Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) westlake


westlake
félisten

[link]
itt egy modbox-os link is.. hamarosan lesznek rajta kepek [link]
udvozletem.. es lon egy ilyen topik is ;)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#2) karmester válasza westlake (#1) üzenetére


karmester
senior tag

Ja, szemezgetek a deszkával:

A következőre lennék kíváncsi:

1. vajon van-e benne cl3 bug? Bár 6400-es vagy 6300-as tuning esetén kicsi az esélye, hogy 430-as fsb felett bárki is cl3-al futtassa a memóit... :DDD

2. az ára, főleg a P5B-E-hez viszonyítva, ami fícsörökben ugyanaz (kivétel soros-párhúzamos port, illetve más GbLan vezérlő csip, egyéb építési apróságok, kondik, illetve ezen PCI-E4x, de minek?)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#3) Konflikt válasza westlake (#1) üzenetére


Konflikt
addikt

Pedig h szidtad ezt a lapot, mikor először szó volt róla a p5b dlx topicban... ''h minek, fölösleges'' Apropó, amugy nem fért volna ott el? :U
De hamár van, akk a cl3 bugra, max fsb-re, pci-exp16x bugra, feszek stabilitására (alulfeszelés megint?) kiváncsi vagyok, p5b (dlx)-hoz képest

[Szerkesztve]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#4) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok!

Látom mindenki leadja a kívánságát. :) Engem az érdekelne, hogy mit szól a lap az X-Fi-hez. (A többi dolgot meg már az előttem szólók kérték) :R

Köszi

What else?

(#5) fLeSs válasza Konflikt (#3) üzenetére


fLeSs
nagyúr

tegnap teszteltem egyet.
max fsb 525 mhz volt vele.
itt is x16-on működött a pcie. ;)
alulfeszelés van, pl. 1,5v-ot kellett adnom a procinak, hogy 1,4v-ot kapjon (legalábbis a bios meg a különböző progik szerint).
cl3 bugot nem néztem, sztem lényegtelen probléma.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6) Konflikt válasza fLeSs (#5) üzenetére


Konflikt
addikt

Kösz:)
525 fsb, az nice. ezt 6x érted el?
A 16x exp alatt azt értem, h ha magas fsbt állítasz be, feszek auto-n, pci exp 100Mhz, akk nem veszi vissza 1x-esre. (raktál fel új bios-t?:D)
Ha még egyben van a konfig, rátudsz mérni néhány fázisra, szoftveres témák nem midig adják vissza a valós értékeket.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#7) westlake válasza karmester (#2) üzenetére


westlake
félisten

cl3 bug valoszinuleg nincs a lapban.. (nem a c2-es chipset miatt.. a cl3 bug nem chipset specifikus volt) a lap ezer forintal lesz olcsobb, mint a deluxe

Play nice!

(#8) westlake válasza Konflikt (#3) üzenetére


westlake
félisten

es ha szidtam? akkor ugy lattam.. most, meg hogy majd kiprobalom, mashogy fogom latni..
annyira nem ertem ezt a ''..nem fert volna el abban a masik topikban'' hozzaallast... miert jo az, hogy minden masodik hozzaszolas arrol szol, hogy a kedves formuzo az irant erdeklodik, hogy most melyik asus laprol is van szo.. nyitottam neki egy uj topikot.. ennyi

Play nice!

(#9) westlake válasza fLeSs (#5) üzenetére


westlake
félisten

a cl3 bug miota lenyegtelen problema? cl3 cl4-hez kepest krva sokat dob a teljesitmenyen..
es egy vegleges lapban ne legyen mar ilyen szarvashiba.. ez kb. olyan, mintha a p5bd-nel a dual lanbol csak egy mukodne..kinek kell 2 lan?

Play nice!

(#10) Konflikt válasza westlake (#8) üzenetére


Konflikt
addikt

Azért írtam, mert nemhinném h eget rengető különbségek lennének a dlx, és a plus között, sztem akármilyen téren. Mondjuk jó így, legalább nem lesz keveredés.
Honnan tudod h máshogy fogod látni, mikor nem próbáltad még ki? :U

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#11) fLeSs válasza Konflikt (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a max fsb-t mindig 6x-os szorzóval tesztelem.
a pcie-t én mindig auton hagyom, a feszeket meg állítom ahogy kell. és nem, nem vette vissza x1-re, de a sima p5b és a dlx sem (legújabb biosszal néztem).
nemtok rámérni, max jövő héten, de nem értek hozzá és időm sem lesz rá.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) fLeSs válasza westlake (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

átlagfelhasználó, kommersz rammodul tulajok számára sztem lényegtelen.
cl3-ba 400 fsb fölött kevés ram megy el.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#13) westlake válasza Konflikt (#10) üzenetére


westlake
félisten

nezz utana, hogy mennyivel is jobb, mint a dlx.. pont az ottani hibakat korrigaltak ki..
maskepp = tapasztalattal

Play nice!

