Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Napster válasza Tigrisszem (#150) üzenetére


Napster
tag

sztem a legegyszerübb ha próbáldatod de sztem 2.5-3-3-6 on biztos !

...N@PsTeR***

(#152) Superman válasza Napster (#151) üzenetére


Superman
nagyúr

Ha már itt vagy, küldök egy privátot, mert az egyik gépemben Asus P5P800SE lap van és megcsináltam a VDROOP modot, de csak ceruzával, mert nem forrasztgatok. Láttam, neked sikerült, ezért is megy a privát.

(#153) Napster válasza Superman (#152) üzenetére


Napster
tag

Válasz ment

...N@PsTeR***

(#154) Superman válasza Napster (#153) üzenetére


Superman
nagyúr

Köszi, küldtem ismét egy privit.

(#155) Jennyfer


Jennyfer
csendes tag

Sziasztok!!!


Nem olyan régen költöztünk Magyarországra... Nem tudom olyan szuperül használni a számítógépet... Valakit nagyon szeretnék arra megkérni,,hogy segítsen letölteni a psp8-at és a messenger plus! Könyörgök segítsetek!!!! :) ;)

(#156) Jennyfer


Jennyfer
csendes tag

Valaki írjon,,ha tud segíteni!!! Lécci

(#157) Prémvadász válasza Jennyfer (#156) üzenetére


Prémvadász
tag

[link]

Nem bűn a lustaság.

(#158) Prémvadász válasza Jennyfer (#156) üzenetére


Prémvadász
tag

[link]

Nem bűn a lustaság.

(#159) doxa


doxa
tag

sziasztok!
van 1 ilyen lap (SE) nálam D930-al. csak próbának összeraktam, win még nincs rajta oszt lenne 1 olyan kérdésem, h a bios azt írja a lap 27C a fekete chipset hűtő meg forró mint a vasaló (csak véletlenül értem hozzá...) :(( vkinek tapasztalat?
teccett h passzív most mek úgy néz ki valami ventit kell rá hegesztenem? :(

(#160) doxa válasza doxa (#159) üzenetére


doxa
tag

mek van a válasz, hátha más is megijed...
P4P800 totyikban találtam ezt [link] 865 chipset max hőfok 95(99)C :Y

[Szerkesztve]

(#161) Dr.Én válasza doxa (#159) üzenetére


Dr.Én
veterán

Nekem is ilyen lapom van.Dobtam a paszziv hütésre egy jo erösen pörgö mobilrack ventit ez nekem segitett.Azota a Speedfan szerint 45c-os és hozzáérve is az a tapasztalatom hogy tényleg 45C-os.

Ja a dupla magos procival nem fog öszze veszni az alaplapod,nekem is ilyen van csak P D 915. Probálj biost frissiteni.[link]

WOT: kissio

(#162) Neoka


Neoka
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ez a lap kezeli a 4300-as és társai procikat vagy nem?

Asus oldalon nem sikerült kibogoznom.

(#163) doxa válasza Neoka (#162) üzenetére


doxa
tag

asus oldal szerint csak a D-ket.... P5P800 SE cpu support list: [link]
van olyan lap ahol a 865PE kezeli..... és valahol mintha olvastam volna h megy benne... valahol nem tód kiprószálni?

(#164) Neoka válasza doxa (#163) üzenetére


Neoka
aktív tag

Pont ez az. ha ne kezeli nem veszem meg. :)

(#165) Neoka válasza doxa (#163) üzenetére


Neoka
aktív tag

Amúgy melyik az a lap?
Mert pont olyat keresnék, ami E4300-ast vagy hasonlót kezel, de még agp-s, ddr1-es. Acrocktól félek azt nem szeretném igazán. :(

(#166) doxa válasza Neoka (#165) üzenetére


doxa
tag

van választék:
Asrock ConRoe865PE [link] vagy 4CoreDual-VSTA [link] érdemes rákeresni van itt totyikjuk és dícsérik őket :Y 4coreval szemezgettem (14,5k boltban 3 év garral...), de ezt a lapot annyié kaptam h nem volt kérdés, mek amúgy is D930 amit hajtok most

Asus P5VD1-X [link] vagy P5VDC-X [link]

Gigabyte GA-8I915P Duo Pro-A vagy Gigabyte GA-8I915P Duo-A
Epox 5ELA3I
de ez utóbbiak nem igen kaphatók.....
azé hajrá! :D


