
aktív tag

Ügyi vagy, de hogy lesz ezekből új bios?

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#31) A.P.I.


A.P.I.
aktív tag

Most látom csak lelkes jelzős szerkezettel lettem jellemezve.
Hogyan alakulnak számszerűen ezek a dolgok?

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#32) zsoltee10 válasza A.P.I. (#31) üzenetére


zsoltee10
addikt

50től lelkes újonc
100tól kvázi tag
200tól tag
400tól fanatikus tag
800tól senior tag
1500tól őstag
3xxxtól ph-addikt
6000??től ph kedvence

A problémát szerintem a fesz okozza, bár elvileg ugye visszafelé kompatibilis, vagymi.

(#33) eper-fa


eper-fa
aktív tag

ez alapján már lehet hozzá biost találni független rievr/bios oldalakon... csak szerintetek ennek köze van a problémához??

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#34) A.P.I. válasza eper-fa (#33) üzenetére


A.P.I.
aktív tag

Ha szerinted lehet hozzá, akkor annyit biztos megér a srácnak, bár gyanítom hogy egy sima bios frissités ezt nem oldja meg.

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#35) A.P.I. válasza zsoltee10 (#32) üzenetére


A.P.I.
aktív tag

Köszi az értékes infót

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#36) Grafman válasza A.P.I. (#30) üzenetére


Grafman
aktív tag

Azt is linkeljek? Na?!:D:D

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#37) A.P.I. válasza Grafman (#36) üzenetére


A.P.I.
aktív tag

Nem neked köszöntem

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#38) A.P.I. válasza A.P.I. (#37) üzenetére


A.P.I.
aktív tag

Linkelj

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#39) eper-fa válasza zsoltee10 (#32) üzenetére


eper-fa
aktív tag

nem kéne mindgyikhez 1et hozzáadni? ;]
a phaddikt asszem 3500

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#40) A.P.I. válasza eper-fa (#39) üzenetére


A.P.I.
aktív tag

Ez lényeges még most tisztázzuk

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#41) colex


colex
tag

kosz az infot... a bios frissites nem artana... amugy az alaplap tenyleg lm6... ra van irva a deszkara... :)
megprobalom amit.. lehet.

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#42) nygma


nygma
addikt

csak hogy mondjak valami elkeserítőt: hasonló helyzetet játszott el nemrég egy abit sa6. kondicsere lett a vége, és hip-hop megjavult...

(#43) Polesz válasza colex (#41) üzenetére


Polesz
addikt

[L]http://fae.abit.com.tw/eng/download/bios/lm6.htm[/L]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#44) colex


colex
tag

hmmm... megvolt a bios frissites.. most mar csak pci slottal indul el... agp fel sem all a rendszer.. pedig a legbutabbra van teve minden... hmmm.hmmm... 5let ?

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#45) colex


colex
tag

hmmm... javitok agp vel fel sem all... pci slottal kb 10sec utan fagy csak le..... persze akkor semmifele gyari drivert nem fogad L....

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#46) colex


colex
tag

esetleg valaki meg tudna mondani hogy hol lehet szabalyozni a kartyan a feszt ?
a biosban csak a cpu feszt lehet... => lasd manual... az 2.00v-on all..
:(

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#47) colex


colex
tag

up!

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#48) colex


colex
tag

hmmmm.... sehol senki ? 5let ?

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#49) colex


colex
tag

na utolso remenysugar... remelm most mar valaki helpel... ha nem kivagom a fa**ba.... UP! :O

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#50) nygma válasza colex (#49) üzenetére


nygma
addikt

mondom: nézd meg az alaplapon a kondikat: ha bármelyik meg van emelkedve a töbihez képest, púpos, vagy ''habos''/szutykos a teteje, akkor ezért fagy. kondicsere után jó lesz.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Asus v7100 fagy.. kene egy kis help (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.