(#14) Konflikt válasza fLeSs (#11) üzenetére


Konflikt
addikt

Ezért kérdeztem h auto-e, mert p5b dlx-ban lehet korrigálni az 1x-es bugot feszekkel.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#15) westlake válasza fLeSs (#12) üzenetére


westlake
félisten

en meg pont ezert irtam a dual lan-t... ennyi erovel irhattad volna azt is.. vagy ha mar itt tartunk.. 2*x16 pci-e.. ugyancsak tok lenyegtelen.. nem is sajnalom, hogy plus-rol lehagytak.

Play nice!

(#16) fLeSs válasza Konflikt (#14) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én meg ezért írtam, hogy nekem még egyszer sem sikerült x1-esre állítanom a pcie-t, még 540 fsb-nél sem a sima p5b-n.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#17) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Z0ty listájába már benn van lehet rendelni.:U

(#18) #72042496 válasza SzlobiG (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lehet, hogy én vagyok a vak, de csak a sima P5B-E-t láttam a listában 35,5K-ért, ami már egy ideje másutt is könnyedén beszerezhető.

Más: Logikusnak érezném a társtéma mintájára az ''ASUS P5B-E / P5B-E Plus topic''-ra való átnevezést. Persze csak egy javaslat volt. :B

(#19) SzlobiG válasza #72042496 (#18) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem, én értelmezem félre aztem nincs sima P5B-E. :B

(#20) karmester


karmester
senior tag

A P5B-E plus 45 rugóért igen sokba kerül, cl3 bug ide vagy oda, ez a bug az átlagfelhasználónak nem jelent semmit. 400-as fsb fölött megnézném, hogy ki hajtja a memóit cl3-ban. Szóval drága a P5B-E plus, miközben ott a P5B-E 34 rugóért, fícsörökben kb. ugyanazt tudja, sőt, jobban bővíthető, mert a 3 PCI sín mellett ott a 3 PCI-Ex1. A Gblan-t más csip vezérli, a P5B-E deszkán is ott a firewire, aminek a VIA vezérlője ráadásul gyorsabb, mint a drágább változatokon szereplő TI csipek (legalábbis az Anandtech összehasonlító tesztjei alapján: [link] .
A déli híd ugyanaz a két deszkán, ICH8R, mindkettőn ott a JMicron csip az IDE és SATA + eSATA csatlakozásokkal.

Kérdés, hogy az új kondik, illetve a proci újratervezett áramellátása mennyire számít hosszútávon, mennyire növeli a lap élettartamát, főleg, ha tuningolunk. Bár a P5B-E 1.02G revíziótól újratervezett PLL controller-t kapott (bocs, nem tudom a pontos magyar megfelelő kifejezést :DDD ), így az északi hídnál a feszt 1.7 voltig, míg a memóknál 2.45 voltig lehet tolni. Ja, a P5B-E deszkán is a proci körül az áramellátásnál az újfajta kondik bábáskodnak, a P5B-E plus deszkán meg mindenütt ilyen kondik csücsülnek.

Az egyetlen komolyabb kérdés a PCI-Ex16 stabilitása komoly tuning esetén... de az előttem szólók szerint ez nem okoz gondot egyik Asus deszkán sem. :)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#21) westlake válasza #72042496 (#18) üzenetére


westlake
félisten

kizart!! a p5b-e-nek semmi koze a p5b-e plus-hoz.. en nem tudom, hogy ki volt az, aki a deluxe topikhoz hozzacsapta a sima p5b topikot is.. csak gratulalni tudok neki!
egyebkent nalam a lap, eppen fenykepeket keszitek.. aztan jonnek a meresek es a bugellenorzesek..

Play nice!

(#22) westlake válasza karmester (#20) üzenetére


westlake
félisten

tuning szempontjabol nem lehet osszehasonlitani, a plus-t es a simat.. ha pedig alapon akarjuk hasznalni, akkor meg ott van sokkal olcsobban is core 2 ready lap..
szeretnem megragadni az alkalmat es megkerni mindenkit, hogy itt ne beszeljen senki a sima p5b-e laprol! ez nem annak a lapnak a topikja.. ha szuksegesnek erzitek, nyissatok neki topikot.. koszonom!

Play nice!

(#23) Pipó


Pipó
őstag

Egy biztos: ennyi kondit én még lapon nem láttam.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#24) #72042496 válasza westlake (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

''a p5b-e-nek semmi koze a p5b-e plus-hoz..''
OK, értve. :B

Bizakodva várjuk az eredményeket! :R

(#25) westlake


westlake
félisten

most kaptam az informaciot, hogy fsb370-nel elojon az 1x-es pci-e bug.. valoszinuleg ez csak bizonyos hardverkorulmenyek kozott jon elo..

Play nice!

(#26) karmester válasza westlake (#25) üzenetére


karmester
senior tag

És mik ezek a bizonyos körülmények?

Mert pld. itt egy teszt: [link] , és itt is 375-ös fsb körül prüszköl a deszka, igaz, hogy ez P5B-E, de ez már a rev 1.02G, amiben elvileg már ugyanaz a PLL controller (bocs, nem tudom pontosan a magyar szakkifejezést), mint a felső kategoriás Asus deszkákban, valszeg ugyanilyen van a P5B-E plus-on is (északi hídnak 1.7 voltig, memnek 2.45 voltig lehet adni).

