Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszsas


janeszsas
csendes tag

sziasztok.

keresgéltem,de ilyen problémát még nem találtam,és nemis találkoztam soha.

szal vettem egy p4p800vms lapot 2,8as intell procival

rádugtam a vinyot,a dvd-t, mivel integrált video és hang is van rajta a hangkarit,meg a videokártyát kihagytam,és belevágtam 1giga ramot.

szal a probléma hogy a bios os beállitás(boot) után nem akarja elkapni a telepitőt.
kiprobáltam más dvd rommal,más kábellal(lap-dvd)másik kicsesztetett windows cd vel, kiprobáltam windows 7 dvd el.
de mindig ugyanaz: válasszak helyes boot divájszot....másik gép azonnal elkapja mindegyik installert.probáltam már a cmos cleart....de semmi...ha ugyanezeket a cuccokat másik alaplapra dugok gond nélkül elindul...
ha ezeket a lemezeket más gépekbe küldöm indul rendesen mndegyik.

a biosban minden tökéletesen van beállitva(1st boot device : dvd 2nd boot a vinyo)
alaplap zölden világit,semmi hibaüzenet hang formájában sem...mielött megvettem láttam müködni xp-vel.

ez karmikus vagy most miafene ezmáár.

előre is köszönöm ha valaki ir ötletet

janesz
1honapja probálkozom kezdem feladni(szétverem baltával):)

be happy be hippie

(#2) toyone válasza janeszsas (#1) üzenetére


toyone
őstag

Azonnali kérdések órája
Azonnali alaplapos kérdések órája
A fentiek valamelyikében kérdezd meg inkább.
Boot után nyomkod az F12-t és ott ki tudod választani majd hogy honnan akarsz bootolni. Válaszd az olvasódat.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#3) janeszsas válasza toyone (#2) üzenetére


janeszsas
csendes tag

köszi ott is feltettem a kérdést...

f12 nemkell mert elinditja a dvd romot, de pörgeti pörgeti és ujraindul...
ha audio cd-t rakok bele (probábol nem win-t)azonnal kiirja a select proper boot dev.....de ha xp-t akkor fél percig pörgeti és semmi.5 féle lemezzel(xp)ugyanez.

valaki aztmondta hogy ez az alaplap nem bootol nem indul NERO-val irt lemezzel.....hát ezt...namnd1....veszek 1 cd-t és irok egyet clonecd-vel.....de ez nagyon bakanáré dolog szerintem...

thanx

be happy be hippie

(#7) eziskamu


eziskamu
addikt

Winyóról bootol? Helyedben CMOS reset-et próbálnék (vagy minimum 5 percre kivenni a gombelemet), ezután megpróbálni bootolni DVD meghajtóról (próbálj meg SATA és PATA meghajtót is). Ha ezek sem akkor RAID vezérlő kártyával megpróbálni (bár nincs sok tapasztalatom RAID kártya + ODD felállásról). Ha ezek sem akkor passz. Meg lehetne még próbálni egy USB-s Ubuntu telepjtő pendrive-t készíteni és arról bootolni, hátha az megy.

Amúgy először lehet meg kéne próbálni másik memóriával, hátha valami memóriaprobléma.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.