Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1442) Roachy


Roachy
senior tag

Üdv mindenkinek!
Most én is egy ilyen Asus lapot nyüstölök, bár ez sima, nem Premium.
Tulajdonképpen nincs sok bajom vele, de egy kettő bosszantó dolog azért akad.

A legidegesítőbb, az hogy bootoláskor miután a POST kiírja a gépben lévő ram mennyiséget, borzasztó sokat vár mire megtalálja az usb és ide eszközözket. Van hogy színte rögtön megy tovább, de a legtöbbször hosszú percekeig kell várni, mire megtalálja a gépben lévő vinyókat, meg az usb egeret. Ilyenkor általában ctrl+alt+del, hátha a következő indulás gyorsabb lesz. Mi okozhatja ezt? A biosban az ide detect time out pontnál raktam o-ra, 35-re és a kettő közé is, de nincs változás. Nagyon idegesítő, ilyennek még nem találkoztam soha.

A másik ami zavar, bár ez nem biztos hogy hiba, de a proci hőmérséklete túl soknak tűnik nekem. P4 650 (3,4GHz) proci van benne, és alapon 48-50 fok körül mozog, terhelésnél fölmegy 70 fölé is sokszor. Míg ugyanez a proci egy Gigabyte 8i955x pro alaplapban nem ment 65 fok fölé egyszer sem, és alapon is max 40-42 fok volt, de átlag 36-38. Ennyire fölé mér az Asus, a Gigabyte meg lehet kicsit alá? A chipset is egyébként 40-45 fokos alapon, a gigabytenál nem tudom mennyi volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.