Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#415) Fori23


Fori23
őstag

Egy kis bios-frissítés tapasztalat. Legalábbis nálam ezt figyeltem meg, de gondoltam leírom, és nem jelenti azt, hogy másnál is ez van.
Tehát, először, még az eleje felé, az ASUS Update-el feltettem az 512 betát, és nagyon nem volt jó. Utánna megtaláltam, hogy itt is van Alt+F2 lehetőség. ''EZ Flash'' néven olvashattok a manuals-ban róla. Át kell nevezni a fájlt ''P5WD2P.ROM''-ra, átmásolni floppyra vagy cd-re, ezután újraindítás, Alt+F2, és megcsinál mindent magától. Én még annyit szoktam tenni, hogy belépek a biosba és nyomok egy Load on Default-ot, és utánna frissítek.
Floppy-ról rátettem az 519-est, és csak alapon volt hajlandó működni, minden OC-ra fekete képernyő. Tudom, hogy lusta voltam, és le az oldallap,CMOS reset. Ezután ment a tuning, de 14x300-nál vége volt, és még a reset után, alapon a biosban 1.48V-t mutatott a Vcore. Már majdnem raktam vissza a 422-t, de gondoltam még előtte kipróbálom cd-ről. Hozzáteszem a floppy-disk igen régi darab. Frissítettem újra ezúttal cd-ről+Cmos reset, és most alapon, ha Idle-ben visszaáll 14x200-ra, a PC Probe 1.25-1,26V-t mutat, load közben amikor felmegy 18x200-ra, 1.38-1.39-et. Biosban pedig, 1.40xxV, a Vcore természetesen auton van. Most sem megy úgy mint 422-vel, és a memóriáknak is más beállítások kellenek, de 14x300-on, kis feszültségen stabilabb.
Mindebből arra jutottam,hogy kivágtam a gépből a floppy meghajtót, kiírom egy CD-RW-re,és még gyorsabb is. Valószínű, hogy a floppydisk-em túl öreg, és már nem teljesen hibátlan az adatátvitel róla.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.