Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Asus RT-N12 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) csixy


csixy
addikt

ASUS RT-N12
N-es 300-as kétantennás router.
IC ID:3568A-RTN12
Proci:Broadcom 4716
ram:32mb, flash:4mb

Először a DDWRT v24 preSP2[beta] Build:14896 verzióját tettem rá (előbb az átalakító trx kiterjesztésű fájl, majd a mini.bin , aztán a nokaid-small.bin került rá. Sok még nekem a ddwrt , így aztán a tomato-K26-1.28.9054MIPSR2-beta-Std.trx-et bin kiterjesztésre átnevezve
halk ima után feltettem rá és müxik, de állítólag feltehető rá a :
tomato-K26-1.28.9006MIPSR2_RAF-Std-NOCAT.trx
tomato-K26-1.28.9006MIPSR2_RAF-VPN-NOCAT.trx is - ezeket is előbb bin kiterjesztésűre kell átnevezni.

Akinek már van ilyen, megírhatná a tapasztalatait.
Ahogy nézem tomatoval stabil és gyors szerkentyű.

Első kérdésem az lenne , hogy ezen valyon a wps-gombbal ki lehet-e kapcsolni a Wifi t és vissza ?

Üdv ... CsI

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#2) csixy


csixy
addikt

Nem blogot akartam nyitni.

Valóban a WPS gombot 2 másodpercnél rövidebb ideig, vagy addig kell megnyomni amíg a power led épp elalszik ,s ezt rögtön elengedvén a power led visszagyúl és a wifi led elalszik , vagy visszagyúl.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3) csixy


csixy
addikt

A "sima" K26-MIPSR2"-essel beteg volt a wifi, de nagyon!
A RAF-os nem engedett be az admin-admin jelszó párossal .
Feltettem végül a gyári 9.0.1.3-as béta FW-t ,na azzal eldöcög, de azzal is sokat kinlódik amíg kiépül a router és az adsl modem (illetve ami mögötte van) között a kapcsolat.

Valami nem kerek ennél a vasnál.

Van valakinek bármilyen tapasztalata az asus RT-N12-es router "A" verziójával?

Majd még nekiveselkedek mégegyszer a DD WRT-nek.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#4) csixy


csixy
addikt

Ha 1Amper 12Voltos táp elég lenne neki, akkor azt mondom , hogy halottról vagy jót, vagy semmit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#5) csixy


csixy
addikt

AP-ként a gyári 1.0.1.4-es firmmel tökéletes és precíz, villámgyors.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6) Ba.G


Ba.G
aktív tag

Szia, látom, még új a topic, de úgy látszik, kevés az általános közvélekedés és tapasztalat ezzel a cuccal.

Azért kerestem rá, mert viszonylag olcsón láttam egy ilyet, kérdés, érdemes-e beújítani. Asus WL-500GE-m van, főleg az N-es wifi miatt váltanék. (Bár Oleg fw van rajta, nemigen használom ki, háttértár, nyomtató, webkamera nincs rajta - bár lehetne... A tápja persze már ennek is kipurcant, cseréltem.)

Ezt nézem, de mit fut mondjuk egy TL-WR1043ND-hez képest?

EIK!

[ Szerkesztve ]

(#7) csixy válasza Ba.G (#6) üzenetére


csixy
addikt

Szia!
DD-WRT-vel nem sokáig próbálgattam,lehet, hogy azzal jól menne , nem tudom. ...
Tomatoval az internet felé való felépítkezés volt nehézkes ...
A legujabb gyári firmmel AP-ként próbáltam, úgy jól muzsikált.

Végül én a tp-link tl-wr1043ND kütyüjét választottam.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#8) bigdady


bigdady
nagyúr

Elég lelakott a topic. Ma cseréltem le a ratyi Tp linket ilyenre.
Ez atom stabil.

(#9) csixy


csixy
addikt

Hadd rehabilitáljam én is.
ezzel:
Hungary Asus RT-N12 112 K26 Mini 5.10.147.0 10 min Shibby 2013-09-14 20:33

tökéletes.

DHCP kliensként lóg egy hálózaton.
A nem teljesen kristálytiszta beillesztés miatt csináltam neki saját LAN alhálózatot és nem osztottam neki statikus IP címet.
DHCP-zik , gondolom hogy NAT-ol is.
300-zal megy a WIFI-je és szintén atomstabil. !!!!

