Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Hali! Sorry a kérdésért,de egy haverom el szeretné cserélni a lapomat(ASUS p4p800se) egy (ABIT is-7)-re! Nekem nagyon bevált az asus és ö is csak a digitalizálo kártyája miatt cserélné el,mert a kártya doksia asus p4p800-as lapot igényelne hozzá! Mi a különbség a két lap között?Tuningolhatoságban,stabilitásban,sebességben? Nem merek igy belevágni,mert mindig asus lapom volt és nem ismerem az abit lapok tulajdonságait! Egy pár hozzászolás,épitö jelleggel jol jönne :) Tnx

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2) BITBOYS


BITBOYS
addikt

senkinek sincs tapasztalata a két laprol? hlnap este kéne cserélnem,ha benne vagyok! Jo haverom és ezért gondolkodom a cserén,de nem szeretnék rosszul járni az abittal!

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Az IS-7 lapot nem lehet tuningolni a PAT miatt.
És az Asus SZVSZ 100-szor jobb lap.

Keress rá itt a PH-n az IS-7 -re én is itt olvastam ezt a PAT kérdést!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#4) Viktor77 válasza !Overdose! (#3) üzenetére


Viktor77
titán

Igen, ezek döntő érvek.

Miben is jobb 100x az Asus?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) szaya válasza !Overdose! (#3) üzenetére


szaya
tag

''Az IS-7 lapot nem lehet tuningolni a PAT miatt.''

Ezt csak viccből írtad ugye? Láttál már IS-7-et?

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#6) szaya válasza !Overdose! (#3) üzenetére


szaya
tag

''The IS7 series of boards uses the true Intel® tested 865PE chipset for Hyper-Threading Pentium® processors. Like the IC7 series it comes with, Dual DDR 400, AGP 8X, IEEE 1394a and SoftMenu™ Technology but only one set of SATA RAID connectors. Using the groundbreaking Hyper Threading Technology and gushing with extra capacity and peripherals support as well as first class onboard sound, this board makes for an easily deployed system in the home or office.''

'' ABIT SoftMenu™ Overclocking
The overclocking function includes CPU frequency, multiplier, CPU Vcore, memory voltage and AGP voltage adjustment available to maximize your system performance.''

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#7) Nite


Nite
őstag

cseréld el az IS7-re, én nem is gondolkoznék rajta...

Paid my dues!

(#8) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Tnx a hozzászolásokat! Ma nézem meg mit is tud az Abit! Amit eddig tapasztaltam: Magasabb processzor höfok,jobban melegszik a borda a procin,kevesebb voltot ad a procinak! Remélem beválik :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#9) Net Rendör válasza BITBOYS (#2) üzenetére


Net Rendör
csendes tag

helló mindenkinek!

(#10) Net Rendör válasza BITBOYS (#1) üzenetére


Net Rendör
csendes tag

Bocs de én mikor leszek tag és nem újonc? :F :F

(#11) Notes válasza Net Rendör (#10) üzenetére


Notes
senior tag

Azt nem tudom. De remélem minnél hamarabb. Elvégre ez a legfontosabb!!! Valahogy próbáld meg elintézni, hogy minél hamarabb tag legyél, mert a jelenlegi állapot biztosan elviselhetetlen számodra, ami teljességgel érthető is.

Romanes eunt domus!

(#12) Router válasza !Overdose! (#3) üzenetére


Router
őstag

Ez még viccnek is rossz!
nekem IS7-E van és érdekes módon megy a PAT!

www.reballing.hu/forum

(#13) pubwart


pubwart
aktív tag

NekemP4C800am van, csajomnak a másik témában adott ASUS lap. Tökéletes mind2. Az Asust ajánlom

Where you go how is up to you

(#14) Router válasza pubwart (#13) üzenetére


Router
őstag

Én meg az ABITOT nekem már ez a második abit lapom és nagyon megvagyok elégedve vele!
Támogatja a PATot rendkívül stabil és jól húzható!

www.reballing.hu/forum

(#15) pubwart válasza Router (#14) üzenetére


pubwart
aktív tag

Nekem meg csak Asus Lapom volt, ez már vagy a 3adik. Tökéletes volt mindegyik

Where you go how is up to you

(#16) Router válasza pubwart (#15) üzenetére


Router
őstag

én nem mondtam hogy nem jó de én az abitra esküszök :C
én ASUST csak a BIOSa miatt nem vennék az valami ótvar egy kezelhetetlen gané!

