Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2629) Bozda


Bozda
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi kérdést a "milyen alaplapot" topicban írtam, de most látom, hogy van külön P8P67-es is. Lehet, hogy most járok jó helyen :) , ha tudtok kérem adjatok ötletet.
------------------------------------
Köszi mindenkinek a segítséget, végül meglett a konfig, s ma hajnalra össze is állt a rendszer :)
Majdnem minden tökéletes, egy dolgon nem tudok túl lépni: a memóriát 1333 MHz-esként kezeli a rendszer (1600-as modul van)

Az alaplap végül az egyik javasolt lett, ezt tudtam jó áron megvenni: ASUS P8P67-M
A proci egy i5 2500-as. A memória modul egy Kingston 2×4GB 1600 (KHX1600C9D3 B1K2)
A BIOS 1333 MHz-esnek látja, ill. ekként kezeli, viszont az advanced setupban az "ASUS SPD Information"-ban, ott látszik, hogy ez elvileg 1600-as modul. A cikkszámát is azonosítani tudja a rendszer.
Van két oszlop, mely nekem sajnos semmit nem mond: JEDEC és XMP#1. Az utóbbinál tisztán látszik, hogy mi is pontosan ez a modul, s mit tud.

Kedves ASUS szakértők :N , találkoztatok már ezzel a problémával? Mit kell tenni, hogy valóban 1600-as memóriaként kezelje az alaplap a modulokat? :F

Amit már próbáltam: BIOS upgrade. 0901-es volt gyárilag, feltettem a legújabb 1701-est már, hisz a leírása szerint ez már sokkal több típusú memóriát támogat. (Hozzá kell tennem, hogy az eredeti listában (áprilisi) valóban nem volt benne pont ez a modul, sőt 8GB-os konfig sem...)

Ha van még ötlet, szívesen fogadom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.