Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bladd


bladd
tag

Sziasztok!Remélem tudtok segíteni. A problémám hogy az alaplapon lévő 3COM gigabit LOM 10/100/1000 hálókártyám amint bedugom az utp kábelt rögtön újra indul. Kicseréltem már az utp kábelt is és nem segített az sem. ''Hullámokban'' jelentkezik mert van hogy megy 2 órát is és utánna resetel ,de azután már nem indul újra csak ha ki be kapcsolom újra.

(#2) Machado


Machado
tag

Arra figyelj, hogy ha két gépet kötsz össze közvetlenül, akkor fordító kábelt, ha nem közvetlenül akkor (router, switch) egyenes kábelt használj. Nekem is ilyen alaplapom van és nincs vele probléma. Esetleg egy biosfrissítés még segíthet. Ha egyik sem nyert, akkor vissza a boltba, ha a gari lejárt, akkor meg letiltod az integráltat és veszel bele egy 10/100-ast 2500ft-ért.

(#3) Zotya79 válasza Machado (#2) üzenetére


Zotya79
csendes tag

Ez tuti nem a kábel miatt van, akkor max nem menne a hálózat, de újra nem indulna. Szvsz a hálózati vezérlő... ki kell próbálni hogy ha letiltja és hálókártyát berak, megy-e.
A BIOS-frissítés egy baromság, másnak nincs vele gondja...

(#4) kilokenyér


kilokenyér
tag

Hello!
Hát ez nem tudom hogy segítség vagy nem, csak gondollom megosztom veletek nekem az volt hogy fent volt két vírus irtó és ütöték egymást szóval igy nem jöttek ki egymással:(
Még az xp is ujra raktam mert azt hitem azért indul a gép ujra amikor csatlakozni akkartam a netre. De nem utána letöröltem a zone alarmot ugy emléxem ez volt a neve és utána lássatok csodát minden rendbe jött ((nekem egyépként ASUS P4P800 Alaplapom van)) nem híszem hogy segítetem de érdekes:)

(#5) Dilikutya válasza kilokenyér (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én az Alcohol 120% és a Daemon Tools hasonló összeakadásáról hallottam. Bár nekem semmi ilyen tünetet nem produkáltak, de tény, hogy ott a Daemon eltávolitása megoldotta a gondot. Nem kell rögtön pánikba esni és hardverhalálról sírni :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) okiDoki válasza bladd (#1) üzenetére


okiDoki
tag

Olyan nekem is volt, hogy a Zone Alarm állandóan újraindított!
Úgy látszik, bizonyos Intel chipek nem szeretik ezt a tűzfalat.
A Kerioval semmi gond (csak kicsit nehezen konfigurálható).

0,0

(#7) okiDoki válasza bladd (#1) üzenetére


okiDoki
tag

Gondolkodj rajta, mióta csinálja, mit telepítettél, frissítettél, lehet, hogy szoftveres összeakadás.
Persze, lehet, hogy a gigabit lan szállt el, bár reméljük, nem.
Azért is érdekelne, mert ilyen lap vételén gondolkodom.

0,0

(#8) bladd


bladd
tag

Sajnos a fentiek közül mindent kipróbáltam.A legfrisseb biost tettem fel ami fellelhető. Új hálókártyákat is szereztem új utp crosswire kábelt is vettem. És a végén mindig resetelt. Volt hogy ment vagy egy órát is és utána tette mindezt.Szóval a megoldás mint olyan nem létezik. A Windows XP SP2 integrated verziót most raktam fel rögtön azután.Variáltam hogy a tűzfalat ki és bekapcsoltam akkor is. A Zone alarm és Alcohol progik nincsennek fent, csak a Dameon tools, de azzal eddig nem volt gondom.Most jött elő a probléma mert eddig nem használtam a hálókártyát a gépben. Még most márciusban garis és remélhetőleg ki is cserélik.

(#9) bladd


bladd
tag

Csak sajna már annyiszor próbálgattam hogy most már a vinyómat féltem mer a sok reset nem tesz jóneki és a rajta lévő adataimnak sem.Eddigi hozzá szólásokat is köszönöm.

(#10) bladd válasza okiDoki (#7) üzenetére


bladd
tag

az a probléma hogy azóta már az alaplapot is kicseréltem bízva abban hogy az alaplapi háló kártya szállt el.De a probléma ugyanúgy jelentkezik és az ötleteim elfogytak, hogy mivel lehet a gond.
Most egy asus p4p800SE alaplapom van, de mint szinte biztos hogy nem ezzel van a gond.
A szoftveres összeakadással nem lehet gond mert újra raktam a winxpt.

(#11) #64791808 válasza bladd (#10) üzenetére


#64791808
törölt tag

Teh tápod bírja az ipart?

(#12) bladd


bladd
tag

Most azt fogom kicserélni:)

(#13) Derdőke


Derdőke
csendes tag


sziasztok
az a helyzet, h nekem is ilyen alaplapom van(asus p4p8x) és nemrég vettem egy inno3d 7600gs 256mb ddr3 tipusú videókarit,mondom ''lőjjön a gép'', de a várt full grafika helyett állandóan lefagynak a játékok! ezzel ellentétben a régi fx5200 128mb-os karival minden megy,csak gyengébb grafikával! mi lehet a hiba? memória rendben,2x512mb 400mhz!
az is hallottam, h állitólag a ez az alaplap 1.5v-ot ad a videókarinak,de a 7600gs 0,8v-ot igényel,lehet ez lehet a baj! nem tudom...
köszi a segitséget

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.