Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus p4s533 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) DonLeo


DonLeo
senior tag

Érdkelne a véleményetek erről az alaplapról. Különös tekintettel a chipset-re, mert a sis chipset-eket nem nagyon ismerem.

Chipset: SiS 645DX North Bridge and SiS 961B South Bridge
ITE 8707F LPC Super I/O Chip

Jó ez a chipset?

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#2) DonLeo


DonLeo
senior tag

Senki nem ismeri ezt a chipset-et. Milyenek a sis chipset-ek? Az Intel chipset sokkal jobb minőségre, miegymás?
Valamit írjatok már légyszi rá.
:))

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#3) DonLeo


DonLeo
senior tag

Miért ilyen olcsó ez az alaplap? A SiS chipset miatt?

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#4) Egon válasza DonLeo (#3) üzenetére


Egon
nagyúr

Hali. Azért ilyen olcsó, mert SIS. Szerintem kevés embernek van ilyen chipsetes lapja, azért nem írt senki. Szvsz Intel procihoz Intel chipset dukál. Ennyi...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) Male válasza DonLeo (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Nyugodtan vehetsz ilyet (nekem is ilyen van). Teljesen stabil a lap -> kb fél éve vettem, és még soha nem fagyott le a gép, pedig napi 12-16 órát megy (kivéve azt az esetet, amikor a Maxtor vinyóm haldoklott, mert akkor a win elszállt, de az nem a lap hibája). Ez még kezeli az AGP 2x-es és AGP 1x-es kártyákat is, nem csak a 4x-eseket (ellentétben az Intel chipsetekkel), tudja az ATA133-at, a Samsung 333-as memóriám simán megy vele 400-on. Viszont nem tudja az USB 2.0-át. Az egyetlen hibája a lapnak a hangchip, egy nem túl jó C-Media -> AC3-as DivX filmeknél max Dolby Surroundban megy, nem hajlandó 5.1-esként menni, meg valami fura zaj is van a hangjában, szóval inkább egy normális hangkártya kell hozzá. Egyébként nem hivatalosan támogatja a DDR400-at (sehol sem írják, hogy támogatja, de az ASUS oldalán az egyik BIOS frissítéshez azt írták, hogy a DDR400 memóriák támogatását javítoták ki).

A chipset önmagában is elég jó, stabil és gyors (azért az újabbak már gyorsabbak valamivel, de szerintem nem sokkal, persze azért a kétcsatornás memóriavezérlős lapoknak van előnyük vele szemben).

(#6) DonLeo válasza Male (#5) üzenetére


DonLeo
senior tag

Most néztem hogy a P4S533-E az már támogatja az usb 2.0-át is!!!
Éz az is csak nettó 16-17 ezer az E-connect-nál és 3 év gari van rá. Ja és ezen már azt hiszem van LAN integrálva. Egyébént SB Live 5.1-em van, úgyhogy az alaplapi hangot úgyis letiltom.

Azt hiszem veszek egy ilyen lapot!
Jónak tűnik.

:DD

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#7) DonLeo válasza Egon (#4) üzenetére


DonLeo
senior tag

Azért a P3 733-asomnál biztos ütősebb lesz mondjuk egy 1.6A northwood-dal 512-es fsb-vel is.
:))
Elég ócsón ki lehet így hozni, használt procival meg ram-mal, és most nekem ez fontos.
Annyira gáz meg nem lehet az alaplap, merthogy 1. Asus, 2. Nyert vmi év terméke díjat is a CNet-től Taiwan-ban.
A via-snál biztos jobb nem?

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#8) DonLeo válasza DonLeo (#7) üzenetére


DonLeo
senior tag

áá nem 512-es fsb-vel, hanem 512 cache-essel!
400-as fsb-vel na.
:DD

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#9) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Na csáó! Fogalmam sincs, hogy milyen ez a chipset. Nekem AMD-m van (mi más, Intelt az vesz, aki Amerikában él...) és egy Via KT400 chipset (Gigabyte GA-7VAX) hozzá. Atomstabil, ÉRTED? Szerintem ne vegyél használt procit. Egyébként az Asus alaplapok nem olyan yok, mint régen (sajna tapasztalat), aki igazán az olcsó szegmensben gondolkozik, az ECS-et vesz. Én mondjuk mindig az alaplapra költöm a legtöbbet, mert szerintem az a legfontosabb. Vegyél Penya4 helyett eredeti Athlon 2000+ost, nekem is az van és hidd el, teljesen korrekt teljesítménye van, ráadásul bruttó 22 rugó.

(#10) Male válasza DonLeo (#7) üzenetére


Male
nagyúr

A VIA-snál jobb, a VIA nem nagyon csinál jó chipsetet Intel procihoz (AMD-hez inkább, mint az Intelhez), ugyhogy VIA-sat szerintem ne vegyél P4-hez.

Ha már megveszed a P4S533-at, akkor legalább 333-as memóriát vegyél hozzá.

#8 -> Az ASUS pedig még most is jó márka.

(#11) Male válasza Alvin_ti4200 (#9) üzenetére


Male
nagyúr

Az ASUS még mindig jó.

EZ NEM EGY INTEL-AMD VITA, EZ AZ ASUS P4S533-RÓL ÉS A SIS645DX-RŐL SZÓL.

(#12) DonLeo válasza Male (#10) üzenetére


DonLeo
senior tag

Ok, köszi, én is 333-as ddr ramot gondoltam hozzá.
:))
Ja és valószínű P4S533-E lesz belőle, az valamivel többet tud és elég olcsó az is. Bruttó 20 alatt van vmivel és 3 év gari.

