Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus tusl2-c probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Speederer


Speederer
senior tag

Hali!

Szereztem 1 ilyen alaplapot, de már vagy 2 napja azzal szenvedek, hogy működésre bírjam! :(
Már szinte mindent cserélgette benne, de főleg memóriát, mert bekapcs után hosszúakat (2mp) sípol. az pedig a könyve szerint memóriahiba. Már 6 különböző ram-mal kipróbáltam, de a szitu ugyanaz! :O

5let?? :F

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#2) sziszegő


sziszegő
senior tag

Használd akkor ram nélkül:)
Viccet félretéve rakd be a modult utánna bios reset és bekapcs ez szokott segiteni amugy ha ez sem akkor passz :(

(#3) Speederer válasza sziszegő (#2) üzenetére


Speederer
senior tag

Bios resetet hogy csinálok a kicsikén? Csak mert olyat sem magán az alaplapon sem a könyvében nem találtam...

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#4) kisninja válasza Speederer (#3) üzenetére


kisninja
őstag

Szeddd ki az elemet és rakd visza ja és a vid kártyát is szed ki és rakd be ujbol nekem ez segitett amugy zsir alaplap bibi nekem 4szeres agp-m van 120-as FSB-n :DD

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#5) zsolt501 válasza kisninja (#4) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Azért annyira nem kell elájulni attol az alaplaptol.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6) Speederer


Speederer
senior tag

Én már mindent csináltam vele, de b@szik jó lenni!! :O
Asszem inkább eladom...

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#7) naga válasza Speederer (#6) üzenetére


naga
senior tag

Úgy hogy nem megy? :F
Az elem mellett van egy jumper tedd át másik állásba, utánna vissza, ezzel törlöd a bios beállításait. Húzz le róla minden kábelt, csak egy videó kártya, memória, proc. legyen benne. PCI-s videókártyával is megnézheted.

(#8) Speederer válasza naga (#7) üzenetére


Speederer
senior tag

Háát, akitől vettem nála (elvileg) működött, szal lehet hogy csak vmelyik cuccom nem teccik neki, amúgy + talán jó lenne.

Az elem mellett nincs jumper! Amúgy az elemet már kivettem kb fél órára, de akkoris ugyanez volt a szitu!
Próbálok szerezni PCI-os videókártyát és akkor kipróbálom azzal is.

Ja, vki leírhatná hogy ez a JumperFree hülyeség hogy is van pontosan.
Szal a JEN jumper Enable-n van, ami a default állása, és elvileg ilyenkor van engedélyezve ez a JumperFree mód. A DSW kapcsolók közben mind OFF-on vannak. + van rajt a PCI slotok között 1 JTPWR jumper is, ami a könyve szerint Power Supply Thermal Sensor, szal vmi Thermal Sensor Connector. De az alaplapra + az van írva, hogy JumperFree és ha az 1-2-es lábai vannak összekötve, akkor Disable, ha pedig a 2-3-as, akkor Enable. De ott csak 2 érintkezős jumper van, és most perpill nincs rajt jumper (eddig sem volt).

De akkor ezeket most hogy állítgassam?! :F

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#9) naga válasza Speederer (#8) üzenetére


naga
senior tag

Mikor megkaptad elállítottál rajta valamit?

(#10) Speederer válasza naga (#9) üzenetére


Speederer
senior tag

Nem!
Bár már akkor sem alapbeállításon volt, azt tudom. Amúgy már próbáltam csomó variációt.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#11) naga válasza Speederer (#10) üzenetére


naga
senior tag

Próbálj mindent vissza tenni alapra, tehát jumper free módra, ha így hívják és a kézikönyv alapján defaultra ra. Nincs olyan jumper az elem környékén, hogy clrtc?
Milyen procival próbálod? Milyen rammal?

(#12) Speederer válasza naga (#11) üzenetére


Speederer
senior tag

Az elem 7-8 cm-es körzetében csak 2 jumper van, az 1ik vmi usb-s hülyeség, a másik pedig amit már írtam az a 2 érintkezős JumperFree jumper. Szal CLRTC nincs, legalábbis mint jumper nincs, de kb 5 cm-re az elemtől van 1 ilyen felirat, de az nem jumper, hanem simán csak 2 érintkező! Ezt kéne összeérinteni?

