Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#361) angyika válasza Rover623 (#359) üzenetére


angyika
csendes tag

Csak egyet nem értek. :F
Tegyük fel, hogy nem ezt csináltam volna, hanem mondjuk az történt volna amire kitalálták a CrashFree BIOS-t, mondjuk BIOS flashelése közben hirtelen áramszünet lett volna, mondjuk már rögtön az elején.
Akkor vajon ugyanez történik? :C

Én úgy gondolnám informatikus fejjel, hogy ha már egy ilyen cuccot tervezek, akkor azt a BIOS check dolgot, meg újratöltő rutint belerakom valami read-only memóriába, mondjuk epromba, vele együtt egy lebutított gyári BIOS-t. Így ha valami gáz, van és azt látja, hogy rossz a BIOS a flashben, akkor szépen betölti a tuti biztos lebutított BIOS-át, ami épp csak annyira jó, hogy tudja kezelni a Cd-t és a floppy-t (megjegyzem ez a kettő most is működik, látszólag önálló életet élnek :)). Ezután elindítaná ezt a flash író dolgot, amiben persze én azért beleraktam volna egy megerősítést legalább ''Do you really want to flash BIOS? Enter if yes, any other key to reboot'' vagy valami hasonlót.
Vagy a másik megoldás, amit aszem alkalmaztak is egy ideig, hogy gyakorlatilag két BIOS van és egy jumperrel lehet köztük váltani.

De hát nem én terveztem. És lehet, hogy valóban ezek a töketlenek ezt az egész cuccot csak a sima BIOS kód elejére nyomták be, ami flashelésnél ugyanúgy felülíródik (vagy nem). Csak nemtom akkor mi értelme van.
:O :O :O

De annyira nem akarom most megint szétszedni, összepakolni, visszavinni, várni, reménykedni.... Legközelebb egyből kettőt veszek, legyen tartalék! :D Csak majd előtte símaszkkal betérek egy bankba...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.