Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Ernesto78 válasza Stimpy001 (#99) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Nekem a 384.6436 FW jött be legjobban. A frissítés viszont autómatikus, nem lehet kilőni.

(#102) Stimpy001 válasza Klara_ (#100) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

A gyari FW beallitasait vissza lehet allitani Merlin alatt? Eleg sok idot eltoltottem amig mindent bekonfigoltam, nincs kedvem nullarol ujracsinalni mindent.

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#103) Klara_ válasza Stimpy001 (#102) üzenetére


Klara_
őstag

En nem tennem, valamikor a gyarira sem tudja vissza tenni a gyarirol mentett beallitasokat, ilyenkor inkabb ujra beallitani mindent. Ki vannak screenshotolva nalunk a beallitasok, par perc es keszen van ismet.

(#104) ripo05


ripo05
tag

Iphone 7 tudja ac-n a 2x2 mimo-t, ami elméletileg 866Mbps. Viszont a router valmiért csak 433Mbps-en kommunikál vele. Mit nézzek meg, hol lehet a gond?

(#105) Stimpy001


Stimpy001
aktív tag

Nem tudom nalatok hogy szuperal az eszkoz de en mar falra maszom tole. Messze a legmegbizhatatlanabb router amivel hosszu evek alatt dolgom volt. Heti szinten tobbszor is van hogy egyszeruen lehal mind a kabeles mind a wireless resze, tobbszori ujrainditas utan meltoztatik mukodni.
Az asszony ma megint a munkahelyemen hivott hogy semelyik otthoni eszkozon nincs internet se kabelen se wifin, ennek ellenere siman be tudtam jelentezni a router admin feluletere az irodabol es rebootolni.
Az aprobb bosszanto dolgokat mar nem is emlitem...
A Merlin fimware-el meg teszek egy utolso probat, ha azzal is ugyanilyen hibakat produkal eladom a francba es keresek valami normalisan mukodo tipust.

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#106) wong kok wah válasza Stimpy001 (#105) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Nálam a wifi hálózat ismét a régi (AC87u) routeremről megy. Ez a router számomra is egy csalódás. Ráadásul elsők között vettem meg még jóval drágábban, mint amennyiért most hozzá lehet jutni. :W

(#107) Klara_ válasza wong kok wah (#106) üzenetére


Klara_
őstag

AX92U eddig hibatlan, joho heten mar az AX58U-rol is lesz szemelyes tapasztalat, remelem bevalik. AX88U meretre nekem nagy, nem is probalkoztam vele, anno vigyorogtak is rajtam, amikor mondtam nem johet szoba mert nem fer el a butoron ahol a helye van...
Merlin a regebbi routereinkkel jol mukodott avval probaltad, reset utan?

(#108) wong kok wah válasza Klara_ (#107) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Próbáltam a Merlint. Sajnos nem lett jobb. Sőt beszéltem is Eric-el(Merlin), hogy a régiókódot hogy lehetne átírni a nagyobb TX power miatt. De ennél sajnos nem megoldható.
"No, it cannot be changed. Asus is hardcoding things there for legal reasons."

(#109) Stimpy001


Stimpy001
aktív tag

Sajnos nalam sem hozott megvaltast a Merlin FW, ugy dontottem hogy megvalok ettol a tipustol es teszek egy probat a TP-Link Archer AX50 routerrel. Arban kb fele az AX88U-nak, es eddig jo tapasztalataim vannak a TP-Link markaval. Meglatjuk hogy muzsikal majd...

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#110) Klara_ válasza Stimpy001 (#109) üzenetére


Klara_
őstag

Ha az Asus felulete tetszett es nem surgos, varj egy kicsit es elmondom milyen az AX3000 Asus RT-AX58U. Az emlegetett TP tudasa kb, kicsit olcsobban.

(#111) Klara_ válasza Klara_ (#110) üzenetére


Klara_
őstag

Anyunal beuzemeltuk. AC68U, AC86U, AC87U, AC65P volt itt eddig. Az AC65P siralmasan gyenge volt WiFiben, szoval azt hagyjuk. 87U-val szinten WiFi problemak voltak, dobalta az eszkozoket 5GHz-en. AC68U / 86U kozott annyit volt a tapasztalat, hogy kevesbe terhelte a processzort a 86-os, viszont anyu szerint ocsmany volt igy a 68U-t hasznalta sokaig. AX-es klinesek es a 68U kora miatt - lassan lejart a garanciaja, lett az AX58U. AX92U mar van egy a csaladban, de erosen draga es mivel az nem volt ebben a kornyezetben igyt most ot is kihagynam az osszehasonlitasbol. Tehat AC68U vs AX58U. Esztetika: viccesen apro a keszulek, nyomi aranyokal, nekem ronda, anyu szerint aranyos. Switch resze a 68U-nak minosegibb, az AX58U-ban mozognak a csatlakozoban a kabelek, a WAN resznel viszont nem. WiFI: dBi ertekekben az AX58U minimalisan jobb es sebessegben is. A kapcsolat stabil. WPS gombra tanithato a LED-ek es a WiFi kikpacsolasa. DIGI FTTH-t a 3. mag 20% koruli terhelesevel letud, aktiv protatiranyitasok mellett, a tobbi mag nem terhelt. Azt a par ezrest amit rafizettem az AC68U-re megerte.

