Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#590) angyika


angyika
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy már hangzott el megoldás ezzel kapcsolatban, de most nincs időm végigböngészni a fórumokat.

Felnyomtam XP SP2-őt egy vinyóra, simán IDE módban.
Most viszont megjött a második vinyó is. Szeretném RAID 1-be rakni a kettőt. De sajnos úgy tűnik, hogy ez nem olyan egyszerű.
Elég hülyén oldotta ezt meg az Intel & Asus. Más vezérlőként (különböző driverekkel) jelenik meg a Windowsba, ha más és más módba kapcsolod BIOS-ból. ACHI módba még egyszerű volt átállítanom, mert az Eszközkezelőben simán hagyta, hogy a már ott lévő Intel xyz SATA vezérlőnek a driverét kicseréljem ACHI driverre. Utána reboot és BIOS-ban is átállítottam és megy.
DE! A RAIDes driverre már nem lehet lecserélni, és ezt a drivert Új Hardver Hozzáadása útján sem tudtam felrakni. És természetesen, ha BIOSban átállítom RAID módra, akkor a windows elszáll bootolásnál...

Van valami módja, hogy átkonvertáljunk egy már élő windows rendszert RAID-1-re??
Az a baj, hogy én IBM gépekhez vagyok szokva, melóhelyemen azokkal szórakázunk, és ott simán lehet variálni ezeket a dolgokat. Én meg jóhiszeműen úgy gondoltam, hogy majd itt is így lesz.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.