Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mirus


Mirus
csendes tag

Sziasztok!

Ma vettem egy fentebb említett alaplapot. És egy számomra nagyon rejtélyes hibát generál. Azért is bátorkodtam megosztani veletek és tanács kérni mert ilyenről még nem is hallottam.

A konfig többi tagja:
core i5 3570K
16 GB Kingston HyperX memória
64GB samu ssd

Mindent szépen összeraktam. áram fel. Zöld led ég az alaplapon, bekapcs gomb -> semmi reakció (se pittyegés, se ventik, semmi).
Után tesztelgetés, minden alkatrész ki, egyesével vissza, semmi. Végső ötlet BIOS reset -> erre elindul. -> átmeneti boldogság.
Kikapcs visszakapcs, na most jön a poén: megint semmi nem reagál! Akkor megint BIOS reset. Erre megint elindul, ekkor gyorsan biosz frissítés szépen meg is csinálja. Kikapcs visszakapcs megint semmi. Erre biosreset és megint indul.

Következtetés: van valamilyen beállítás a biosban ami resetre visszaáll x paraméterre, aztán első indításkor átállítódik. De ez micsoda???

Ha valaki találkozott hasonló problémával kérem ossza meg velem a tapasztalatait.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#2) pityeszka


pityeszka
őstag

Itt tedd fel kérdésed. Valószínűleg választ is találsz ha kicsit visszaolvasol. ;)

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#3) Mirus válasza pityeszka (#2) üzenetére


Mirus
csendes tag

ok, feltettem ott is a kérdésemet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.