Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bogus


bogus
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
2x1GB Geil Ultra 800Mhz-es memóimat próbálom belesuvasztani a P5N32 Sli-Deluxe lapomba, és állandóan szétfagy vagy újraindul a gép tőle. Próbáltam már mindent a feszültséggel, időzítéssel; manuálisan ahogy meg van adva 4-4-4-12-ön, auto-n is, próbáltam már másik Geil blokkokal de mindig ugyanez. :O
Lehet hogy az alaplap nem bírja a "gigás" memóriablokkot? (azaz cseréljem el őket inkább 4x512 ugyanilyen RAM-ra?)
Vagy a 800 Mhz-et nem szereti?

A lapon felflasheltem a BIOS-t, de így is ugyanazt csinálja :O

Pls help!
Előre is köszönöm a segítő válaszokat!

bogus

A néma mesélte a süketnek, hogy a vak látta a bénát szaladni.

(#2) werttzui válasza bogus (#1) üzenetére


werttzui
őstag

667-es memókat kezeli .

PENTAX

(#3) bogus válasza werttzui (#2) üzenetére


bogus
csendes tag

csak és kizárólag azokat? sehogy nem tudnám megoldani? :O

A néma mesélte a süketnek, hogy a vak látta a bénát szaladni.

(#4) werttzui válasza bogus (#3) üzenetére


werttzui
őstag

Az a max elvileg 800-okat 667-en kezelnie kéne de ha egy 800-as csak 667-en fut akkor mi értelme és ott a második kérdés kezeli-e mindet mert ez is alaplap meg memória függő valamikor meg se kottyan neki futtatja alacsonyabb frekin de ha nem bírják egymást az alappal akkor mindig ezt fogja csinállni. Esetleg egy bios frissítés de kéne tudni,hogy van-e hozzá és,hogy kezelné-e a 800-as memókat. Vagy valamit talán a biosba be vagy ki lehet kapcsolni .Én a helyedbe csak olyan memót raknék bele amelyiket kezeli az alaplap ez 667-est kezel akkor rakj bele olyat.Megoldás akkor 1 bios frissítés vagy 2 cseréld ki a memóriákat vagy 3 cseréld ki az alaplapot 4 esetleg nézd át a biost hátha valami be vagy ki van kapcsolva ennyi .Túl nagy guru nem vagyok várjuk mások véleményét is :)

PENTAX

(#5) bogus válasza werttzui (#4) üzenetére


bogus
csendes tag

huh, hát basszus akkor nagyon besz***tam a méteres kékerest. :((
köszi szépen a segítségedet werttzui! :R
valakinek esetleg van más ötlete/meglátása/tapasztalat?

A néma mesélte a süketnek, hogy a vak látta a bénát szaladni.

(#6) bogus


bogus
csendes tag

valaki még? :F

[ Szerkesztve ]

A néma mesélte a süketnek, hogy a vak látta a bénát szaladni.

(#7) KőkorSzaki válasza bogus (#6) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Nincs ilyen mobom, de ez a ram megy 800MHz alatt, spd-je szerint is. Vedd vissza a frekvenciat, idozitest hagyd auto-n, vagy vedd sajat kezbe, es lassabb idozitesekkel probalkozz elobb (pl. 5-5-5-15, vagy meg lassabb). Szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#8) Rover623 válasza bogus (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Azért mert Robi BALBOA megszívatott a lapod topicjában, még nem kell új topicot nyitni egy ilyen problémának...:(
Ezen kívül rendelkezésedre áll a Nagy RAM-os topic is.

primus inter pares

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.