Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mik^


Mik^
tag

Találkozott valaki ezzel a jelenséggel? Már vagy fél éve csinálja ezt pár ASUS lap nálunk a cégnél, és nem tudjuk mi bajuk van. Most a cég aki szállította hozott egy zsír újat garba és az is... :((( Az a röhely, hogy van mikor megy jól, viszont van amikor többszöri nekifutásra se sikerül elindulnia.
Meg kaptuk hozzájuk 256 SD RAMOT, de csak 128-nak ismeri fel... :(((

Segítsetek please!

Köszi.

Mik

(#2) xuldar válasza Mik^ (#1) üzenetére


xuldar
őstag

Biztosan azért szirénázik a lap, mert a procit túl melegnek érzékeli. Nézzétek meg a BIOSban, milyen meleg a proci. Ha 60-nál nem több, akkor kapcsoljátok ki a túlmelegedés riasztását.
Néhány kétoldalas memóriát nem szeret a tusl2-c, próbáljatok másik típust.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#3) Sidaries válasza Mik^ (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

A memóriát azért félig ismeri fel, mert túl új a memória. Ez ellen semmit sem tudsz tenni, esetleg szerezni egy régebbit. A szirénázást hogyan csinálja a lap? Mennyit, mikor ilyenek?

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#4) agba


agba
tag

Hogy mi?
Amikor bekapcsolod szirénázik?
És van amikor elindul?

Nálam volt egy srác hasonló gonddal,összerakott 1 gépet és amikor bekapcsolta szirénázott mint 1 mentő.
A gond nála a következő volt ,a proci nem volt rendesen a helyén.
De ha nálatok elindul a gép akkor ott vszínű más van.

(#5) Mik^


Mik^
tag

A melegedés kicsukva 40 fokos az 1000 MHz-es cerka.

A szirénázást mindjárt bekapcsoláskor csinálja. Tehát addig már nem jut el hogy BIOS vagy ilyesmi, sötét képernyő és mint a mentő... Próbálkoztunk RAM cserével, akkor volt hogy egy darabig megin ment, majd ismét csinálta. Meg másik gépben mennek jól azok a RAMok.
A procit megróbálom megigazgatni.

(#6) Mik^ válasza xuldar (#2) üzenetére


Mik^
tag

Ez a 2 oldalas ram dolog szöget ütött a fejembe. Van amelyikbe tettünk 128-ast, egy oldalast, és valóban azokkal azóta nincs gond.

Kössz!

(#7) Sidaries


Sidaries
őstag

Biztos vagy benne, hogy az alaplap a rossz? Nem lehet videókártya avyg valami más? Próbáltad már alaprendszerrel? (alaplap,proci,memória,videókártya)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#8) Mik^ válasza Sidaries (#7) üzenetére


Mik^
tag

Most az új lapban van egy 1000-es celeron, egy TNT2 vga meg 256 RAM, semmi más, se vinyó, se cd, se floppy. Az alaplapot ma bontottuk ki, és ezzel is rossz, meg ami eddig benne volt, azzal is rossz. Már próbáltunk bele 1000 féle RAM-ot, volt hogy VGA-t is cseréltünk. A #2 hozzászólásban írja xuldar hogy nem mindegyik 2 oldalas RAM-ot szereti. Azthiszem ez lesz a baj, csak most nem tudok hírtelen honnan keríteni 256 MB egyoldalas SD-t, eddig ha jól emlékszem mindig 2 oldalast próbáltunk... Mindenestre már tele a t*k*m, mert 5 ilyen lap van és hol egyik hol másik hal meg. Azért várok további ötleteket is! Folyt köv. holnap.

Mik

(#9) Mik^


Mik^
tag

Ja, azt elfelejtettem hogy a most benne levő RAM másik gépben tökéletes...

(#10) napocska válasza Mik^ (#9) üzenetére


napocska
tag

Javaslom nézz be a tusl2-c topikba, illetve az intel815EP topikba ott megirtam a 815 milyen RAMokkal megy papiron. Valóban nem minden kétoldalas modult szeret. A füttykódot nem lehet megtalálni?

(#11) Zoz


Zoz
őstag

Táp milyen? Próbáltad cserélni?
Láttam már olyan gépet, amiben azért szirénázott az ASUS lap, mert valamelyik feszt nem stabilan adta le a táp...

(#12) hobizoli válasza Mik^ (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nagyon jo lenne azt a szirenazast megjegyezned milyen utemben hallatja (hany hosszu-rovid), ugyanis azokhoz egy-egy hibakod van rendelve...igy kicsivel konnyebben meg lehetne (tav)gyogyitani azt a gepsast.


hobizoli

több drón kell ;P

(#13) tocsa válasza Zoz (#11) üzenetére


tocsa
senior tag

Ja, Zoz, jol mondod.

- Szerintem meg kene nezni, az alaplapi BIOS-ba a homerseklet ertekek helyett a feszko szinteket, hogy rendben vannak-e.
- le kell csrelni egy szirenazos gepben a tapot, s megnezni, hogy akkor is szirenazik-e

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#14) J.J. András


J.J. András
őstag

jah, nekem is deszkám van, de nekem nem szirénázott, amikor 2 oldalas RAM került bele!
de elvileg, a gyári specifikáció szerint bele tudsz tenni össz-vissz a mennyiségtől függetlenül 2 db DOUBLE SIDE SDRAMot, de nem ajánlom, mert ilyenekkel fagyott nekem egy csomó 3D-s alaklmazás, szóval ha tudod, tegyetek bele 1 oldalas RAMokat !
amúgy egy havromnak volt ilyen szirénázása, de az meg a táp miatt volt!
nem adta le rendesen a tápja a 12 Voltot, aztán azért megbütyköltük valahogyan, de rá 3 hónapra meg is halt totál a táp!-szóval nézd meg azt is!
csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.