Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sirGalahad


sirGalahad
csendes tag

Sziasztok!

Talán tudtok segíteni...
Most vettem egy Asus T2-PH1-es komplex gépet;több kisebb-nagyobb gondom is van vele.. :F
---------------------------
1. az USB telepítése során a ezt az üzit adta:
''Please using Windows XP SP1 (Service Pack 1) or later versions, you DO NOT need to install this driver, because they already contain software support for USB 2.0. ''

Psze annyiban hagytam,gondolván mivel fenn van az XP SP2-es javítás;nem lehet gond...
Hát van,mivel nem működnek az USB csatik. :(( Egyik sem.
Próbáltam manuálisan eltávolítni az illesztőprogramokat (eszközkezelő-stb/ ; aztán frissíteni /így már működik/ , lett is a sajátgépben plusz négy ''Cserélhető lemez''---> el is fogadta a digit-kényképezőt.
Minden happy? Nem,mert egyes progik indításánál /Pl: LDC++ / kiírja hogy ''Nincs lemez a meghajtóban'' , és lefagy. /Ujraindításnál is bejön ez az üzenet./

Van valami ötletetek hogyan tudnám rendbetenni az USB portokat?
--------------------------
2. Időnként /nem túl gyakran/ magától ujraindul,és indításnál kiírja: ''A rendszer súlyos hiba után állt helyre.''
Ez vajon mitől lehet? :F

Remélem tudtok segíteni , előre is köszönöm!

Az élet a legjobb méreg...

(#2) finest válasza sirGalahad (#1) üzenetére


finest
őstag

+4 cserélhető lemez lett a sajátgépben? Ez elég fura, miért is lett? Ezeknek csak akkor kellene ott lennie, ha valami csatlakoztatva van rájuk.

Nem lehet, h rossz az USB-port? Nekem egy Asus K8N lap csinálta ugyan ezt. Most gariban van.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3) asadasad22


asadasad22
őstag

Hali, emberek! Egy szép nagy gondom van az USB-mel, és rákerestem, nem nagyon találtam megoldást: eléggé egyedi esetnek tűnik... Egyik napról a másikra elszállt az egész USB-m. Ezt úgy kell érteni, hogy semmilyen USB eszközt nem érzékel, de úgy, mintha be sem tettem volna, nem csak az, hogy nem ismeri fel rendesen. Próbálgattam driver újratelepítést, rendszervisszaállítást, semmi nem segített. Format lett belőle. Format után: szintén nem működik :( Én már sok hibával találkoztam de ilyet én még nem láttam. Biosnál is nyomtam egy reset to defaultot, semmi eredménnyel... Szétszedtem kicsit a gépet is, ki- és betettem kábeleket, szerintem nincs semmi kihúzva. Kezdek kicsit kikészülni... Vki tudna segíteni? Az eszközkezelő szeint minden jól működik... Hardveresen semmi új nem történt, csak annyi, hogy tegnap vettem egy HP lézernyomtatót, ami USB-n csatlakozik a géphez (most így ez sem működik), működött is szépen, amíg minden USB be nem állt teljesen. Én már kezdem feladni, fogalmam sincsen, hogy mi lehet a baj, ha valaki tudna tippet adni, örülnék neki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.