Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Üdv Mindenki! :)

A 945P chipkészletről röviden:
Socket T / LGA 775 platformon, intel chipsetek terén jelenleg talán a 955X és 975X chipkészletek kistestvére a 945P örvendhet legnagyobb népszerűségnek. Hogy miért?
Mert funkcionalitásban gazdag, szinte egyenlő mint nagyobb testvérei, és emelett sebességben sem különösebben marad le. E téren fő hátránya hogy nem támogatja az Intel Memory Pipeline Technológiát, ami a processzor és a memória közötti kominikációt próbálja gyorsítani a különböző időzítések finomrahangolásával. Ez gyakorlatban kimutatva, a következőképpen néz ki kb: szintetikus memóriatsztekkel nézve általánosságban ~10%al van lemaradva (főleg memória késleltetésben)a 945P a 955X től. Ez a valóságban ''rendes'' felhasználás során (játékok, multimédia, egyéb...) 0-2% ig terjedő különbségben mutatkozik meg.
Tehát a 945P ár/teljesítmény és ár/szolgáltatás tekintetében mindenképpen kiválló.
Tehát a nagytöbbség ilyen alaplapokból szeretne majd valószínűleg választani.

A lapról:
[kép]
Véleményem szerint ezen chipkészletre épülő lapok közül a mindenszempontból legkiemelkedőbb a Asus P5LD2 Deluxe variánsa. Ami a sima P5LD2vel ellentétben a P5WD2- sorozton is használtaos nyákra épül. Kialakítása nagyon hasonló a P5WD2-höz képest. Ez egy nagyon szerencsés helyzet. valószínűleg ennek köszönheti kiemelkedő tuningpotenciálját. A szolgáltatásait fölöslegesnek érzem felsorolni, azt megtaláljátok itt: [link]
Amit talán azért megemlítenék: hisz úgyis mindenkinek szemet szúr.:) Kettő PCI-E x16 os bus slot található a lapon. Ez az Asus egyéni kivitelezése. Hivatalosan nem támogatja sem a Crossfire sem az SLI üzemmódot, csupáncsak pusztán több VGA-s több megjelenítős megoldásnak szánták (hivatalosan). A valóságban képes lehet SLI üzemmódra, megfelelő BIOS és valami 78.01 es Beta nem hivatalos driverrel (amúgy meg mellékelnek egy SLI összekötő nyákhoz hasonló kis hidat is, lehet nem véletlenül :) ). Ez persze korántsem garantált, de láttam pár tesztoldalat ahol siekrült a dolog, és rendesen működött is. Crossfire működését tudtommal egy újabb bios revision már tartalmazza, de ezt megintcsak ne vegyétek készpénznek. A probléma még ezzel a kivitelezéssel hogy a második PCI-E x16 osnak látszó busz valójában csak x2 vagy max x4 PCI-E sávot tud nyújtani. Szal még ha sikerül is összehozni valmi dual GPU együttműködést a teljesítmény még mindig nem lesz tökéletes. Egyéb: a lap elektronikája sztem nagyon jó, bár a P5WD2-szérián használt kondenzátor tipusok talán valamivel jobbak, (talán kevésbé száradnak ki, tovább élnek). De a Gigabyte konkurens megoldásai mindenképpen fogyatékosnak mondhatóak az Asuséval szemben. (no offense, személyes vélemény:DDD)
(Pl -amennyire én értek hozzá- az Asus lapján a gigabyteéval ellentétben toroid tekercsek vannak amik sokkal jobb minőségűek ( a Giga 8i955x re és variánsaira gondolok.)) Tehát szerintem jelenleg ez a leginkább vételre érdemes lap Intel processzorok terén amenyiben a megbízhatóbb és kompatibilisebb intel chipsetet szeretnénk a lapunkon látni. (ismét szigorúan SZVSZ). Kiemelkedő tuningpotenciál, kiválló elrendezés, kimagasló funkcionalitás -egy kis egzotikkummal is :DDD-, és kimagasló megbízhatóság jellemzik ezt a lapot.
Nekem személy szerint csak egy (nagy) problémám van a lappal vagyis pontosabban a chipsettel, hogy nem támogatja 72bites ECC rammoknka a kezelését a 955X-el ellentétben.
Néhány teszt a lapról: [link]
[link]
[link]

Nos hát remélem hosszú tapasztalatokban gazdag és hasznos topik lesz ez. És sokaknak segít a döntésben, ilyen kategóriájú lap vásárlása esetén.
Illetve felmerülő problémák megoldásának a terén.

Jó fórumozást!

