Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) destrukt


destrukt
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon el vagyok keseredve, kérlek segítsetek nekem.

Van egy ASUS P5QC típusú alaplapom, eddig 2x2 GB DDR3 1333 MHz KingMax volt benne.

Vettem bele bővítésként 2 db Kingston 4 GB DDR3 1333 MHz-es modult (KVR1333D3N9/4G, CL9 240 Pin DIMM). Az alaplapom a leírások szerint kezeli az 4 GB 1333-as DDR3 ramot, 2 ilyen slot van az alaplapomban, tehát bírnia kéne a 8 gigát. Ehelyett ha mind a kettő új RAM benn van a gépbe, a gép elég hamar lefagy.
Nem telik el 1 perc sem, már be is hal a gép. Egyszer majdnem eljutottam windowsig, kiválasztottam a meghajtót hogy miről bootoljon, de aztán kiírt valami error üzenetet, hogy valamit nem talál. Na jól beparáztam, hogy elszállt a Win csak mert betettem 1 RAM-ot. További próbálkozásokra el se jutottam idáig, BIOS elején kifagy. Windows telepítőt egyszer sikerült beindítanom DVD-ről, az is kifagyott legelején. Fagyasztottam párszor, utána már reset nem is volt elég neki csak power ON/OFF, de ekkor már nem adott képet, a monitor nem kapcsolt be, és a gép sem sípolt. Megcseréltem a 2 db 4 gigás RAM-ot helyileg, de az sem segített. Alaplapból kivettem visszatettem az elemet, az sem segített. Visszaraktam az egyik 2 gigás ramot a 4-es mellé, fagyás nélkül megy így 6 GB-al, és a Windowsom is megy megint szerencsére.

BIOS-ból elvileg a legújabb van fenn: American Megatrends Inc. 2103, 2009.04.27.
SMBIOS verziója: 2.5

Itt meg is jegyeznék egy furcsaságot. Eddig nekem nem ez a BIOS volt fenn, hanem valami régebbi. Baromira érdekelne, hogy mitől updatelődött fel. A gépemen nincs fenn semilyen ASUS win szoftver (updater meg ilyenek). Leszedtem ugyan az új verziót, de egy ROM fájl volt amivel nem tudtam mit kezdeni, és az ASUS oldaláról amit leszedtem BIOS Updater alkalmazást (Win 7 64 bit) az meg nem indult el, kiírja hogy "A fájl verziója nem kompatibilis a Windows verziójával. A számítógép rendszeradatai között tekintse meg, hogy a program x86 (32 bites) vagy x64 (64 bites) verziójára van -e szükség, majd lépjen kapcsolatba a szoftver gyártójával."

Azt reméltem, hogy talán ha frissítem a BIOS-t a legújabbra, akkor jó lesz és nem fagy le a gép a 2 4 gigás rammal, de sajna mint kiderült, valahogy updatelte magát már a cuccli, szal ez a megoldás kilőve, asszem.

A procim amúgy egy Intel® Core™2 Duo E8500 @ 3.16GHz, 3166 Mhz.

Várom az ötleteket, köszi a segítséget előre!

[ Szerkesztve ]

(#2) radi8tor válasza destrukt (#1) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szia!

Az ilyen kérdéseket az Azonnali alaplapos kérdések topicban vagy a saját alaplapod topicjában tedd fel.
Nem kell ehhez külön topicot nyitni.

Ezt a topicot zártam.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.