Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DonK


DonK
aktív tag

A probléma:

Van egy Asus SK8V s940-es lapom, vettem egy WD Raptort, rádugtam a SATA-ra, bekapcs, és bejön az ide raid, aztán a sata raid (vagy mi) állapotkijelzései, hogy ki mit hogyan ismert fel. Szóval a lényeg!!!! Nem lép be a biosba, nem reagál a del-re, nem reagál semmire... :( és ez aggasztó, legalább vmi programot tudnék, amivel be lehet lőni windowsból a bios beállításokat, mint a toshiba laptopokon lehet...

(#2) erdoke válasza DonK (#1) üzenetére


erdoke
titán

Ezexerint Windowsba eljut a gép, csak a BIOS-ba nem tudsz bemenni?
BIOS-ban is állítottál valamit, vagy csak rádugtad a Raptort?

A legjobb aláírás a héten

(#3) DonK válasza erdoke (#2) üzenetére


DonK
aktív tag

Rádugtam a Raptort, de a SATA már volt engedélyezve előtte... Amúgy megkaptasm az SMS-ed, de sajna még nem jutottam semmire, nem tudom mit csináljak 2-3 hétig gép nélkül, 1800ason meg nem lehet flashezni meg 256 megával...

(#4) DonK válasza erdoke (#2) üzenetére


DonK
aktív tag

Amúgy direkt van ''allenség''nek írva az aláírásodban az a szó?

(#5) erdoke válasza DonK (#3) üzenetére


erdoke
titán

Ha biztosan alaplap gond, akkor az illető tud neked segíteni a garanciális ügyintézés meggyorsításában. Így talán pár nap alatt lezongorázzák.

Most akkor bejut Winbe vagy nem?

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#6) erdoke válasza DonK (#4) üzenetére


erdoke
titán

Igen, idézet. Lassan már keresek valami mást, bár különösebben nem izgat.

A legjobb aláírás a héten

(#7) DonK válasza erdoke (#5) üzenetére


DonK
aktív tag

Szerintem alaplap gond, amúgy erről a gépről írok, tehát Winbe már belép, ugye akkor még amikor felhívtalak az se ment, de mostmár vhogy rájöttem a tab és az f1 együttes nyomkodásának engedve továbbenged win-be... de ennyi. No vki vmi, hogy lehet windowsból bios-t beállítani, milyen progival?

(#8) erdoke válasza DonK (#7) üzenetére


erdoke
titán

Gondolom a Raptor lehúz, elem kivesz kombinációt már próbáltad.
Melyik SATA vezérlőre dugtad a Raptort, a Promise vegyesre vagy a déli hídra? Ha az előbbire, van IDE eszköz is rádugva?

A legjobb aláírás a héten

(#9) DonK válasza erdoke (#8) üzenetére


DonK
aktív tag

Igen, szinte minde lehetséges kombinációt próbáltam, de sehogy nem enged be a biosba, a raptort már leszarom, ha nem megy max veszek egy sata kártyát, de azért az alaplapnak csak nem kéne behalnia. Ez az első asus dolgom (cd-romok nem számitanak) és elromlik? ej-ej :(

(#10) DonK


DonK
aktív tag

Mikor jársz errefele Pesten? Visszaadnám a hűtődet, meg esetleg vethetnél egy pillantást rá hátha nekem nem jutott eszembe vmi... :S

(#11) erdoke válasza DonK (#9) üzenetére


erdoke
titán

Leírnád, hogy hová milyen eszköz van dugva a lapon? Mindet, lehet olyan ok is, amire nem gondolnánk.

A legjobb aláírás a héten

(#12) erdoke válasza DonK (#10) üzenetére


erdoke
titán

Hétfő-szerdán vagyok, de nem tudom, meddig tat a fejtágítás. Szerdán jövök vissza ebéd után.

A legjobb aláírás a héten

(#13) DonK válasza erdoke (#12) üzenetére


DonK
aktív tag

ez konkrétan mit jelent, mikor tudunk konzultálni? :F

(#14) erdoke válasza DonK (#13) üzenetére


erdoke
titán

Jó kérdés, talán kedden kora este. :F

A legjobb aláírás a héten

(#15) DonK válasza erdoke (#14) üzenetére


DonK
aktív tag

Látod, azt nagyon megköszönném. Abszolút kétségbe vok esve, kedd estig még várok, hogy mi lesz, meg hogy Te mit látsz a dologból, és ha nem marad más, akkor megy gariba (már ha van rá 2év gari) és akkor nogép 4 weeks... :(

(#16) DonK


DonK
aktív tag

Up! vki plz

(#17) erdoke válasza DonK (#16) üzenetére


erdoke
titán

Bocs, fél 10-re értem vissza a szállodából a céghez, azért nem is hívtalak.
Valami fejlemény esetleg?

A legjobb aláírás a héten

(#18) DonK


DonK
aktív tag

Megoldottam a problémát. Összeakasztottam mindent mindennel, és utána letiltottam a raid vezértlőket, új bios, vissza a raid, meg a sata. Most tökéletesen üzemel. Ajánlom másnak is ezt a módszert, minden ides eszközt állítsatok masterra, és ki fog akadni a bios, hogy mit csináltok, és azt mondja, hogy press f2 ---> bios, legalábbis nálam.

Szóval téma megoldva, topic zárható

(#19) erdoke válasza DonK (#18) üzenetére


erdoke
titán

Ennek igazán örülök, már kezdtem megijedni. ;)
Az új BIOS újabb is mint ami rajta volt, vagy egy régebbit tettél fel, ami nem béta?

A legjobb aláírás a héten

(#20) DonK válasza erdoke (#19) üzenetére


DonK
aktív tag

nem nem, a legújabb van rajta, 1003-as, most tökéletes de még szobatársam 913n-es tft jével is alig látni egy tized mp-ig a splash screen-t aztán már csak a windows tölt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.