Üdv: SystemRoot

[Szerkesztve]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#2) SystemRoot válasza SystemRoot (#1) üzenetére


SystemRoot
őstag

Ennél azért nagyobb népszerűséget reméltem. Pedig ez télleg egy nagyon jó deszka.
Up:F

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#3) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Hát senkinek nincs ilyen lapja? :F

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#4) Rover623 válasza SystemRoot (#2) üzenetére


Rover623
félisten

Ez nem jött be...:P
Pedig tényleg jó deszka...;)

primus inter pares

(#5) SystemRoot válasza Rover623 (#4) üzenetére


SystemRoot
őstag

Lehet hogy eccer még beindul. :P ;]
Csak talán kell még egy kis idő. :U

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#6) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Na mim van nekem?;)

(#7) SystemRoot válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


SystemRoot
őstag

Nocsak:)
Mesélj, mesélj! Mit megy a lap? Mennyire stabil? Preslerel?

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#8) SystemRoot válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


SystemRoot
őstag

Neked van tapasztalatod 975X el is. Sőt egész pontosan a P5WD2-E vel.:)
Mit mondasz? Mik a különbségek / hasonlóságok közöttük? Mesélj pls mert már én is mingyá venni fogok lapot. P5LD2-Dlx om lehetne már de most visszatart az ECC ramok használatának kérdése. Lásd itt: [link]

Üdv: System Root

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#9) Alvin_ti4200 válasza SystemRoot (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Na itt vagyok:) Hát szerintem semmivel nem jobb a 975-ös lap ennél. Ugyanannyit megy mind a kettőben a proci, ugyanúgy stabil, a BIOS meg a lap szinte tök ugyanaz:D Mindjárt linkelek képet:) ECC támogatás otthonra felesleges szerintem.

(#10) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

[link]

A képen pár apró különbséget rejtettünk el:DDD

(#11) SystemRoot válasza Alvin_ti4200 (#9) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hú köcc az infókat. Ami még engem valami oknál zavar a P5LD2 Dlx nál hogy a CPu feletti kondik más kivitelezésűek mint a P5WD2-n. Effektíve olcsóbb szaguk van.:DDD Gondolom hamarabb száradnak ki, stb. Amúgí mennyit megy a Proci? ? Alapfesz? Max?

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#12) /Bambi/


/Bambi/
csendes tag

Na egy UP :)

Asszem addig jár a korsó a kútra amig benem vezetik a vezetékes vizet..?

(#13) SystemRoot válasza /Bambi/ (#12) üzenetére


SystemRoot
őstag

nicsak ki van itt:) :C

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#14) rhonin


rhonin
senior tag

Nekem is ilyen lapom van csak a sima változat. szerinteme tuningban ez is tökéletesen megfelel. mármint nekem. a 3ghz-es procim 4.2-t ment benne ha jól emlékszem 1,525voltos feszen. szerintem ez az eredmény tükrözi a lap tudását. minden tiszteletem az asus-é. ár/érték arányban szerintem a legjobb. :R

(#15) Alvin_ti4200 válasza SystemRoot (#11) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát az az igazság, hogy alapfeszen nem néztem meg még a végét, egyelőre alapfesz alatt használom (1.20V):D Ja 3.60 GHz-en:) Maxot még nem néztem, 4 GHz-en már bootolotam vele 1.33V-on, de nem volt stabil (a proci). Lehet, hogy olcsóbb kondik vannak rajta (vagyis inkább kisebb kapacitásúak), de szerintem egy Deluxe lapra azért nem a legócskábbakat rakják:)

(#16) SystemRoot válasza Alvin_ti4200 (#15) üzenetére


SystemRoot
őstag

Huh azér nem rossz az a 1.2V@ 3.6Ghz. Mondjuk én 266os fsb n tervezem használni az elérhető legkisebb feszen. Teccik ez a lap nagyon csakhát a fenéért nem kezel ECC-s ramokat. :( Véleményem szerint pedig már szükség van otthoni használat esetén is ECC ramok használatára. Egyrészt mert a ma már átlagosnak vehető 1-2GB ram mérete ugyebár kb arányosan növeli a hibázás arányát. (több modul / több+sűrűbb bankok / több kondenzátor). Nem véletlen hogy a Microsoft Windows fejlesztői is már erősen ajánlják a Vista használatához ECC képes ramok használatát... Továbbá hogy a Dell, HP minden izmosabb PC jét ECC rammal szereli.
Én most egy olyan konfigot akarok építeni, ami melett télleg nyugodtan aludhatok.:DDD

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#17) Alvin_ti4200 válasza SystemRoot (#16) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Érdekes, én így is tök nyugodtan alszom:) 300-as FSB-t biztos megy a lap, csak a procid nem fogja bírni:D

