Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus p4t-e és 133-as fsb (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dam


dam
tag

Kérdésem a következő lenne. Tudom, hogy FSB emelésnél emeli a PCI és AGP frekvenciát, de mintha találkoztam volna már olyan alaplappal amelyik 133-as FSB-nél visszaállt ismét 66/33-ra. Tudja-e valaki, hogy a P4T-E ilyen vagy nem? Azért nem próbáltam még mert elég zsúfolt a gép és nincs kedvem CMOS reset miatt szétszedni. Ha valaki kapásból tudná a választ az sokat segítene!

Előre is köszi!

Ja! Azt elfelejtettem mondani, hogy a leírásában nem találtam erre vonatkozó infót!

[Szerkesztve]

(#2) dam


dam
tag

Esetleg valaki? (Burkolt UP)

(#3) gege71.hu válasza dam (#1) üzenetére


gege71.hu
addikt

Ilyen lapom volt.
Kb 1 hónapja adtam el. Szal 133-nál nem áll vissza 33/66-ra és emlékeim szerint nem is lehet azt fixálni.
Sőt volt vele olyan gondom is, hogy ha az 1,6A-s Northwoodomat (400-as) csak 133-on járattam (2,128-on) akkor a PCI-os EZDV (firewire-s DV kartya minidv kamerához) - re dugott kamerámat képtelen volt kezelni.
Érdekes mód viszont 150-es fsb-vel(1,6@2,4) amit már ugye csak jumperezéssel lehetett +oldani teljesen jól ment minden. Látta a dv kártyát, stabil volt a cucc, proci pedig mindezt alapfeszen. De mondom a 150 fsb-vel is arányosan húzta az agp és a pci frekiket.
Fasza kis lap volt, szerettem, csak hát sajna rdram bővítés + procibővítés elég csúnyán korlátos manapság.

(#4) dam válasza gege71.hu (#3) üzenetére


dam
tag

Húha! 150-es FSB-nél már 50 a PCI és 100 az AGP. Nem durva az egy kicsit? Ezt már nem merném megpróbálni. Nekem a 133 is elég lett volna de ha nem hát nem. Félek, hogy elszállna valamelyik PCI-os kártya vagy a VGA!
Azért köszi az infót!

Üdv!

(#5) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Amúgy a lapnak van már topikja itt:
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=58299&arc=f[/L]

(#6) gege71.hu válasza dam (#4) üzenetére


gege71.hu
addikt

Dehogy szall el. igazsag szerint azoknak az pontos ertekere nem emlekszem pontosan, de ezek szerint megsem aranyosan huzza az fsb-vel a pci/agp frekit mert annyi tuti sosem volt.Sisoft Sandraal neztem anno es bar tobb volt mintt 33/66, de nem sokkal. Ezek szerint valszeg van vmi maximalt ertekuk.
Nekem tobb mint masfel evig ment igy(150es fsb-vel). Egy kezemen + tudnam szamolni a fagyasok szamat, de azt is altalaban vmi szarul belott driver okozta.
Stabil ez a lap nyugi!
A procim mondjuk egy szerencses Costa Rica-i 1,6A volt. nem mindegyik 1,6A viszi alapfeszen a 2,4-et. :))

[Szerkesztve]

(#7) dam válasza gege71.hu (#5) üzenetére


dam
tag

Hopp! Bocsi! Speciel most nem használtam a keresőt.

(#8) dam válasza gege71.hu (#6) üzenetére


dam
tag

Egyszer próbálkoztam már vele csak el kezdett az XP Event Viewerébe mindenféle hibaüzeneteket írkálni és inkább hagytam. Bár fagyás ilyesmi nem volt csak ezek a bejegyzések egy kicsit idegesítettek.

(#9) gege71.hu válasza dam (#8) üzenetére


gege71.hu
addikt

Milyen procid van?
Amugy az event viewer szvsz szart se er. :)
Nem kell vele foglalkozni, ha egyebkent a rendszer stabil :D

(#10) dam válasza gege71.hu (#9) üzenetére


dam
tag

A proci 2.0 (20*100). Többet sajnos nem tudok róla (hová való ilyesmi :) )

(#11) gege71.hu válasza dam (#10) üzenetére


gege71.hu
addikt

2.0A-?Northwood 400-as?..gondolom
Azokat is fel lehet siman rantani 2,4-2,6 korulre, tejhat kb 120-133 FSB-re. Tobbet a proci ugysem birna es raadasul ezt meg bios-bol meg lehet oldani, nem kell buzulni a jumperekkel.

(#12) dam válasza gege71.hu (#11) üzenetére


dam
tag

Igen 2.0A NW. Majd gyűjtök egy kis bátorságot és megpróbálom! Köszi a segítséget! Azt nem tudod véletlenül, hogy a beta BIOS-ok nem változtattak ezen az AGP/PCI dolgon? Vagy csak az újabb processzorok támogatása miatt adták ki őket? (Vagy ezen a BIOS nem is tud változtatni?)

[Szerkesztve]

(#13) gege71.hu válasza dam (#12) üzenetére


gege71.hu
addikt

Én az alap 1005-ös biossal toltam. Amúgy asszem főleg a procitámogatás miatt lettek újabb verziók igen. De szerintem a hivatalos oldalon nézz utána hátha van ot t erről a pci/agp frekiről vmi.
Komolyabb bug-ról nem tudok amik a 1005-ben lettek volna ezért nem is upgradeltem.
1007-es a legutolsó nem beta hivatalos bios.Beta biosok szvsz felejtősek.

[Szerkesztve]

[dam kérésére a témát zártam -- KovacsUr]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus p4t-e és 133-as fsb (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.