[Szerkesztve]

(#167) doxa


doxa
tag

megint kérdezek, hátha van valakinek ötlet....
everest riport szerint:

Energiagazdálkodási jellemzők:
Automatic Clock Control Támogatva
Digital Thermometer Nincs támogatva
Enhanced Halt State (C1E) Támogatva, Letiltva
Enhanced SpeedStep Technology (EIST, ESS) Támogatva, Letiltva

Frequency ID Control Nincs támogatva
Hardware P-State Control Nincs támogatva
LongRun Nincs támogatva
LongRun Table Interface Nincs támogatva
PowerSaver 1.0 Nincs támogatva
PowerSaver 2.0 Nincs támogatva
PowerSaver 3.0 Nincs támogatva
Processor Duty Cycle Control Támogatva
Software Thermal Control Nincs támogatva
Temperature Sensing Diode Nincs támogatva
Thermal Monitor 1 Támogatva
Thermal Monitor 2 Támogatva
Thermal Monitoring Nincs támogatva
Thermal Trip Nincs támogatva
Voltage ID Control Nincs támogatva

P5P800 SE lap 0803 bios D930 B1 proc
a biosban a CPU Configuration-ban nincs semilyen erre (EIST, ESS) szóló opció :Y na gondoltam visszateszek valami régebbi bios, ASUS szerint D930 B1-nek elég a 0301 hurrá! oszt frissítésnél azt írja nem csinálja mek me a lap nem támogatja ezt a verziót :W amikor kaptam 0203 (First release) volt benne én mek a legfrissebbet toltam rá gyorsan me nem kajálta a D930-at :((
bexarok má mi lehet itt?
köcce ha van ötlet :R

(#168) doxa válasza doxa (#167) üzenetére


doxa
tag

1 része megoldódott :) D930 B1-ben nincs is EIST... :( igaz azt még mindíg nem tóm miért nem megy rá a régebbi BIOS.... :F

(#169) Prémvadász válasza doxa (#168) üzenetére


Prémvadász
tag

Talán nevezd át a régi BIOS-t az újra.

Nem bűn a lustaság.

(#170) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Hi
Átmenetielg szükségem lenne a P5P800-am integrált vidkarijára, de sehogy nemtudom aktiválni, ha rádugom a monitirt semmi kép....
Mit tegyek?

(#171) Prémvadász válasza Blackhole13 (#170) üzenetére


Prémvadász
tag

Talán inkább P5P800 VM?

[ Szerkesztve ]

Nem bűn a lustaság.

(#172) p!ksz


p!ksz
csendes tag

Helló!

P5P800-as alaplapomba vennék 2x1 giga ramot. A manualja egyedül egy "Transcend"-et ír (gondolom ritka volt még akkoriban az 1 gigás). Plusz javasolja ázuszék oldalán a "Latest DDR400 Qualified Vendors lists" megtekintését. Itt akadtam el: nem találom (ott sem).

Valaki legyen jó és segíjjen. :U

(#173) eis


eis
csendes tag

Sziasztok!

Próbálta már valaki a P5P800 SE-t Pentium Dual Core E2200-al (Conroe-L) elindítani? Mik a tapasztalatok?

A gyártó szerint a 0205-ös BIOS támogatja a Pentium Dual Core E2200(2.2GHz,800FSB,L2 1MB,rev.M0) processzort.
http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx?SLanguage=en-us&model=P5P800%20SE

Ezek szerint a többi Conroe is működne?
A választ előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#174) moltam


moltam
tag

Sziasztok!

Most vettem a lapra egy Cooler master hűtőt. Nagyon jól hűt de görbül tőle az alaplap nem gáz? :S

kép

(#175) Tomi Filth


Tomi Filth
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy USB-ről képes a P5P800 alaplap bootolni? Ha igen, melyik BIOS verzióval?

Tomesz

(#176) fireball7400 válasza moltam (#174) üzenetére


fireball7400
tag

Hi.Ez még tűréshatáron belül van.Amúgy mindegyik hűtő egy bizonyos szinten meghajtja az alaplapot 775-nél.

