Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gergod


gergod
tag

A kérdésem az lenne, hogy lehet-e Asus P4P800 Deluxe alaplapba 400 mhz esnél magasabb órjelű ramot rakni, pl: 466 vagy 500

(#2) sts válasza gergod (#1) üzenetére


sts
csendes tag

Gondolom lehet. Miért ne lehetne?
Nekem ugyan 400-asok vannak benne, de 460-on mennek, gondolom a 466-os is el fog benn menni csak bírja a procid :)

(#3) Loretto válasza sts (#2) üzenetére


Loretto
veterán

milyen rambol préseltél ki ennyit?nem meleg?

Soirée...

(#4) F-ECT$ válasza gergod (#1) üzenetére


F-ECT$
titán

Nemcsak lehet, de érdemes is, ha szinkronban akarod húzni a ramot a procival.

Dive ever, work never.

(#5) Loretto válasza F-ECT$ (#4) üzenetére


Loretto
veterán

400-asba is van 10%-ék.más kérdés hogy nem sokra elég ha 800 fsb-s proci van.

Soirée...

(#6) gergod válasza sts (#2) üzenetére


gergod
tag

Köszi Szépen, akkor lehet, meggondolom ne olyat vegyek-e!

(#7) Loretto


Loretto
veterán

ha van rá lovéd akkor vegyél gyorsat nem lesz baj.

Soirée...

(#8) kai


kai
csendes tag

kicsit OFF
P4-es DDR266-os alaplapba lehet/érdemes 333Mhz-es modult tenni, mert tuning nálam ott bukik el h mem. nem bírja a 300Mhz-t, hiába lehetne még húzni a procit.
ON
bocsi, csak nem akartam ennek külön topic-ot nyitni, röviden megválaszolható annak,aki tudja, előre is kösz

Powered by Debian

(#9) Loretto


Loretto
veterán

probáld ki ha nem bukik el akkor mehet csak győzd huzni meg hozzá hűteni.esetleg memtest.

Soirée...

(#10) sts válasza Loretto (#3) üzenetére


sts
csendes tag

Hát nem hideg, de nem vészes, inkább langyosnak mondanám.
így használom 1 hete folyamatosan (7x24), memtest futott rajt párszor, meg windows megy rajt játékokkal, 3dmark-al és teljesen stabilnak tűnik.
pedig két gagyi 256-os samsung modul van benn cc4-es ic-kkel (3-4-4-7) egy 2,6@3-as p4-esben.
470-en viszont már hikákat adott memtest.
proci viszont sajnos nem megy 250-es fsb-vel 1.625-ös fesz mellett, így inkább 1:1-ben használom 3g-n (fsb 230)
még lehet hogy nagyobb fesszel megpróbálkozok, de igazából egyelőre ezzel a 2990/460-al tökéletesen jól elvagyok.

szerk: ja és a memória 2,7v-ot kap (vagy 2,75 már nem emlékszem pontosan)

[Szerkesztve]

(#11) Loretto válasza sts (#10) üzenetére


Loretto
veterán

akkoe lehet hogy az kingston-omban is van még kakao.

Soirée...

(#12) F-ECT$ válasza sts (#10) üzenetére


F-ECT$
titán

Azért nézd meg, hogy ha 4/5-ben hajtod a ramot, akkor mit bír a proci. (Ha nem így nézted a 250fsb-t.)

Dive ever, work never.

(#13) sts válasza F-ECT$ (#12) üzenetére


sts
csendes tag

5:4-ben néztem a 250-es fsb-t és sajnos nem bírta. 240-ig még ment rendesen, de 250-nél már meg se nyikkant.
Most viszont pont a memória miatt megy csak 230-on, mert addig bírja 1:1-ben, és gondoltam jobban megéri 230 1:1 mint 240 5:4, bár ezt még nem mértem semmivel.
A tervem (álmom?) az volt hogy 5:4-ben megy majd a mem, 250-270 fsb-vel, de sajnos a proci úgy látszik nem bírja. Pedig még zalmant is beszereztem procira, ami így sajnos kissé felesleges költekezésnek tűnik.

[Szerkesztve]

(#14) Loretto válasza sts (#13) üzenetére


Loretto
veterán

kissé:)

Soirée...

(#15) F-ECT$ válasza sts (#13) üzenetére


F-ECT$
titán

Mindenképp jobb a 230 1:1, mint a 240 5:4. A zalman nem felesleges: leveszed a fordulatát 1800 körülre, mert a proci így is 50- fokos lesz, és szinte nincs hangja a ventinek.

Dive ever, work never.

(#16) F-ECT$ válasza sts (#13) üzenetére


F-ECT$
titán

Ja igen. Nekem 2.8C-m van. Alapfeszen megy 243-on, de még emelt fesszel sem megy 244-en :O

Dive ever, work never.

(#17) sts válasza F-ECT$ (#16) üzenetére


sts
csendes tag

Jó persze, tényleg nem felesleges a zalman :) Tényleg halk és a proci is majd megfagy tőle :) (40 fok fölé ritkán megy).
Tegnap próbálkoztam még kicsit nagyobb fesszel. Hát sajnos nem sikerült sokkal többet elérni, úgy néz ki ez a 240-es fsb be van betonozva. Egyszer elindult 250-en de akkor már 1.850voltot kapott.
Mindegy, azt hiszem a 3000/460-al is el lehet lenni mostanság még :)
Később meg ha lehetőség adódik kipróbálok majd másik procit is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.