(#18) SystemRoot válasza Alvin_ti4200 (#17) üzenetére


SystemRoot
őstag

Ki tudja lehet kifogok valami úbertuningos darabot. És meg sem állok 6GHz ig. Akkor aztánmajd nézhetsz :P :DDD :))

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#19) PapZ


PapZ
csendes tag

Van egy P5LD2 Deluxe alaplap, és hozzá két 250 GB SATAII vincsi. RAID 0-t nem akarok az adatbiztonság miatt. (Illetve nem dolgoztam még RAID-el, és tartok az ismeretlentől. Meg különben is több részre particionálnám a tömböt, mert szeretem a rendszert külön tudni.) Hogyan kell konfigurálnom az alaplapot, hogy optimális legyen, a winchik SATAII-ben működjenek. Mi a különbség a Silicon Image és az Intel Matrix Storage RAID vezérlők között? Mikor, melyiket kell használni? Javasoljatok légyszi egy optimális beállítást. (Természetesen erről kell majd bootolni a gépnek.) Köszi: PapZ

(#20) Alvin_ti4200 válasza PapZ (#19) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A Silicon chiphez tartoznak asszem a fekete színű SATA csatik, az Intel ICH7R déli hídhoz pedig a pirosak (de a kézikönyvben le van írva). Dugd az egyik-másik pirosba a vinyókat, a Silicon vackot tiltsd le a BIOS-ban, a bootot pedig saját kezűleg be tudod állítani a Boot Settings menü alatt a BIOS-ban.

(#21) diak


diak
csendes tag

Sziasztok!
Üdvözlet Szlovákiából.Nemrég vettem egy ASUS P5LD2 deluxe alaplapot a kérdésem
az hogy milyen vinyót rakjak a dobozba SATA I vagy SATA II .Az én elképzelésem
P4 630 3Ghz- es proci,Asus 6600GT 128MB DDR3,Corsair 512MB/533MHz,400W táp.
Köszi. :)

(#22) Alvin_ti4200 válasza diak (#21) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Teljesen mindegy, nem sokkal gyorsabb a SATA2-es, a lap mind a kettőt kezeli.

(#23) diak válasza Alvin_ti4200 (#22) üzenetére


diak
csendes tag

Köszi. És a 400 W (FORTRON gy.) elég lessz?Egyébként nem szándékozom tuningolni.

[Szerkesztve]

(#24) Alvin_ti4200 válasza diak (#23) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Elvileg elégnek kell lennie. +12V-on ágon mennyi áramot tud leadni?

(#25) diak válasza SystemRoot (#1) üzenetére


diak
csendes tag

Kedves SystemRoot elolvastam a cikket a P5LD2 Deluxe alaplapról
és őszintén megmondom (leírom), nagyon megmaszírozta szívemet,
mert én is nemrég egy ilyen lapot vettem.Még ugyan nincsen összerakva
a doboz, várom a többi komponenst .Nekem is tetszik a toroidos szűrők
megoldása és a hűtés is a javára válik a stabilizátoroknak.
Tegnap kaptam meg a FujitsuSiemens P17-2-es LCD-t,azt mondhatom róla,
hogy nagyon jó a színek visszaadása az S-PVA technológianak köszönhetően.
Az alaplap nálunk 5394 Sk a z LCD 14745 Sk kerül.

(#26) diak válasza Alvin_ti4200 (#24) üzenetére


diak
csendes tag

Talán mégiscsak a Thermaltake PP ATX 420W SILENT W0009 -et
választom a 12V-os ág 18 A szolgáltat

(#27) SystemRoot válasza diak (#26) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hali

Mekkora keret van a tápra?
Én a helyedben nem biztos hogy Tt-t vennék.. Nem maga gyártja tápjait, beszállítóktól veszi mint pl Sirtec. Ami azért nem a minőség netovábbja hogy finoman fogalmazzak... :U
Inkább ajánlanék valami FSP-t. Vagy Chieftecből a Delta gyártmányú sorozatát.
A lapot illetően valóban jól döntöttél.:) Az S-PVA úgyszint télleg nagyon jó (talán még jobb is mint a P-MVA, a Viewsonic is a legújabb 23''os monitorjait tudtommal már S-PVA val gyártja nem P-MVA val szóval...:) ).

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#28) diak válasza SystemRoot (#27) üzenetére


diak
csendes tag

És ehhez a táphoz mi a véleményed Fortron 400W/LN/12cm/ PFC/24PIN/ 70cm FSP400-60THN-P ez kb.2000 korona ami úgy kb. 13000Ft

[Szerkesztve]

(#29) SystemRoot válasza diak (#28) üzenetére


SystemRoot
őstag

Valaszeg elég jó lehet. Forton Source ban én ezidáig még nem csalódtam.