800-as cerkával és 256mb-os acorp, 128mb-os syncdata és 64mb-os am1 ramokkal próbáltam főként. Ezek tutira működnek, mert most visszaraktam a másik alaplapomba és hát működnek. A másik 3 ramot nem tudom milyen márkájuak voltak, mert azokat 1ik haver hozta kipróbálni és annyira nem is figyelgettem. Csak annyit tudok azokról, hogy 64 és 32 mb-osak voltak.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#13) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Az enyémen sem volt jumper hanem azt a kétérintkezőt zárd rövidre.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#14) zsolt501 válasza Speederer (#12) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ja a procit letesztelted már másik gépben?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#15) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ha szegedi volnál akkor tudnák segíteni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#16) Speederer válasza zsolt501 (#15) üzenetére


Speederer
senior tag

Sajna nem szegedi vagyok.
A proci tuti jó, most is az van a gépben, csak most 1 bh6-ban. (Arról netezek most is.)
De akkor mit érintsek össze? Azt a 2 érintkezőt, a CLRTC-t? Csak így bekapcs nélkül is jó hogy semmi sincs rákötve?

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#17) zsolt501 válasza Speederer (#16) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Pontosan azt a 2 érintkezőt kell összeérinteni valamiért a gyártás során lemaradt rolla de miért én nem tudom de műkszik a dolog mivel az asszonynak is ilyen gépe van és ott is kellet már bűvészkednem vele mivel nem szerette a tuningot és nem indult miatta.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18) naga válasza Speederer (#12) üzenetére


naga
senior tag

Akkor érintsd össze az jumper helyén lévő két pontot. Vagy hosszabb időre szedd ki az elemet, van hogy 1 nap alatt felejti csak el elem nélkül. :(

(#19) zsolt501 válasza naga (#18) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Sajna nállam az ellem kivétel nem segített kivolt véve 1 északára de akkor sem ment ki valamiért a beálítás belölle muszáj resetelni

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#20) Speederer


Speederer
senior tag

Akkor összeérintem azt a 2 pöcköt, aztán ha akkor sem lesz jó, akkor kiveszem belőle az elemet kb 1 napra.
Ja, elem nélkül mennyire működne?

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#21) naga válasza zsolt501 (#19) üzenetére


naga
senior tag

Persze, mert valamelyik kondi még táplálta, de örökké nem tarthat a szufla. :D

(#22) zsolt501 válasza Speederer (#20) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ellem nélkűl is elindul

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#23) zsolt501 válasza naga (#21) üzenetére


zsolt501
nagyúr

JÓÓÓ kis kondi szinte már termeli az áramot:C :C

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#24) naga válasza Speederer (#20) üzenetére


naga
senior tag

Elem nélkül? Szerintem nem megy, bár ki tudja. De nem az elemmel van a gond, hanem azzal,hogy valszeg rosszak a bios beállítások, az elem csak azért felelős, hogy megjegyezze a lap ezeket a beállításokat. :)

[Szerkesztve]

(#25) Speederer válasza naga (#24) üzenetére


Speederer
senior tag

Azt tudom, hogy csak azért van az elem, hogy +jegyezze a beállításokat! De ha nincs benne elem és úgy akarom használni akkor mi van?

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#26) zsolt501 válasza naga (#24) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Pedig hidd el megy nélkűle is

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#27) zsolt501 válasza Speederer (#25) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Elméletileg ha ellem nélkűl inditod akkor egyböl az alaprol indul de ebben nem vagyok már biztos szerintem 1 próbát megér.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#28) naga válasza zsolt501 (#26) üzenetére


naga
senior tag

Én elhiszem neked, ha van ilyennel tapasztalatod. Csak van amelyik nem megy elem nélkül. :) Meg ki a fene járatja elem nélkül? :)

(#29) naga válasza Speederer (#25) üzenetére


naga
senior tag

Próbáld ki, hátha beindul így, de utánna semmi értelme elem nélül járatni, mert minden ki bekapcsolásnál újra be lehet állítani mindent.