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#13) attka


attka
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég jutott a család hozzá egy Asus P4S533-X (SIS chipset) alaplaphoz és 2.4 Giga northwood procihoz, inno3d 64Mb video ,audigy2 hangkárta, samsung DDR 512 (266-os) memória!Elötte egy AMD-nk volt ami WinXP SP1 integrated-el tökéletesen futott most viszont az új rendszerrel az a gondom hogy egyik pillanatról a másikra fogja magát és reset-el!Tudna valaki valami érdemi infót adni?Köszi előre is!

Csumi:Attka

(#14) attka válasza attka (#13) üzenetére


attka
aktív tag

Hali!

Azt hiszem szűkithetem a kört hogy az USB-vel lehet valami gond ugyanis az egerem is USB-s és amikor áll a gép és utána hozzányulok akkor is resetel!Valakinek valami infó-ja?

Csumi:Attka

(#15) kurczi


kurczi
csendes tag

Nekem is ilyen lepom van (lent látható a konfig), minden faszán, stabilan működik pedig én is sokat hajtom. Én 2db. 256MB 333-as SAMSUNG ramot üzemeltetek vele sikeresen, hivatalosan ezt támogatja tehát ez kell bele, én nem merészkednék 400-as DDR-el, mert nehogy póruljárjak, jobb a biztos út. A SIS chipset-ekről meg annyit, hogy teljesen korrekt, jóminőségű cucc.

(#16) kurczi


kurczi
csendes tag

Az USB 2.0-ról meg annyit, hogy 5000HUF-ért veszel egy PCI-os USB 2.0-ás kártyát és már van is, én is ezt tettem, ccak a szkenner miatt kellett (Canon canoscan 5000F).

(#17) Male válasza attka (#14) üzenetére


Male
nagyúr

Az USB-nél lehet gond a gép földelése miatt is. Nekem sem földelt konnektorban van a gép, és ha az USB-hez hozzáér a kábel, akkor időnként fekete képernyő a vége (lehet, hogy az USB kábel is rossz, mert csak az egyikkel csinálja, ráadásul ez egy előlapi USB, amit egy átalakított floppykábellel hoztam ki, mert a gyári kábel rövid volt, szóval itt ezer más oka is lehet, de nekem gyanús, hogy a földelés miatt van gond -> időnként rázott is egy kicsit a gép, és gondolm ha az kisül az USB-n, akkor van a gond).

(#18) Male válasza attka (#14) üzenetére


Male
nagyúr

Lehet az is, hogy az egyik ér el van szakadva az egér vezetékében, és ahogy mozgatod ''érthetetlen'' jeleket küld a gépnek, ami valami védelem miatt inkább resetel.

(#19) attka


attka
aktív tag

Sziasztok!

Kösz az infókat!Kiderült hogy IDE vezérlő volt a gond, XP alá nem kell IDE vezérlő csak AGP!

Csumi:Attka :)

(#20) kurczi


kurczi
csendes tag

Most néztem a dobozát, ami kint díszeleg a szobámban, rajta van, hogy Tom's Hardware-n szavazatok alapján győztes alaplap lett 2001-ben.

(#21) bigboss


bigboss
csendes tag

Sziasztok!

Van egy gyengécske konfigom a Asus p4s533-E lappal. Szeretnék processzort bővíteni. Az a gond, hogy ócsóért csak 2.66Ghz-es procit tudok és azt a gyártó nem támogatja. Megnéztem a bios frissítésnél, de ott sem írták. (csak 2.53Ghz-ig)

Szerintetek ettől függetlenül megeszi a lap? (csak majd 2.53Ghz-esnek érzékeli, vagy elpukkan?)

Lécci válaszoljatok, mert alig van már ezekből a processzorokból. Nem akarok lekésni róla.

-Köszi-

Vagy úgy mint a sör: Asztalon, hidegen, felbontva!...

(#22) bigboss


bigboss
csendes tag

Tud nekem valaki segíteni?

Vagy úgy mint a sör: Asztalon, hidegen, felbontva!...

(#23) Crion válasza bigboss (#22) üzenetére


Crion
aktív tag

A válasz egyszerű: megy. De ha megnézed az előtted szóló aláirását, akkor láthatod is, hogy neki is megy:D

(#24) bigboss válasza Crion (#23) üzenetére


bigboss
csendes tag

Ufi!

Nekem nem volt egyértelmě, márt csak azért sem, mert a gyártó a bios frissítés után sem
jelezte, hogy támogatná a 2.66Ghz processzort.

Nem vonom kétségbe szakértésedet. Megyek és veszek egyet.

Köszi a segítségedet.

Vagy úgy mint a sör: Asztalon, hidegen, felbontva!...

(#25) Szatír


Szatír
aktív tag

Ki mit tudott kihozni ebből az alplapból ?
Ötleteket várok, mert nekem is van egy ilyen deszkám és kíváncsi vagyok mit tud.
Egy 1,5-s P4 van benne, 2 Ghz-n megy.
Samsung 333-DDR ramok vannak benne.
Szóval ? Van vkinek ötlete, tippje ?

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#26) Szatír


Szatír
aktív tag

up

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#27) Loretto


Loretto
veterán

igaz nem ez a lapom van de neke is sis-es.p4s800.stabil nincs semmi gind.viszont inkább csak 200/xp rendszer a nyerő vele.amúgy jo kis lap.semmi fagyás semmi különszám.esetleg csak hangkari kell bele(soundmax).

Soirée...

(#28) Szatír


Szatír
aktív tag

Okhay, szerintem sem sz*r . Tuning ? Van értelme bajlódni vele ?

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#29) Loretto válasza Szatír (#28) üzenetére


Loretto
veterán

lehet vele jáccani.viszont a pci/agp nem lehet manuálisan állitani.de nemm gond.legalábbis az én lapomon.nem melegszik tuningnál sem.

Soirée...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus p4s533 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.