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#30) Dj Chabeee


Dj Chabeee
csendes tag

HI! azt nm tuidja vki, hogy ezen a lapon se megy a 820as proci dualba???

(#31) SystemRoot válasza Dj Chabeee (#30) üzenetére


SystemRoot
őstag

De, tudtommal gond nélkül megy DC ként a 820 benne.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#32) Tomoty


Tomoty
aktív tag

Az egyik nagykerben van 29000Ft-ért (Bruttó) ilyen Deluxe lap. Gondolkodom.
Megér ennyit???

Meg hol lehet hozzá kapni ilyen opcionális TV-WIFI kártyát?


[Szerkesztve]

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#33) SystemRoot válasza Tomoty (#32) üzenetére


SystemRoot
őstag

Melyik nagykerbe ennyi?
Azt az opcionális Wi-Fi-s változatot nem tom honnan lehetne beszerezni, nekem HRP-nél azt mondták hogy ők ilyet nem hoznak be az országba mert nem éri meg, nem vinnék...
(min 10K+...)

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#34) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Üdv !


Egy hete vettem AsusWifi-Tv kártyát, Pestről hozták (ramiris.hu) 21k. A wifije szuper, behoz egy csomó hálózatot, a Tv részével viszont már kezdettől szenvedek, mert nem látja a csatornákat ! Asus p5ld2 deluxe alaplapban ( ez is 1 hetes kb.) Most ( ha hazamegyek ) bios-frissítéssel próbálkozom, hátha ..... :((

Csillagkaput a Csillag térre!

(#35) Ted_Beneky válasza Ted_Beneky (#34) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Üdv ! A biosfrissítés segítet, van kép, most már csak azt kell eltalálnom , hogy melyik országot állítsam be neki. A magyaron nem olyan szép a kép és még nincs hangja, a németen minden szép és jó, viszont nincs tv2 és rtl klub valamiért ....

Csillagkaput a Csillag térre!

(#36) Tomoty válasza SystemRoot (#33) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Pc-parts...
De észrevették, hogy túl olcsón adják, és 7000Ft-al drágították 1 nap alatt :((( :(( .

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#37) gorlin


gorlin
őstag

Sziasztok!

Szerintetek melyik a jobb választás?ez a lap vagy a foxconn 945ös lapja?(az asus kb 5000 forintal drágább,nekem a stabilítás a fontos!)


Köszönettel.

(#38) Zoles


Zoles
csendes tag

Sziasztok. Nekem ue. alaplapom van tud valaki a biosához egy elfogadható magyar nyelvű leírást? Kicsit lassan bootol a gép, a lapban p4 630 dolgozik 2x512mb ddr2667 ramokkal és Leadtek 6800 gs-el ;]

az erő legyen veletek....meg a joghurt

(#39) gorlin válasza Zoles (#38) üzenetére


gorlin
őstag

Hogy érted hogy lassan bootol a gép? :F

(#40) Yahooo


Yahooo
csendes tag

Hali!Mi a véleményetek az adott lap és INTEL PD S775 805 (2.66GHZ/533FSB/2*1MB) párosításról?Nem lesz vele kompatibilitási problémám?Úgy értem, hogy olvastam az Asus P5ND2-es topicban, hogy az a lap nem minden proct ismer fel dual core-nak?!Szerintetek?Egy stabil gépet szeretnék semmi extra!Köszi

(#41) SystemRoot válasza Yahooo (#40) üzenetére


SystemRoot
őstag

Szia.
Ezzel a lappal minden bizonnyal működni fog. Csak a P5ND2nek vannak gondjai néha a DualCoreal (kifejezetten a 820al, és talán alatta is azaz a 805el is) mert az NForce 4 Intel edition chipset egyszerűen nem támogatja ezeket DC módban...

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#42) SystemRoot válasza Zoles (#38) üzenetére


SystemRoot
őstag

A lassú bootolást okozhatja rossz IDE vezérlő driver, vagy inkompatibilitás a lap és a winyód között. Utóbbi nem valószínű mert Intel chipseteknek nem nagyon szokásuk inkompatibilitáskodni.:DDD. Esetleg ellenőrizd hogy biztosan a kék fele van e a PATA kábelnek az alaplapra dugva. Persze amennyiben PATAról van szó. Aztán esetleg próbáld lecserélni a Chipőset drivert. Próbálj ki többet is. Ha ez sem megy akkor meg bios frissítés még midig megoldhatja a gondot.
Remélem segít valamelyik.