www.reballing.hu/forum

(#17) Viktor77


Viktor77
titán

Ez hitvita, sosem fogjátok meggyőzni a másikat, szal hagyjátok. :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#18) Digital


Digital
addikt

Nekem ASUS van,szerintem tök fasza deszka,ABIT-om még nem volt,de ismerőseim szerintaz ASUS jobb! Régebben az ABIT IC7 sorozattal voltak gondok,mintha az északi híd nagyon melegedett volna!
Szerintem kúltúráltan vitatkozzunk,NO FLAME

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#19) Viktor77 válasza Digital (#18) üzenetére


Viktor77
titán

Ez viszont hülyeség.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20) Router válasza Viktor77 (#19) üzenetére


Router
őstag

Na ezt még nem hallottam hogy pont ennél a deszkánál melegedett volna az északi híd! :C

www.reballing.hu/forum

(#21) --juszuf--


--juszuf--
tag

nekem is asus lapom van csak tuningnál a pat hiányzik

Akkora paraszt vagy,ha a göncölszekér lejjebb lenne megpakolnád ganajjal! ,,,kiskorodban olyan büdös voltál,hogy a pap vizipisztojjal keresztelt meg!

(#22) Digital válasza Router (#20) üzenetére


Digital
addikt

Egy ismerősömnek kettő is tönkrement!:( Akkor lehet hogy pont a 100.000-ből 2 rosszat fogott ki!
Hát igen itt a PH!-n sok embernek van abit lapja!

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#23) t_ferenc


t_ferenc
őstag

abit

nézz körbe itt a ph!-n és majd meglátod.

if you fall seven times, stand up eight

(#24) sz.j


sz.j
nagyúr

Én nem szeretnék senkit sem győzkődni, nekem Abit AI7 (i865) lapom van, uGuru-val, szuper stabil, nagyon jól tuningolható és jóval 500MHz felett is van PAT !!! :C

Ha úgy gondoljátok, nézzétek meg az AI7 topickot vagy esetleg a honlapomat.

Bővebben: link

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#25) Amigo78 válasza Router (#16) üzenetére


Amigo78
senior tag

héj paraszt ha nem értesz valamihez vagy béna vagy attol az nem gané inkább tanulgass kicsit még....

(#26) Digital


Digital
addikt

Itt egy teszt: Bővebben: link ráadásul ''házon belül''

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#27) pubwart válasza t_ferenc (#23) üzenetére


pubwart
aktív tag

jah :DDD

''A legjobb teljesítmény egyértelmű győztese az ASUS P4P800-Deluxe (9/10), ugyanis alapbeállításokkal hozza a jó eredményeket. Ugyan nem az abszolút első helyen végzett a tesztekben, de mindenhol elöl van, és ''ő'' az egyetlen deszka, ahol tuning mellett is be tudtuk kapcsolni a PAT funkciót. Ez jelentős előny a többiekhez képest, lásd a Gigabyte 275/216-os eredményét összevetve az ASUS 265/212-es eredményeivel. Az alaplaphoz ráadásul rengeteg extra is jár, ezért a 33000 Ft-os nettó árért egy szolgáltatásokban rendkívül gazdag, és rendkívül gyors alaplapot kapunk. Hibájaként róható fel az AGP-foglalat melletti kondenzátor és az ATX tápcsatlakozó rossz helye. A 10 pontot a magas ár miatt sem kapja meg.''

Bocsi, Abitosok.
Veszíteni tudni kell

Where you go how is up to you

(#28) Digital


Digital
addikt

ASUS 4 ever!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#29) Nite válasza pubwart (#27) üzenetére


Nite
őstag

fogadjunk, hogy nem hallotál még egyedi hibáról? :D

Paid my dues!

(#30) Digital válasza Nite (#29) üzenetére


Digital
addikt

Az mit takar?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#31) Nite válasza Digital (#30) üzenetére


Nite
őstag

azt, hogy nem biztos, hogy minden tesztpéldány ugyanolyan jól teljesít. én is olvastam a belinkelt cikket, amiben az IS7 lemarad az asustól, de egy deszka alapján nehéz ezt megítélni szvsz...

pl. anno fless írt egy tesztet az abit bh7-röl, ami állítólag támogatja a 800MHz es p4-eket, de mégis csak 170 körül indult be. történetesen nekem is volt anno ilyen lapom, és abban simán ment egy 3.0C, és még tuningolni is lehetett...

Paid my dues!

(#32) Morph válasza Amigo78 (#25) üzenetére


Morph
csendes tag

Az asus biosa tényleg egy kalap...,és milyen drága.A nevét jól el tudják adni.

