Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Helló

Sosem gondoltam volna hogy egy ''márkás'' cucc ilyen mészárlást képes véghezvinni. Teljesen kikészít. Csütörtökön megjött várva várt Barebone-om, összeraktam, ment..egy darabig, amíg egyszercsak sípolva indult..kivettem egyik kingmax 466-os ramot, ment. Mondom fasza, beszart a ram...9 nappal gari után..1 nap múlva másik is. Ok, szervizbe az egész, fél napig szórakoztak vele, kingamx ramok jók, samsung ramokkal megy a gép, ok, vettem samsung ramokat..Mondjuk a kingmax ramok az otthoni AMD64 gépemben és havernál is sípoltak, holott AMD64-es gépben 520-on is mentek, és Február óta használtam őket gond nélkül. 10 perce kb bekapcsolom a gépet megint sípol. Kivettem az egyik samsung modult, megy....sajnos látom a jövőt.
Holnap cipelhetem vissza a szervizbe.
Asus -t soha többet..
Gondoltam arra én nyírtam ki valahogy a ramokat, mert ekkora fos nem lehet, de mindig kihúzom a gépet ha turkálok benne, leföldelem magam előtte, óvatos vagyok ,nem egy gépet raktam már össze...Most is csak kinyitottam kikapcsolás után hogy megnézzem milyen meleg a vinyó.(nemrég lett lekapcsolva). Még a ramok közelébe se nyúltam direkt. Semmi ötletem nincs...

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#2) KrAt válasza MUŁĐER (#1) üzenetére


KrAt
veterán

Nem lehet, hogy túl nagy feszt adsz a ramoknak?

(#3) MUŁĐER válasza KrAt (#2) üzenetére


MUŁĐER
addikt

áh. semmi tuning..így is iszonyat meleg az egész...amúgy nem szoktam tuningolni.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#4) KrAt válasza MUŁĐER (#3) üzenetére


KrAt
veterán

Mással minden oké? Táp fesz értékei jók?

(#5) sasa311 válasza MUŁĐER (#1) üzenetére


sasa311
veterán

Nem lehet inkább, hogy nem is a ram(ok)kal volt a baj, hanem a lap hibás és azt kéne kicseréltetni?

egy hiábs miatt lap miatt még nem gagyi az asus :))

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#6) MUŁĐER válasza KrAt (#4) üzenetére


MUŁĐER
addikt

12v kicsit sok, 12,42 körül van, de 3,3V meg 5V az stabil.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#7) MUŁĐER válasza sasa311 (#5) üzenetére


MUŁĐER
addikt

én is a lapra gondoltam...elég valószínű.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#8) Bubu79 válasza MUŁĐER (#3) üzenetére


Bubu79
addikt

Hi!
A memoria feszt az alaplapi érzékelővel mérted? Mert az tévedhet!
Közvetlenül meg tudod mérni a feszt egy szabad DDR slotnál (ha sima DDR, és nem DDRII, mert azt nem ismerem).
1.Multiméter common (fekete) az egyik molex feketébe
2.Multiméter piros a DDR slot azon vége felől visszaszámolni 7-et, amelyik felől több láb látszik (egyébként 7 lábanként ismétlődik)

A normál feszt úgy 2,5-2,7V-ban rögzíti a szabvány, ez alatt tévedhet, fölötte pedig el is szállhat a RAM.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#9) MUŁĐER válasza Bubu79 (#8) üzenetére


MUŁĐER
addikt

sajna nincs itthon mulitméter, de majd mondom holnap a szervizben..

Érdekes mindegyik meghalás ki vagy bekapcsoláshoz kapcsolódott, és hogy mindig a 2. ramsoltban lévő modul döglött meg először....aztán az első.

Szerk:

Ja,és miután meghalt az egyik ram kiírja hogy overclocking failed:F

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#10) Bubu79 válasza MUŁĐER (#9) üzenetére


Bubu79
addikt

Hát ez gáz. Reméljük a szervizben korrektek lesznek, szorítok neked :(

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#11) KrAt válasza MUŁĐER (#9) üzenetére


KrAt
veterán

Overclocking? akkor ezek szerint húzva van. vagy csak azt hiszi. BIOS reset?