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#27) karmester válasza karmester (#26) üzenetére


karmester
senior tag

Lehet, hogy ez tipikus ASUS P965-ös nyavalya?

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#28) westlake válasza karmester (#26) üzenetére


westlake
félisten

#20 :U

Play nice!

(#29) karmester válasza westlake (#28) üzenetére


karmester
senior tag

Ez most mit jelentsen? Bocs, nem akarom feszegetni a P5B-E témát, mert nem ide illik, de ez a 1.02G rev. olyan friss, hogy még ropogós, még boltokban nincs... és ez is bugozik 370-es fsb-vel... :F

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#30) westlake


westlake
félisten

lesznek meg itt finomsagok ;) [link]

[Szerkesztve]

Play nice!

(#31) karmester válasza westlake (#30) üzenetére


karmester
senior tag

Ja, baba cucc! Én azt díjaznám, ha az Asus képes lenne egy 35 rugó körüli, normálisan húzható, bosszantó bugoktól mentes deszkát építeni. A belinkelt jószágot tuti 55 rugó fölött fogják árulni... :(

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#32) sickb


sickb
tag

Tegnap felraktam az új biost-t és sikerült az fsb t 10mhz el növelnem, így most 370Mhz n stabil a gép, és a pcie sem ugrik vissza 1X -re. 380 tól fölfelé már sajna előjön ez a bug.


[Szerkesztve]

(#33) #72042496 válasza sickb (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

Neked már akkor P5B-E Plus-od van?
Sajnálom, hogy nem sikerült Asuséknak megszűntetni ezt a hibát... :( A 370 MHz első hallásra nagyon kevés...milyen procival és memóriával hajtod?

Még a végén veszek egy sima P5B-t használtan, aztán várok tovább a Commandora. :D Ha meg az sem lesz jó, beszerzek egy RD600-as DFI-t. :B

[Szerkesztve]

(#34) westlake válasza #72042496 (#33) üzenetére


westlake
félisten

igen, neki volt eloszor ilyen lapja.. jo kapcsolatai vannak :D

Play nice!

(#35) sickb válasza westlake (#34) üzenetére


sickb
tag

Ha jól tudom fless nek volt először ilyen lapja.:)
6400 es B szériás proci megy benne 1gb 800mhz Zeppelin memó, single channel.:)

(#36) westlake válasza sickb (#35) üzenetére


westlake
félisten

nem jol tudod.. o hasznalt eloszor ilyen lapot.. de nem volt az ove.. en azt irtam, hogy ''...neki (neked) volt eloszor'' ;)

Play nice!

(#37) sickb válasza westlake (#36) üzenetére


sickb
tag

nos igen de Te minden ilyenbe belekötsz.:D Nemmindegy hogy D vagy S es egy lap?:D

(#38) Konflikt válasza sickb (#37) üzenetére


Konflikt
addikt

Fesz intervallumok, lépésközök h alakulnak? (vdimm, vcpu, vfsb, vsb, vich)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#39) westlake válasza Konflikt (#38) üzenetére


westlake
félisten

ugyanyugy, ahogy az osszes tobbi core2 ready asus lapnal.. a biosuk majdnem mindig ugyanaz.

Play nice!

(#40) sickb válasza Konflikt (#38) üzenetére


sickb
tag

Nagyon szépen világít a LED az alaplap alján.!!!
:U

(#41) sickb válasza sickb (#40) üzenetére


sickb
tag

UP a jó lapnak:)
Új bios segített egy picit a stabilitásban.

(#42) #72042496


#72042496
törölt tag

Semmi új megosztanivaló nincs a lappal kapcsolatban?
Ekkora árnyékot vetne rá a Commando? :B

(#43) sickb


sickb
tag

semmi :) működik, jólvan.

(#44) westlake válasza #72042496 (#42) üzenetére


westlake
félisten

hamaroas beindul nalam a gepezet.. kicsit elegem lett a p5w64-bol, igy marad egy kis szabadidom a lap tesztelesere ;)

Play nice!

(#45) G.I.JOE válasza westlake (#44) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Az jó lesz, mert egyelőre ilyet tervezek venni!

(#46) DNS_65


DNS_65
senior tag

A P5B-E Plus-nál mennyi a max adható ramfesz :F

(#47) G.I.JOE válasza DNS_65 (#46) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Itt azt mondják, hogy: 2.45V
[link]

(#48) westlake


westlake
félisten

teszt (elso kor) [link]

[Szerkesztve]

Play nice!

(#49) westlake


westlake
félisten

ha valaki ezzel a lappal akar extrem tuningot, akkor mindenfelekeppen moddolnia kell a vcore-t.. a 1.51 voltnal nem af tobbet a lap a procinak

Play nice!

(#50) westlake válasza westlake (#49) üzenetére


westlake
félisten

tevedtem.. 3700mhz-es magassagban mar csak maximum 1.480volt :(

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.