(#30) zsolt501 válasza naga (#28) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szervizes multambol láttam már érdekes dolgokat ilyen is volt :O

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#31) naga válasza zsolt501 (#30) üzenetére


naga
senior tag

Érdekes dolog a (sz)ámítástechnika. :D

(#32) zsolt501 válasza naga (#31) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Demég mennyire érdekes:DD

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#33) zsolt501 válasza Speederer (#25) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nos mire jutottál???

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#34) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nos ahogy látom megoldódott a probléma mivel nincs válasz

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#35) Speederer válasza zsolt501 (#34) üzenetére


Speederer
senior tag

Sajnos nem oldódott +! :( Csak azért írtam ilyen későn, mert még volt 1 kis más dolgom.
Előtte már kb fél óráig +int nem volt benne elem, először úgy próbáltam ki, majd elemmel is. Eredmény ugyanaz mint eddig! :(
Most kivettem +int az elemet, és várok vele holnapig. Ha akkor sem lesz jó, akkor... nemtom!

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#36) zsolt501 válasza Speederer (#35) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Rövidre zárni a polusokat próbáltad??

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#37) Speederer válasza zsolt501 (#36) üzenetére


Speederer
senior tag

Igen, még mielőtt bármit is beleraktam volna, már akkor rövidre zártam.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#38) zsolt501 válasza Speederer (#37) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Akkor itt az alaplappal van gond

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#39) Speederer válasza zsolt501 (#38) üzenetére


Speederer
senior tag

:O :O :(
Ez nem jó hír!!
De azért +próbálom azt hogy ki van véve az elem jó sokáig...

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#40) zsolt501 válasza Speederer (#39) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szerintem az sem fogja mostmár a bajod megoldani szerintem elhalálozott

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41) Speederer válasza zsolt501 (#40) üzenetére


Speederer
senior tag

Annak nagyon nem örülnék!!
Még +próbálom pci-os videókártyával + próbálok másik ramot is szerezni + lehet beviszem vmi szervízbe.

Jobb 5letem sajna nincs + ahogy látom nektek sem!! :(

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#42) zsolt501 válasza Speederer (#41) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nos mire jutottál???

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43) Loha válasza zsolt501 (#19) üzenetére


Loha
veterán

Ne haragudjál már, de ha egy éjszaka alatt nem resetel benne a BIOS-az csak egyet jelenthet, hogy nem áramtalanítottad az alaplapot.

Max. 5 perc és a BIOS kimegy.

Ezzel akárki vitázhat, nem létezik, hogy 1 éjszaka alatt megmaradna a BIOS tápellátás nélkül!

(#44) zsolt501 válasza Loha (#43) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Megnygugodhatsz ennyire amatőr azért nem vagyok nem volt bedugva elhiheted és mégsem vesztette el a beálításait úgylátszik tul jó volt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#45) Loha válasza zsolt501 (#44) üzenetére


Loha
veterán

Az nem létezik!

Akkor te ott vmit nagyon nem jól csináltál...

Ennyi...




(#46) Speederer


Speederer
senior tag

Kb 20 órán keresztül nem volt benn elem, de most is ugyanaz van! :(
Remélem találok 1 olyan helyet, ahova beadhatom szervízbe. Ja, az ilyen dolgokat mennyire lehet javítani??

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#47) dbali válasza Speederer (#1) üzenetére


dbali
aktív tag

Hali!
Egy kis segítség kéne. Mivel te most szereztél ilyen lapot biztos tudod hogy meddig kezeli a procikat. Tehát az lenne a kérdésem milyen proci tehető bele max? köszi..

Okos enged ha már szenved!

(#48) Viktor77 válasza dbali (#47) üzenetére


Viktor77
titán

1.4-es P3, vagy 1.4-es Tua cerka a max. amit beletehetsz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#49) gozso válasza dbali (#47) üzenetére


gozso
senior tag

talán 1,4ghz-es volt a legnagyobb.

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#50) zsolt501 válasza Loha (#45) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az igazság odaát van.

Lehet hogy belebujtak a kis zöld emberkék de tényleg így volt.:DDD

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus tusl2-c probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.