Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#139) Fori23 válasza LesClay (#138) üzenetére


Fori23
őstag

Most akkor tegyem össze a kezem, vagy ne?
Hallottam én is valamiről, csak arra nem kaptam választ, hogy ezek eredendő, vagy fokozatosan előjövő problémák?
A hivatalos 422-es Bios van fent, és még sosem fagyott. Persze amikor toltam neki, és rossz volt valamelyik beállítás, akkor igen.
Annyit én is kivettem a Global fórumból, hogy a monitor progik össze-vissza mutatnak /fok, fesz/. 70foknál már te is érzed, hogy annyi-e, ha megfogod a zalmit.
Ami nálam más lehet, de nem tudom számít-e:
-Tagan420 tápom van, és elvben támogatja a szerverspec-t is,tehát a lapon minden tápbemenet ki van használva. / 24 tűs+ 2x4 tűs+ az a periféria-csati ''molex''/
-a NB-re tettem egy kis 4cm ventit, ilyen teljesítménynél nem bízom a passzív hűtésben+ nem fúj rá a prochűtőm+ leszedtem a bordát, és nem a legsimább.
Normálisan /most/, úgy használom, hogy:
Bios:
-Overlock: manual
- proci fesz AUTO
-CPU Lock Free AUTO
Cpu configuration:
Enh. C1 control: auto
CPU Int Therm Control: auto
és a winben, az energiagazdálkodásnál beállítottam a minimált. Most visszaveszi a szorzót 14x-re, és kb. 1.25voltot ad, terhelésre visszaállítja a szorzót 18x-ra, a feszt pedig 1.4V-ra
Még valamit az 561 procid/nk/-ról, Egy ismerős ugyanebből szintén újított egyet, és mint nálad 68-70fokig szaladt. Kicserélte egy másikra próbából, és az egyből csak ötven-fok körúl tudott.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.