(#177) xxdani


xxdani
csendes tag

Sziasztok! Miért van az hogy miutál felállt az xp még vagy 2-5percet kell várni hogy tudjam használni mert addíg dolgozik valami. Szerintem a helyi kapcsolattal lehet valami (két monitor rajta egy sárga háromszög benne egy felkiáltójel) mert amíg nem telepítettem fel az alaplap cd-jéről az "Intel(R) PRO/1000 Adapters Drive" nevezetű dolgot (gondolom a lan csatlakozóhoz van köze) addíg nem volt semmi baja de hát enélkül meg nem tudok netezni. valakinek van ötlete mert elég idegesítő hogy így 5ször annyi időbe telik hogy csatlakozni tudjak a nethez vagy akármit csinálni. (most lett újratelepítve a win.) (asus p5p800Se alaplap) köszi

[ Szerkesztve ]

(#178) csongi válasza eis (#173) üzenetére


csongi
veterán

Legújabb bios, és egy E2160-as társítás, de sajna nem indúl el. Neked sikerült valamiféle eredményt elérned?

(#179) eis válasza csongi (#178) üzenetére


eis
csendes tag

Én nem próbáltam. Ahogy látom, ASUS már nem is tünteti fel az oldalán, hogy támogatná ezt a CPU-t. Úgy tűnik, hogy elírták anno. :(( Ezt a tényt most igazoltad!
Gondolkoztam ezen beszerzésén, de letettem róla és ASROCK Conroe865PE lett az ASUS P5P800 SE helyett. Az ASROCK-nak egy előnye van, hogy támogatja még a 45nm-es C2D E7200-as CPU-t (Nem próbáltam). Elmondhatom, hogy az E4500-as (M0 stepping) CPU-val biztosan megy az Asrock (Béta BIOS!)! Sajnos, hogy ez nem mondható el az ASUS lapjáról, hiába ugyanaz a chipkészlet! :((

[ Szerkesztve ]

(#180) csongi válasza eis (#179) üzenetére


csongi
veterán

Jelenleg a Gigabyte lapja sem rossz megoldás. a maga 8-9K árával. A proci továb lett adva. Tehát aki ilyen lapba P5P800 SE ,C2D-t akar tenni sajna felejtős. Ami azért vicces mert a chip tudná kezelni. Hát igen, ilyen az asus. Az olcsó lapok kategóriát tökéletesen hűtlenűl kezeli. Ilyen az üzletpolitikájuk :((

[ Szerkesztve ]

(#181) D@ni88


D@ni88
addikt

Hali
Vista driver kellene a hangkarihoz :F
valaki tud segíteni?

(#182) Atnhony


Atnhony
csendes tag

Nos, elég rég írtak ebbe a témába, de az én "problémám" ide való, remélem van még aki tud válaszolni. Asus P5P800 VM alaplappal rendelkezem, és úgy döntöttem, beruházok, egy processzorra. Csakhogy a gyártó oldalán a támogatott processzorok listáján nem találtam olyat, ami megfelelő lenne nekem, és még gyártják(!). Ezért arra lennék kíváncsi, tud nekem valaki mondani pár olyan processzort, amelyet elbír az alaplap, és még gyártják? Az egyetlen kritérium, h úgymond, bírja a GTA IV-t, tehát minimum 2 mag, és minimum 2,1 GHz. Ha valaki tudna nekem ilyeneket írni, amit elbír az alaplap, és még kaphatók, az örökre lekötelezne.

(#183) Boborjan


Boborjan
csendes tag

Üdv!

Rá lehet venni a P5P800-as alaplapot arra, hogy kezelje a dual-core procikat (Pentium D805)? Létezik valamiféle unofficial bios, amiben benne van ez a feature? A lap elindul vele, a POST során helyesen ismeri fel a proci-t, de a WinXP feladatkezelője is, és a CPU-Z is csak egymagosnak látja. Ez még nem is lenne olyan nagy baj, de emellet baromi lassú is. Az Everest benchmark-ja kb. Pentium 3 600 MHz körüli eredményt ad. Ötletek?

(#184) Daniford


Daniford
tag

Nekem egy húzósabb "tuning" után egyszer csak kikapcsolt a gép Asus P5P800-as alaplap, Intel P4 procival. Először a tápra gyanakodtam,hogy az szállt el. Aztán kicseréltem és utána sem volt jó. Gyanakszom az alaplapra de a zöld led világít továbbra is. Lehet,hogy a prockót sikerült elsütni benne?