[ Szerkesztve ]

(#112) wong kok wah


wong kok wah
senior tag

Üdv!
Feltettem az új frissítést Version 3.0.0.4.384.7997 Azóta nem tudok Total Commenderrel csatlakozni az ftp szerveremhez Más klienssel igen, de nekem a TC lenne a lényeg...

(#113) Chrys_


Chrys_
addikt

Nálatok is előfordul LINK DOWN? Naponta többször is a vezetékes összeköttetés kiesik a PC és a router között, és valahogy a WIFI-s eszközök internet elérését is bezavarja, mert azokon a wifi még megvan, de netkapcsolat már nincs.
Link aggregation is van a NAS és a router között, most ezt deaktiváltam, hátha van valami köze hozzá.

Hasonló probléma már volt az AC-66U routerrel is.

[ Szerkesztve ]

(#114) Chrys_


Chrys_
addikt

Úgy tűnik, a link aggregation volt a gond, mióta deaktiváltam mindkét eszközben ezt az opciót és csak 1 kábellel vannak összekötve, nincs több kiesés.
Nem tudom, melyik eszköz okozza a problémát, de ha baja is van a routernek vele, nem lenne szabad befolyásolnia a többi eszköz internet elérését.

(#115) ripo05


ripo05
tag

Olyan problémám van, hogy az AIProtection/Parental controls/Time scheduling nem működik. Teljesen mindegy milyen időzitéseket állítok be, az eszköz nem lát ki a netre. Amint kitörlöm, természetesen megy. Kipróbáltam kábelen és wifin is. Valaki találkozott már ilyennel? Merlin 384.18.

(#116) wong kok wah


wong kok wah
senior tag

Version 3.0.0.4.384.9566
2020/08/0369.4 MBytes
ASUS RT-AX88U Firmware version 3.0.0.4.384.9566
- Fixed static IP WAN connection issues.
- Fixed wan link aggregation stability issues.

(#117) Chrys_ válasza wong kok wah (#116) üzenetére


Chrys_
addikt

Wan link aggregation? Az hogy? 2. Wan konfigolása után beállítható? 2 netes forrás esetén hasznos? Mert nekem local wan volt a Synology NAS-hoz, és az is instabil, ha még nem reszeltek rajta.

(#118) JamesPotter


JamesPotter
újonc

Üdv!
Van egy RT-AC66U B1 router és 2 RP-AC55, ezeket aimesh rendszerben szeretném használni, vezeték nélkül, de optimalizásás után is pl. a telefonommal (S9) ha átjelentkezik valamelyik AC55-re az AP újraindul. A legfrissebb gyári firmware van mindegyiken. A kábelezést nem lehet megspórolni?

(#119) Kiratheonly


Kiratheonly
tag

Sziasztok!

Találkoztatok egyébként olyan problémával, hogy a router van amikor disconnect-tel vezetékes hálózatról egy klienst? Sajnos az én gépemmel többször is előfordul, akár naponta is , random megtörténik és van amikor órákig jó. A kábellel nincs hiba, wifivel nincs ilyen gond.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#120) wong kok wah válasza Kiratheonly (#119) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Nálam nincs ilyen. Pedig van rajta pár dolog...

(#121) wong kok wah


wong kok wah
senior tag

Amióta feltettem az új FW-t, távolról nem érem el az FTP-met...:(

Version 3.0.0.4.386.42095
2021/03/03 69.67 MBytes
ASUS RT-AX88U Firmware version 3.0.0.4.386.42095
- Fixed CVE-2020-25681, CVE-2020-25682, CVE-2020-25683, CVE-2020-25687, CVE-2020-25684, CVE-2020-25685, CVE-2020-25686
- Added more icons to the client list
- Improved connection stability

(#122) wong kok wah válasza wong kok wah (#121) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Visszatettem a régebbi Version 3.0.0.4.386.41700 -t és újra működik...

(#123) Jmihaly73


Jmihaly73
csendes újonc

Sziasztok! Tudnátok nekem egy megbízható Asus routert ajánlani? Wifi 6-ban gondolkodom elsősorban. Open wrt kompatibilis legyen és esetleg az ország régiót át tudjam állítani a nagyobb jelerősség miatt ( ha ez még egyáltalán megoldható). Digi 1000-es netem van. Köszi előre a válaszokat itt vagy privátban.

(#124) Kitakat


Kitakat
aktív tag

Sziasztok,
Merlin FW
Tűzfal beállitához valakinek van valami leírása
-script
-Vagy bepötyögős?
Köszönöm
Kiatkat

(#125) Kitakat


Kitakat
aktív tag

Sziasztok,
A merlin FW a Jffs be miert loggol? az nem tul jó a Memoria chipnek :( ha jol gondolom

[ Szerkesztve ]

(#126) wong kok wah válasza Kitakat (#125) üzenetére


wong kok wah
senior tag

ÁÁÁ...
Ebben (Winbond W29N02GVSIAF) egy 2Gbit NAND Flash.van. 100.000+ irható... No para!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.