TÖKJÓ

:C :C :C

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#10) LP85


LP85
csendes tag

Sziasztok. Kérdésem lenn. Tegnap vettem egy Asus rt-n12E routert.
beírom a 192.168.1.1-t és és ez a képernyő fogad.
mi lehet a gond?

Köszi előre is a Segítséget
üdv.
L.P.

(#11) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló! Hogyan tudom megnézni, hogy 1 hónapban mennyi volt az adatforgalmam? Melyik menü az? És miért van az, hogy némelyik menüt nem akarja betölteni? Csak tölt..tölt...

(#12) Kovesz82


Kovesz82
tag

Van egy ilyen routerem és az lenne a problémám, hogy ha laptopról jön az adat a médialejátszóhoz úgy, hogy a laptop wifivel (300 MBit) kapcsolódik, a médialejátszó meg kábellel (100 MBit), a sebesség 7kBitnél többet nem ér el soha. Miért van ez? Egy régi TP-link 56k-s routerrel elért 22 kbitet is. Ennél meg nem. már mindent állítottam. Akkor is ilyen állapot van ha a router és a laptop között légvonlaban van 2 méter és semmi fal nincs közötte. nem értem a dolgot egyáltalán. sok mindent átállítottam már, régen 2-3kbit volt, most már felment stabilon 7-8 kbitre, de semmi több annál. 300 Mbitnél ez elég karcsú. És nem elírás 7-8 kbit. jól írtam!!!

(#13) Kovesz82 válasza csixy (#9) üzenetére


Kovesz82
tag

Szia!
ne haragudj a zavarásért, de több mint egy éve írtál egy ASUS RT-N12 routerről hogy tökéletesen megy neked. Nekem az a gondom vele, hogy nem tudja átlőni wifin a 60 MBites netet, hiába van egy 150 Mbites beépített és egy 300 Mbites adapteres wifi a laptopba. Minden elképzelhető dolgot csináltam már vele (csatorna állítás 20/40 MHz állítás, áthelyeztem a routert máshová a zavaró tényezők miatt, friss firmware, friss driver a wifi adaptereken) semmi. A net nagyon ingazdozik. napközben 30-35 Mbit, este felé leesik 10-15 mbitre. Írtad, hogy neked atom biztosan viszi a 300 Mbitet.
Két wifi eszköz közötti másolás siralmas (kb. 5-10 Mbit).
Köszönöm a segítséget.

(#14) fgabor87 válasza Kovesz82 (#13) üzenetére


fgabor87
tag

Szia.
Ugyan ezzel szenvedek most. Amikor megvettem a routert, a rajta lévő fw-vel ugyan ezt csinálta, 20 megás net max 5-7 Mbit. Aztán feltettem a legújabb fw-t, és azzal szépen jött a 20.
Tegnap este feltettem a Tomato-t, azzal megint jelentkezett a lassú adatátvitel. Aztán egy áramszünet újraindította, akkor jó volt, most meg én indítottam újra manuálisan, és megint nem jó. :(

Azért raktam fel a tomato-t, mert egyes weboldalakat nem volt hajlandó betölteni. Pl facebook-on a képek felét, asus weboldaláról az fw frissítést sem. Ismerősömet kértem meg, hogy töltse le, és úgy küldte át.
Viszont most nem tudom mit csináljak, Tomato-val tökéletes az oldalak betöltése, de a WiFi-vel valami gond van, rettenetesen instabil vele.

(#15) fgabor87 válasza fgabor87 (#14) üzenetére


fgabor87
tag

Úgy néz ki, sikerült rájönnöm a turpisságra.
1. Ha gyári FW-t használsz, frissítsd a legújabbra.
2. Állítsd be a wifi-t, SSID, csatorna, meg amiket esetleg még akarsz.
3. Csinálj egy restartot a routeren, közbe a gépen is kapcsold ki a WiFi-t fél-1 percre.

Nálam ez a módszer most kétszer is működött. Persze lehet, hogy nálad más lesz a gond. Amikor nekem még D-Link routerem volt, ott a 13-as csatornán tudtam elérni a legjobb átviteli sebességet, annak ellenére, hogy a környéken nincs más WiFi, tehát nem zavarhatták egymást. Egyszerűen ezt szerette a laptopom, vagy nem tudom.

(#16) Roland76


Roland76
tag

Sziasztok!

