Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1158) prmcsk


prmcsk
addikt

A kingston ramokkal kapcsolatos esetleges problémákról Rover623 egy
kimerítő észrevételét, frissítésként újra idézem. Fontosnak tartom a tanulságai
miatt: :R
Rover623....
'' Éppen gondolkoztam pár apróságon...ugyanis fáradt tagjaimba kezd visszaköltözni a ''powa''...
Zull érdekes dologra hívta fel a figyelmet: minden problémás eset mögött ott a Kingston...?
Természetesen ez így nyers vélemény, Alfonzo és Godefroy csípőből cáfolták ezt...
De mi van ha nem pont a Kingston a felelős, kollektíve, de mégis vhol a RAM környékén kell keresgélni a problémák egy részét...?
Helyzet: a Kingston KHX q*rva jó RAM, válogatott, pofás és drága. Köztudott viszont, hogy ritkán teljesít többet mint amit ígér...elvégre a Kingstonnál a MEO is precíz...
Az én KHX5400-as memcsijeim is ilyenek (voltak)...675MHz-en 4-4-4-12-őt ígért a Kingston (más források szerint 4-4-4-10...).
Ehhez képest 4-4-4-8-on is ment, egészen 736MHz-ig...ez fölött semmilyen módon nem lehetett működtetni...még 5-5-5-15-ön se...jóval 2V fölötti feszültségen sem...
Hiába van tehát a modern lapokban szinte minden FSB-hez olyan beállítás ami 800MHz és fölötti órajeleket is adhat a memóknak, nem használhattam...
Tehát a KHX-ek mentek a levesbe, és más, lényegesen olcsóbb memcsik kerültek bele (természetesen nem vok hajlandó messzire menni a ''forrás''-tól, ezért KVR667-es Kingstonokat tettem a P5WD2-be...maradtam a kedvenc márkámnál, és az Asus és Alfonzo szerint is szerencsés(ebb) párosításról van/lehet szó..).
És valóban!
Ezek a kb. felébe kerülő modulok lazán hozzák a 800MHz-et, egyenlőre alapfeszen 4-4-4-12 időzítésekkel...
A mostanában stabilizálódott üzemi állapota a masinának ez volt:
P4-630@3600(15*240), RAM-ok 720MHz-en, 4-4-4-8 időzítésekkel...sajnos a gép felhasználási területe megkívánja ezt a ''hajtást''...
A memóriarendszer teljesítménye a (régi) Everest-el mérve 7052/2276/79.1 volt...
A ''gagyi'' RAM-ok segítségével ez 7138/2484/75.8-ra módosult...
Mint látható, az olvasást már nehéz volt javítani, viszont az írásban szinte maradéktalanul átjött a 10% órajelnövekedés...

Az egyik alapprobléma megoldásán felbuzdulva újból átnéztem a procikérdést.
Sajnos itt még mindig gondok vannak, de azért van előrelépés....
Eddigi beállítás: 15*240 (3600MHz), 1.375V-on...sajnos a 4GHz-et már semmiféle feszültségen nem viseli el, és 3.8GHz-től melegszik is...a masszív vízhűtés ellenére...

Felraktam a 606-os BIOS-t, szorzó vissza 14-re, és most 1.4V-on megy stabilan 14*267 (3738MHz)-en...és nem melegszik...
A 800MHz-es RAM beállítás maradt, viszont a teljesítmény 7729/2788/77.2-re nőtt...

Tehát a drága memória olcsóbbra cserélésével és az új BIOS vmint a proci képességeinek kihasználásával szépen feljebb lehetett csavarni a teljesítményt...
Asszem visszateszem a múltkori 530-as P4-est...amelyik a P5AD2-ben 4.2-4.3-on ment levegővel...hátha most magához tér a rendszer ''...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.