Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Symple The Best


Symple The Best
tag

ASUS P4V8X-X tuning probléma!!!!!!
A probléma a következőv:Volt itthon 1 Intel Pentium4 2,4GHZ B proci ami idáig 1 Abit IC7-ben volt használva 3,06GHZ probléma mentesen!Eladtam a procit és a srácnak akinek eladtam ilyen ASUS lapja van és abban nem sehogy sem tudtam beálítani úgy 2,6GHZ felett menjen:(!Ha valakinek van ilyen lapja és tud segíteni annak nagyon megköszönném!

(#2) Symple The Best


Symple The Best
tag

Please!!!!!!!!!!!!!!

(#3) xtmod válasza Symple The Best (#2) üzenetére


xtmod
senior tag

nem minden lapban lehet egyformán húzni ugyanazt, a procit.

(#4) Symple The Best válasza xtmod (#3) üzenetére


Symple The Best
tag

Azt tudom pl ua.ez a proci az 1. Abit BD7 II-őmben 3200MHz-en ment a 2.-ban csak 3150-et az IC7-ben meg csak 3,06-at,de azért a 3GHz-t jó let volna ha eléri:(!Azért ha még valaki tud valamilyen segítséget nyújtani megköszönném.Természetesen ezt is köszönöm!

(#5) xtmod válasza Symple The Best (#4) üzenetére


xtmod
senior tag

nem lehet, hogy a barátodnak valamelyik ramja nem szereti a húzást?

(#6) Symple The Best válasza xtmod (#5) üzenetére


Symple The Best
tag

1db 512-es Samsung 1 oldalas 400-as Ram-ja van

(#7) xtmod válasza Symple The Best (#6) üzenetére


xtmod
senior tag

nehéz ezt így messziről, de talán benéz valaki, aki profi ebben a témában. az a helyzet, hogy ekkora húzáshoz csak stabil eszközök jöhetnek szóba, ha pl az alaplappal van valami kis gáz, ugrott az egész. azért egy memteszt se ártana. végig kell zongorázni, megkeresni a gyenge pontot. az is lehet, hogy melegedett és azért nem ment...

(#8) Symple The Best válasza xtmod (#7) üzenetére


Symple The Best
tag

Tegnap let véve az egész gép csak a proci használt!A mem is jó 3000 pont Everestben!

[Szerkesztve]

(#9) xtmod válasza Symple The Best (#8) üzenetére


xtmod
senior tag

ha minden jó, és a biost is átnézted ( gondolom, mert ahogy mondod, nem először csinálsz ilyet) akkor lehet, hogy tényleg csak melegszik. vagy a proci, vagy a memória.

(#10) xtmod válasza Symple The Best (#8) üzenetére


xtmod
senior tag

egyébként az everest egy dolog, pár másodpercig mér. memóriatesztet kell lefuttatni, rajta, mondjuk memtest86+...csak így derül ki hogy jó-e, ha biztosra akarsz menni. ( ja, és húzott állapotban, mert, lehet, hogy simán nem hibázik, de pl. 5-10% húzásra igen)

(#11) xtmod válasza Symple The Best (#4) üzenetére


xtmod
senior tag

''Azt tudom pl ua.ez a proci az 1. Abit BD7 II-őmben 3200MHz-en ment a 2.-ban csak 3150-et az IC7-ben meg csak 3,06-at,de azért a 3GHz-t jó let volna ha eléri''

nem lehet, hogy a processzor nem bírja már?

ezt csak halkan jegyeztem meg :)

(#12) Symple The Best válasza xtmod (#11) üzenetére


Symple The Best
tag

17:30 proci-t még használtam 3,06-on jött a haverom hozta az alkatrészekt amiket vett kivettem a procit a lapból át az ASUS-ba Wint fel megprób. tuning és ez lett az eredménye:(
ja 1-ébként a ram az 400MHZ Cas 2,5
a másik probb:az alaplapban nincs csak automata core emelés:(
de a proci Core nélkül ment 2,9-et!
Gyári 3GHz-és Prescott borda van rajta ram meg éppen,hogy csak meleg:(

(#13) Symple The Best válasza Symple The Best (#12) üzenetére


Symple The Best
tag

!!!!HELP!!!!

(#14) robo01 válasza Symple The Best (#13) üzenetére


robo01
tag

Fixed AGP/PCI frequencies? Nem tünik egy übertunning lapnak. Lehet, hogy ennyit tud.

(#15) Symple The Best válasza robo01 (#14) üzenetére


Symple The Best
tag

Szerintem is ez lehet a probléma!De azért küszönöm a válaszokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.