(#12) MUŁĐER válasza Bubu79 (#10) üzenetére


MUŁĐER
addikt

remélem...amúgy normálisak a szervizesek, majd megpróbálom elintéztetni kérjenek egy másik barebone-t, vagy lehet másik márkát veszek, még ha rá is kell fizetni, ez így nem állapot:(

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#13) sasa311 válasza MUŁĐER (#9) üzenetére


sasa311
veterán

itt már csak az a durva, hogy ha a lap rossz, akkor a bolt megtéríti a 4 kihalt ramot? :U
Minimum egy cserét érdemelnél, nemhogy szerelgessék. :R

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#14) MUŁĐER válasza KrAt (#11) üzenetére


MUŁĐER
addikt

nem segít a reset...másik ramnál próbáltam..de megpróbálhatom, bár már félek belenyúlni, örülök hogy most megy:(

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#15) MUŁĐER válasza sasa311 (#13) üzenetére


MUŁĐER
addikt

még csak 3:DDD:O

amúgy a samsung ramokat náluk vettem, 1 év garival szval muszály lesz kicserélni:o

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#16) sasa311 válasza MUŁĐER (#15) üzenetére


sasa311
veterán

ha kitalálják, hogy az alaplap ölte meg a ramot akkor sajna nem mert nem a ram a hibás...
de nem vészmadárkodom, úgylegyen, cseréljenek mindent :R

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#17) Bubu79 válasza Bubu79 (#8) üzenetére


Bubu79
addikt

Bocsi tévedtem, nem 7 lábanként ismétlődik, hanem több, de az eleje igaz!!! :DD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#18) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

tök jó, a memtest 1%-nál lefagy a még élő rammal, juhé:O

De a windows megy..még

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#19) MUŁĐER válasza sasa311 (#16) üzenetére


MUŁĐER
addikt

áá, ne szivass
az baszna be, 50e FT-om úszott...na akkor duranna el az agyam..már a kingmaxoknál is eldurrant..neeeeeee:o
Hihetetlen ez a fos...nem hiszem el...bazz+

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#20) Daywalker


Daywalker
addikt

Én is próbáltam ezt a gépet, és ugyan ezt csinálta Corsair-el...az egyik modul meghalt a kettő közül végleg, a másik még ment más gépben, de S-Pressoban soha többet. Itt azt mondtam, hogy köszönjük szépen. Bár ez még Beta darab volt, mivel akkor még mo-n nem lehetett kapni. Azt hittem ezt a hibát kijavították, de akkor tévedtem. Szóval nyugodj meg, az S-Presso szar.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21) Guruka válasza MUŁĐER (#1) üzenetére


Guruka
senior tag

Kár, én is szimpatizáltam ezzel a barebone-nal.

(#22) MUŁĐER válasza Daywalker (#20) üzenetére


MUŁĐER
addikt

báz
akkor ha kapok egy újat gariban az is ilyen szar lesz?:(( Ezt nem hiszem el, ez hihetetlen, áááá.

&@#<> ASUS:(((:(((

A megdöglött kingmaxaim ügyében kihez forduljak? Mert nem nyelem le a 25e ft-os kárt az is tuti

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#23) Daywalker válasza MUŁĐER (#22) üzenetére


Daywalker
addikt

Sajnos ebben nem tudok nyilatkozni. Viszont szerintem az új se lesz jobb.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#24) ASUS Hungary


ASUS Hungary
csendes tag

Ez egyáltalán nem normális üzem és értelem szerűen garanciális hiba.

www.asus.com | hu.asus.com

(#25) MUŁĐER válasza ASUS Hungary (#24) üzenetére


MUŁĐER
addikt

már el lett küldve cserére, ma jön meg elvileg

gondolom a meghalt ramokkal kapcsolatban nem sok mindent tehetek?:(

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#26) ASUS Hungary válasza MUŁĐER (#25) üzenetére


ASUS Hungary
csendes tag

Hát, okosat én sem tudok mondani. Ha adott esetben fordítva lenne a helyzet, hogy a RAM-ok gyilkolták volna le az S-pressót vagy bármelyik ASUS cuccot, akkor is azt mondanám, hogy ártatlan ábrázattal vissza kell vinni garanciába... :) A RAM halált nem lehet megfogni, ha nincs szétégve, akkor nem hinném, hogy belekötnek.

www.asus.com | hu.asus.com

(#27) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

ááááááááááááá

Megjött gariban a cseregép, 4 napja megy faszán,erre most dobott egy kékhalált, memtest 1 %-nál lefagy:(((
egyszerűen nem hiszem el!!!!!:(((:(((:(((:(((
Hihetetlen, nem igaz, ASUS ekkora fos gyártó b+ ááááááááááááááááááááááááááááááá
Még eladni sem tudom ezt a szart mert állandóan megdöglik :o

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#28) ASUS Hungary válasza MUŁĐER (#27) üzenetére


ASUS Hungary
csendes tag

Teljesen újra cserélték a gépet? Gondolom BIOS frissítés és szanaszét állítgatás már megvolt :(

www.asus.com | hu.asus.com

(#29) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

áááááááá

ma vinném koliba gépet, eddig elsőre máskor sem szokott indulni a gép, de ma úgy indult hogy 780 mb ramot lát az 1024 helyett a büdös kurva életbe nem igaz :O tele van már vele a tököm:(((

SOHA NE VEGYETEK ASUS-T, EGY FOS:(((:(((:((

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.