(#33) tkesy válasza BITBOYS (#1) üzenetére


tkesy
őstag

Csak egy kérdés: milyen kártya az ami csak egy fajta alaplapban megy....?
Egy linket please.... :)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#34) Digital válasza Morph (#32) üzenetére


Digital
addikt

Szerintem meg tök jó a bios! Abit st6-om volt (nem volt rossz) de az asus bios átláthatóbb szerintem!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#35) Viktor77 válasza pubwart (#27) üzenetére


Viktor77
titán

Ehhez csak annyit, hogy az IC7 még a cikk írásának pillanatában sem volt 33k nettó, és ez a lap kénylemesen legyalázza az Asus-t.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#36) Digital válasza Viktor77 (#35) üzenetére


Digital
addikt

Míg el nem füstöl:DD

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#37) Viktor77 válasza Digital (#36) üzenetére


Viktor77
titán

Melyik?

Az IC7 nem erről híres.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#38) Digital válasza Viktor77 (#37) üzenetére


Digital
addikt

Mint mondtam én már kettőt láttam szenesedni!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#39) Viktor77 válasza Digital (#38) üzenetére


Viktor77
titán

Jó neked. Én meg láttam két teljesen jól müködőt (sőt...). 1-1.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#40) Digital válasza Viktor77 (#39) üzenetére


Digital
addikt

ja:))
De meg kell mondanom st6-om volt,nagyon szerettem,vitte a kis cerkát mint gép! Soha semmi gond nem volt vele,lehetett frankón bővíteni,és volt némi tuning is!

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#41) Digital válasza Viktor77 (#35) üzenetére


Digital
addikt

ErreBővebben: link

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#42) Nite válasza Digital (#41) üzenetére


Nite
őstag

vitatkozhatunk itt akármeddig, de az ic7-max3 akkoris a legjobb 875-ös...

Paid my dues!

(#43) Viktor77 válasza Digital (#41) üzenetére


Viktor77
titán

Itt mit kell nézni? Árakat nem látok.

Ugye ha valaki kicsit is ért hozzá, az nem olvas Tom's teszteket.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#44) Nite válasza Viktor77 (#43) üzenetére


Nite
őstag

így van...

Paid my dues!

(#45) Digital válasza Nite (#42) üzenetére


Digital
addikt

Szerinted...;]
Tudom akkor a szemedben Tom hardwer oldala nem ér semmit,de érdekes módon a 5-6 gigás tuning teszteket mindíg ASUS lapban csinálják!

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#46) #64791808


#64791808
törölt tag

ASUS vs ABIT. Mindakettő jót gyárt, és mindakettőből van vacak, amit kifogtál. Tökfelesleges ''melyik jobb'' topicban a nyálverés. Abiték inkább a tuning irányába mennek el, ázuszék meg több dologgal szerelik fel a lapot. De még ez is csak általános tendencia, jelen esetben még ez sem feltétlenül igaz.

Megjegyzés: ha valami jól megy, akkor azt nem bántjuk. Kissé meglepődtem azon, hogy egy hardvereszköz nem megy egyik vagy másik lapban... Szal ha van egy jól bevált rendszered, akkor ne hagyj belepiszkálni, mert az a TIÉD és most JÓ. Aki ezért szemétnek hisz, az meg bekaphatja. Szerintem.

(#47) Digital válasza #64791808 (#46) üzenetére


Digital
addikt

Neked van igazad 100%-ban,úgyhogy én abba is fejezem;)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#48) Nite válasza #64791808 (#46) üzenetére


Nite
őstag

így van...

Paid my dues!

(#49) fefo1


fefo1
csendes tag

sziasztok.nekem van egy abit is-7-es lapom.tuningolni szeretném de nincsnen más megosztás a biosban mint a 3/4-es.ezáltal huzza a memoriákat is.:((mit lehetne vele csinálni hogy más leosztás is legyen és ne huzza a memokat?a biosom dátuma 2005 03 30.ezt találtam legfrissebnek.

(#50) sz.j válasza fefo1 (#49) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mivel sajnálatos mód már rég nem lehet a proci szórzóját állítani, ezért marad az FSB emeléses tuning, ami viszont emeli a memók órajelét is.
Ha a memók a kevésbé húzhatóak, akkor (CPU : DRAM) 5:4-es leosztás használata ajánlott, míg a gyengébb proci esetén 3:4 vagy 4:5.

Amúgy ez a téma nem épp ebbe a topicba való, inkább nézz be a ''P4 proci tuning'' topic-ba, ahol bővebb infót találhatsz.


[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.