[ Szerkesztve ]

(#185) Boborjan válasza Daniford (#184) üzenetére


Boborjan
csendes tag

Üdv!

Pont emiatt került hozzám egy a fenti alaplappal ellátott gép. Tuningolták, aztán se kép, se hang! Módszeres hibafeltárás után kiderült, hogy a processzor adta meg magát. Kicseréltem egy Pentium D805-re, azzal elindul a gép, de csak 1 magot lát és kegyetlen lassú! Szerintem nálad is procihalál lesz, elsőként azt próbálnám meg kicserélni!

(#186) Daniford válasza Boborjan (#185) üzenetére


Daniford
tag

Okés köszi! :D
Én is arra tippelek mivel bekapcsoláskor csak egy halk kattanás van és semmi. De az alaplap az működőképes. Ramok is jók, a táp az új szóval akkor marad a prockó... :S
Esetleg valakinek van eladó P4 prescot legalább 3Ghz?!

(#188) nagyfejü


nagyfejü
őstag

hali.
kellene 1 kis segitség. P5P800VM es lap. Kellene rajta biost frissiteni. Letöltöttem az asus honlapjárol a laphoz ajánlott biost /P5P80701.ROM/ kiirtam kisfloppyra. inditom a gépet alt+f2 bejön az ez Flash és azt irja nem található a P5P800VM file. Próbáltam átnevezni a letöltött filét de akkor sem talál.Aki tud kérem segitsen.
köszi. üdv

(#189) Prémvadász válasza nagyfejü (#188) üzenetére


Prémvadász
tag

Csináld CD-ről.Írd ki az új biost.Indítsd a gépet alt+f2.Ha nem megy tölsd le a asus updatet[link].Windows alatt is meg csinálja.

[ Szerkesztve ]

Nem bűn a lustaság.

(#190) ibiza55


ibiza55
csendes tag

p5p800-vm
Meghibásodott alaplapomra kérnék segítséget, ötleteket.
Hibája (System halted)
Köszönöm:)
kép:
http://kephost.hu/share-C5D1_4F64C253.html

http://kephost.hu/share-5FA5_4F64C44F.html

[ Szerkesztve ]

Mi az? A disznók megállás nélkül esznek a vályúból? - ??? - Szünetmentes táp.

(#191) Bálint85


Bálint85
senior tag

Egy kis segítség kellene , hogy ebben a lapban Asus P4PE-X/TE (Intel 845PE) a kétoldalas memóriával 2x1Gb 400mhz működni fog e? mert a chipsete 845-ös és elég finnyás
Pl. Kingmaxal

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#192) Boborjan válasza ibiza55 (#190) üzenetére


Boborjan
csendes tag

Üdv!

Ez nekem nem alaplaphibának tűnik. A BIOS-ban szokott lenni egy a számítógépházba történő behatolást ellenőrző funkció (vállalatoknál hasznos). Szerintem ez érzékelt valamit, ami miatt letiltotta a bootolást. Próbáld meg a BIOS-ban kikapcsolni.

(#193) ibiza55 válasza Boborjan (#192) üzenetére


ibiza55
csendes tag

Próbáltam már a cmos törlést is, de semmi változás.

Mi az? A disznók megállás nélkül esznek a vályúból? - ??? - Szünetmentes táp.

(#194) Boborjan válasza ibiza55 (#193) üzenetére


Boborjan
csendes tag

Ez az alapbeállítás, ilyenkor ki van iktatva a funkció. Egy jumperrel rövidre kell zárni a képen látható módon.

[ Szerkesztve ]

(#195) gipszw


gipszw
csendes tag

üdv adot egy asus p5p800 akat rajta jonéhány pupos kondi cserélvelet mind de igysem kapcsol be annyit tesz ventik pörögnek de bios sem jön be rajta coms reset meg volt ja és abszolult néma semmi sipolás

(#196) Prémvadász


Prémvadász
tag

Használ még valaki ilyen lapokat?

Nem bűn a lustaság.

(#197) Sampee válasza Prémvadász (#196) üzenetére


Sampee
csendes tag

Igen, én egy P5P800-at. :)

(#198) Prémvadász válasza Sampee (#197) üzenetére


Prémvadász
tag

Hát nekem már kihalt .

Nem bűn a lustaság.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.