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#43) SystemRoot válasza gorlin (#37) üzenetére


SystemRoot
őstag

Szerintem egyértelműen jobb választás ez.
A Foxconn bár szokott jó Inteles lapokat gyártani, de az asus ezen lapját nem űberelheti.
Hanetán nem olvastad volna az 1.hsz-t tedd meg.:) ..talán segít az emelett a lap meletti döntésben ;]

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#44) Yahooo


Yahooo
csendes tag

Köszi a segítséget!Amugy szerinted melyik proci lenne megfelelőbb számomra:
3Ghz 800FSB 2 Mb cache LGA775-ös vagy a 805-ös dual pentium?
A konfig videó szerkesztésre,konvertálásra,vágásra lenne!

(#45) gorlin válasza SystemRoot (#43) üzenetére


gorlin
őstag

Köszönöm!
Ha lehet lenne 2 kérdésem:
Tehát ha Asus P2WD5-öt veszek ami ugye 955ös ,akkor az támogatja az ECC ramokat ,ennek örülnék is de a kérdés csak annyi hogy normális áron monduk 40-45 ért lehet e kapni ilyen DDR2.es ramot,illetve mennyivel növelné meg a stabilítást?
Egy éjjal nappal működő ''kis költségvetésű '' szervert akarok összedobni.


A másik kérdés ezzel a lappal kapcsolatos.Mennyire stabil?Sok helyen olvastam pl az előbb is:) hogy bootolásnál lassú,(keresi az USb-s eszközöket)illetve valakinél nem olyan megbízható.
Olyan lapot szeretnék amit most beüzemelek és normális hűtés mellet mondjuk 6 évig ne legyen baja,(gondolom itt számít a kondenzátor amit emlegetni szoktál)

Köszönettel.

(#46) Zoles válasza gorlin (#39) üzenetére


Zoles
csendes tag

Az előző rendszeremben ue proci, abit is7 lap és szint 1 giga ram geil és 9600xt kártyával jóval hamarabb bootolt a gép kb 20-30 sec, a silicon vezérlőt kikapcsoltam az ide raidot nem mert azon van a rack vinyóm, és kb 15-20 másodpercig nézem az asus boot logót, ha kikapcsolom ue a helyzet. vki valami ötlet? :U

az erő legyen veletek....meg a joghurt

(#47) Alvin_ti4200 válasza Yahooo (#44) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

805 megrántva:)

(#48) Alvin_ti4200 válasza gorlin (#45) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nme szolgálhatok megbízható infóval, ugyanis mindössze egy hónapja használok ilyet lapot. Azt viszont bátran állíthatom, hogy semmivel sem rosszabb a stabilitása, mint bármilyen más középkategóriás terméknek. Nekem nemrég egy hetet ment 0/24-ig és semmi baja nem volt. Nekem van egy USB-s webkamom és bootolásnál nem igazán keresgéli (ezt nem tudom honnan hallottad). Egyedül az ITE RAID vezérlő az, ami lassan bootol, de nekem azt muszáj használnom, mert PATA-s vinyóm van és nem akartam a DVD-íróval közös kábelre kötni. A 6 év a mai hardvereknél nem tudom mennyire életképes sajnos.

(#49) SystemRoot válasza Yahooo (#44) üzenetére


SystemRoot
őstag

Egyértelműen a 805:)

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#50) SystemRoot válasza gorlin (#45) üzenetére


SystemRoot
őstag

Az ECC-ram használata mindenképpen ajánlott. Én szívem szerint már asztali PCkbe is ECC-t tennék. A Vistához egyébként már kifejezetten ajánlják. Szerintem az idő múlásával teljesen el fog tűnni a non-ECC modulok uralma.
Egy átlagos ECC modul képes 1bites hibák javítására és 2bitesek észlelésére. Nagyon jelentősen megbízhatóbb rendszered lesz ECC vel. Nem véletlen hogy minden kisebb szerver és erősebb workstationt ECC képes ramokkal szerelnek a nagy gyátók.
Amúgy szvsz anyival nem drágább egy ECC. én 27K bruttóért láttam 1GB os Kingston DDR2(!) VLR ECC-t. Persze ez még mindig sok ahoz képest hogy mennyibe kéne kerülnie. De talán ha nagyobb részben elterjed majd az ára is lemegy.
Bár nem szerverlap minőségűek ezek az Asus lapok, de sztem elég jók.
Azt hogy 6évig élni fog-e nem lehet biztosan megválaszolni. De sztem igen. Fontos hogy minőségi és jó tápot válassz, és időtálló biztonságos hűtést.

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.