Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus p4p800 nehezen bootol (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) parafa


parafa
csendes tag

Mivel olvasgatás után sem találtam ilyen topikot, merem közkinccsé tenni a problémámat:

A fenti alaplap (2,8-as pentium proci, 1 Gb ddr ram, ismeretlen táp - lévén munkahelyi gép, nem szétszedhető) fura dolgot produkál: az éjszakai áramtalanítás után (kötelező az egész épületben) nem bootol rendesen. Felpörög a ventilátor, majd 3 másodperc után leáll és kb. 1 percig nem lehet újraindítani. Egymás után 5-6* eljátszuk ezt minden reggel (én meg a gép), mire rendesen elindul. Ilyenkor azt állítja, hogy overclocking failed, nyomok neki egy F2-t és aztán egész nap lehet dolgozni vele.

Láttatok már ilyet? :O

(#2) Gorneck válasza parafa (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Szia,

Cmos reset? Esetleg ha már beléptél a bios load default settings? Tuning van? Memtest? Illesztések ok?

Gorneck#1239

(#3) parafa válasza Gorneck (#2) üzenetére


parafa
csendes tag

cserélve lett a kis elem az laplapon, de nem használt. Default settings megvolt, nicns húzva a gép. Memtestet nemigen próbálgattam még, Rendszergazdánk pedig megnézte a gépet 1*, de nem talált hibát.

(#4) deadguy válasza parafa (#3) üzenetére


deadguy
aktív tag

Támogatom Gorneck23 kolléga felvetését, bár én szűkíteném illesztésre csak.. a ''venti felpörög majd leáll'' dolog nálam hibás RAM-nál volt, de veled ellentétben nem akart menni 5 percnél huzamosabb ideig. Esetleg másik memória slot-ban próbáld ki a ramokat. És még (talán) túlmelegedés is lehet.

(#5) Dragon.


Dragon.
tag

Illesztésekre gyanakszom én is, esetlegesen kontakt hiba. Táp biztosan 100-as? Kondik rendben vannak a lapon? Lehetséges nem kap elég feszültséget a déli híd induláskor és ez okozhatja a leállást.

Nincs igazam, DE SOHA NEM TÉVEDEK!

(#6) Gorneck válasza parafa (#3) üzenetére


Gorneck
titán

Ha 2db ram van a gépbe akkor érdemes lenne megpróbálni egyesével. Tényleg jó lenne mindent megnézni illeszteni...

Ha olyan a rendszergizda, mint felénk az takszövökbe, akkó vele is csak többen vagytok...sajna a hardveres hozzáértés nem követelmény vagy csak minimális feléjük, ezért vesznek fel fűt fát ilyen pozícióba...

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#7) parafa


parafa
csendes tag

Sajnos én nem szedegethetem szét a gépet, reméltem hogy csak valami rossz bios-beállítás generálja a hibát és én is el tudom hárítani.

(#8) deadguy válasza parafa (#7) üzenetére


deadguy
aktív tag

Akkor muti meg ezt a topikot a renszergazdinak ;] Hátha támad ötlete :D

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus p4p800 nehezen bootol (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.