Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1626) AtHoS válasza kranazoli (#1611) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam is jelentkezik folyamatosan ez a rejtélyes fagyás.

Még nem sikerült rájönnöm a probléma okára, de ami biztosan nem oldotta meg nálam:
- internal pll disabled
- memóriának 1.65V-ra emelni a feszültségét (IO fesz persze emelve hozzá)
- Asus optimized energiamanagement használata az alapértelmezett helyett
- turbo core kikapcsolása
- hálókártya driver frissítése realtek-nél elérhető legújabbra

Mivel véletlenszerűen jelentkezik így kicsit hosszadalmas kitesztelni a probléma okát. Annyit viszont sikerült kiderítenem, hogy netezés közben jelentkezik a probléma és az első fázisban eldobja a win7 a hálózati kapcsolatot. Mivel nem egyből jön a fagyi, hanem fokozatosan áll be, így annyi idő van rá, hogy megnézzem az óra mellett az ikonok állapotát és itt láttam a hálózati ikonnál, hogy eldobta a hálót. IBT-t bírja rendesen a gép, tegnap is másfél órát futott hiba nélkül. Mondjuk meg is lepődtem volna ha hibát jelzett volna, mivel alapórajelen megy az i5-2500k. Addig nem fogom húzni, míg a fagyi probléma okát ki nem derítem, meg nem szüntetem

Most éppen ott vagyok, hogy kikapcsoltam a USB3 és a Marvell Sata3 vezérlőket.
Folyamatosan frissítem az OSS progit (szinte naponta jön csendben újabb kiadás belőle), mivel a tűzfala belejátszhat a hálózatkezelésbe.

Az előbb lecseréltem az eddig használt RamDISK programot is, hátha az is belejátszik a dologba (böngésző cache ramdisken van). Sajnos nincs semmi kézzel fogható, amiből igazából ki lehetne indulni.

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.