Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1731) kranazoli válasza Loituma69 (#1722) üzenetére


kranazoli
senior tag

Hi!

Nekem ezt tanácsolták akiknek adok a szavára. Így ilyet is vettem. Először picit negatív véleményt formáltam róla, de szerintem nagyon jó választás:

[ARCTIC COOLING Freezer Xtreme Rev 2 ] Webshop Ár: 8.950Ft

Ami negatívum volt benne Nekem az annyi, hogy:

- ugyanolyan műanyag pöckök rögzítik az alaplapra, mint a gyári hűtőt. (más fajta, de műanyag) A felfogatás jó, csak épp pont 4db-ot adtak belőle. Simán adhattak volna még egy garnitúrát, ha esetleg vmelyik pöcköt baleset éri.

- a hűtőt a CPU-ra 2db csavar szorítja rá. Amik elég kicsik. És ezekből sincs pót csavar. Ill. kicsit gyengének tűnik Nekem ez így.

Persze ha AC-nek és sok embernek bevált, akkor okés ez így biztos; de legalább a plusz alkatrészeket adhatott volna AC.

Viszont ár/minőségben szerintem a legjobb. Egyszerű felszerelni is. Nem kell kiszedni az alaplapot; stb...

A gyárival meg sem próbálkoztam. Szerintem ez az alap.

Másodiknak meg ez: [COOLERMASTER Hyper 212 Plus ] Webshop Ár: 7.725Ft

Viszont ez hangosabb és ha jól tudom, akkor az alaplap másik oldalára is kell szerelni tartó keretet. Ergó, ki kell venni a lapot.

Plusz hűtőket meg szerintem csak úgy tudod megoldani, hogy veszel olyan átalakító kábelt, amit rákötsz a tápegységre, a másik végére meg 3; vagy 4 pin-es ventit lehet kötni. Biztos van ilyen átalakító kábel. Így viszont nem lesz RPM szabályozás. Szal nagy fordulatszámú és hangos venti az felejtős.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.