Ilyen routert használok már lassan fél éve, kifogástalan és maximálisan elégedett vagyok vele. Sima AP-ként használom, de a közeljövőben szeretnék még egy ilyet beszerezni, hogy a jel elérjen a házunk mögött levő irodámba is, ahol jelenleg (ezzel az egy routerrel) elég sovány.
A dobozán írják, illetve a admin felületen is van opció, hogy két ilyen router "összekapcsolódjon" így tulajdonképpen megnövelve a wifi hatáskörét.
A kérdésem azokhoz szól, akik így használják ezt az eszközt. Valóban csak titkosítatlan hálózatot lehet így létrehozni?
Illetve a másik kérdés, hogy a 2-es számú router lanjára is lehet csatlakozni, tehát nem csak wifi-t szórja tovább. Jól gondolom?

Tudom, hogy DD-WRT-vel megoldható lenne, de ebbe egyelőre nem másznék bele. (Persze, ha azt mondjátok, hogy igen, csak titkosítatlant tud, akkor kénytelen leszek váltani wrt-s firmware-re.)

Előre is közi a válaszokat!

(#17) Roland76 válasza Roland76 (#16) üzenetére


Roland76
tag

Akkor megválaszolom én a saját kérdésemet, lévén időközben beszerzetem még egy Asus RT-n12-es routert.
Az 1-es számúhoz - ami alapból eddig is a modemhez volt kötve - nem állítottam semmi. A 2-es számú routerre lanon keresztül csatlakoztam egy laptop-pal, majd a beállítások varázsló segítségével kiválasztottam a jelerősítő üzemmódot (gyakorlatilag ez a bridge). Megkereste a környékbeli hálózatokat, csatlakoztattam az 1-es számú router által szólt wifi-hez és megadtam az azonosítót.
Közölte, hogy tűzfal és a titkosítás ki lesz kapcsolva (ez volt a fő kérdésem) de csak a 2-es számú router nem használja ezen opciókat, mivel az 1-es továbbra is tikosított wifit ad és ezt "szórja" tovább a másik. Valamint a tűzfal is működik, közvetlenül a modem mögötti routeren.
Így sikerült a szórt wifi jelének erősségét gyakorlatilag megkétszereznem, ja és persze a 2-es router lan-jára kötött eszközök is rendben működinek.
Itt végeztem egy speedtest-et. 22-es pinget produkált és az egyébként elérhető maximális sávszélességet (15 Mbit/sec)
Még annyit, hogy ez az automatikus beállítás volt, így elsőre rejtély volt mi lett az belső IP-je a új routernek, de egyrészt ez könnyen kideríthető, így bármikor, bárhonnan be lehet lépni az admin felületére, illetve tetszés szerint meg is változtatható.

Remélem, tudtam másoknak is segíteni, ha később hasonló hálózatot akarnak :)
Ami külön előny, hogy mindezt nem DD-WRT-vel, hanem gyári firmware-rel, garanciavesztés nélkül sikerült összehoznom.

Üdv: Roland

(#18) Dee Dee válasza Roland76 (#17) üzenetére


Dee Dee
tag

Köszi, nekem most jól jött! :))
És ha jól értem, akkor az erre a routerre (repeaterre) kábellel csatlakoztatott PC is kapja a netet?

(#19) Roland76 válasza Dee Dee (#18) üzenetére


Roland76
tag

Pontosan :)
Nekem ez a második router a földszinten van és tőle kábellel kapja a netet a tévé és egy médiaszerver is.

(#20) Dee Dee válasza Roland76 (#19) üzenetére


Dee Dee
tag

Köszi!
Nekem sajnos nem megy a kábeles net. Kellett valami speciális beállítás?
Kikapcsoltam a laptop wifi-jét és rádugtam kábellel. Amikor az Asus Router keresőjével meg akartam nyitni, akkor azt írta, hogy más hálózatban van a gép, mint a router (nem emlékszem pontosan a szövegre, majd megnézem otthon). Ezért fogtam és én adtam be a fix IP címet a gépnek. Net így sem volt, de így már meg tudtam nyitni a böngészőből a routert, de csak annyi volt kíírva, hogy más módban van a router, csatlakozzak a wifin keresztül, és akkor elérem a router menüjét. :\

A topik kihalt, így inkább itt folytassátok.

Ezt zárom.

[ Módosította: Mate ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Asus RT-N12 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.