Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

A napokban szándékozom a gépemet fejleszteni és végképp nem tudok dűlőre jutni egy kérdésben!
Szerintetek melyik alaplapot vagyem egy P4 3GHz-es Northwood-hoz:
Asus P4C800Deluxe-E, vagy Abit IC7 MAX3!!!
Pl. az Abit-tal voltak anno gondok, na meg most a legújjabb amit olvastam hogy nem tartja stabilan a core feszültséget!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#2) ugri21 válasza Archttila (#1) üzenetére


ugri21
tag

Én mindenképpen az Asust mondanám.
Nekem Asus P4C800 Deluxeom van Nortwood 3.0Ghzel és nagyon király.
Tuningra is jó a lap + Pat is megy tuning mellet. Nekem 3,45Ghzen fesz emelés mellett jól ment. Memória olvasás 5300 és írás 1800volt Kingmax rammal. 2x512esem van, természetesen Dualban :)

Egyszóval ASUS :C :C :C

MSI p55-gd85, Intel i7 875K, Sapphire 5850 Toxic,Corsair Dominator Gt 4GB, Intel SSD 80GB, 2db Samsung 1TB,

(#3) Viktor77 válasza Archttila (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Ha tuningra kell, akkor Max3, ha nem, akkor mindegy.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4) Vangelis válasza Viktor77 (#3) üzenetére


Vangelis
nagyúr

vegsél az árán 4 asrok-ot és lesz tartalék

jó lapok
ha nem tuningra kell :))) :DD

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#5) Atlantis válasza Archttila (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

Ha tuningra kell, akkor szerintem is Max3, ill. akkor is érdemes azt venni, ha sok SATA vinyót akarsz használni.
Amúgy szerintem a legnagyobb baja az Abitnak aktív hűtés, két hangso venti van rajta, ami persze hozza a jó kis abit minőséget, 1-2 hónap után kerregni kezd. Az ASUS ezzel szemben full csendes.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6) Loretto válasza Atlantis (#5) üzenetére


Loretto
veterán

ki lehet abból huzni a kis ventit a nb-ből.az otes-ról gözöm sincs mekkora zajt csinál.

Soirée...

(#7) Archttila válasza ugri21 (#2) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Valószinü hogy asus-t veszek,csakhát nekem még mindig egy abit BH6-os lapom van ami még mindig atomstabil!!!
Ezért is dillemáztam a dolgon.
Egyébként neked a 3.0Ghz-es procid ''C''-s???Mert én is ezt szeretnék bele venni csak nem tudom mit takar ez a ''C'' jelölés!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#8) Angie™ válasza Archttila (#7) üzenetére


Angie™
addikt

ha nem tudod mit jelent a ''C'' jelölés, honnan tudod hogy azt szeretnél venni ?:D


csak mert sok embernek az van, és az a menő ??:F :D

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#9) Archttila válasza Angie™ (#8) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem, csak nem akarok mellé nyúlni hogy esetleg van sima meg ''C''-s is, és a gyengébbet veszem!!!(ugyanis kihagytam vagy 3 évet a számításhtechnikába)
Amúgy meg inkább segítenél, mert gondolom te ott vagy a témába NEM???

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10) Angie™ válasza Archttila (#9) üzenetére


Angie™
addikt

a ''C'' azt jelenti hogy nortwod magos P4, 800MHZ es rendszerbusszal..
az '' E'' az prescott magos P4 szintén 800MHz..

ja van ''A'' is, az NW magos, 400MHZ-es rendszerbusszal és a ''B'' az is NW magos, és 533 MHZ es rendszrbusszal .. :D

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#11) Archttila válasza Angie™ (#10) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nagyon kösz
Akkor mindenképp C-t vegyek ha duálba akarom hajtani a 400-as ramokat igaz?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#12) Angie™ válasza Archttila (#11) üzenetére


Angie™
addikt

szerintem mindenképpen ''C'' t vegyél.. a legjobb pillanatnyilag, a legjobban lehet tuningolni, főleg az ''EE'' steppingeseket, kevésbé melegszik mint a prescott stbstbstb..

ja ha már itt tartunk nem kell az én 2.8''C'' P4 procim jó áron?:D

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#13) Archttila válasza Angie™ (#12) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem mindenképp újjat akarok venni de azért kösz!
Amugy a stepping-et nem így fogják jelöni a procin EE igaz???
Hanem vmi számsorozat ha jol tudom

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14) Viktor77 válasza Archttila (#13) üzenetére


Viktor77
titán

A procin csak ennyi lesz (ha a sok hülye számkódot nem számítjuk) : Pentium 4, 3.0GHz 512/800, és egy származási hely.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15) Gorneck válasza Vangelis (#4) üzenetére


Gorneck
titán

:DDD

Gorneck#1239

(#16) Gorneck válasza Loretto (#6) üzenetére


Gorneck
titán

80%on nem sokat és így is hasznos jószág!

Még egy pötty a Max3-ra, de ha olcsó és jó lapot szeretnél és nem fontos a lan és a sok sata csati, akkor vegyél egy sima IC7-est, ha kell a lan akkor meg ott a IC7-G!

Gorneck#1239

(#17) Gorneck válasza ugri21 (#2) üzenetére


Gorneck
titán

Tudtommal az összes 875ben megy a pat illetve ennek csak négy memó tud gátat szabni!

Gorneck#1239

(#18) xcbiker válasza Archttila (#1) üzenetére


xcbiker
addikt

szeva!
nekem volt mindkettő (az ASUS van is :) )

mindkettő jó lap.
engem egy picit zavart az ABIT OTES venti zaja és hogy a jelenlegi ramom ''csak'' 530-at volt képes kiköhögni magából. Viszont ez egyedi eset, olyan mint mikor az egyik ram vagy cpu jobban húzható a másik meg nem.

Most az P4C800-E DLX-ben megy akár 570-en is. :)
De ment AI7-ben, IS7-ben és westlake agyonmoddolt MAX3-ában is ugyanígy, sőőt! [L]http://kep.tar.hu/xc-biker[/L]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#19) Loretto válasza Gorneck (#16) üzenetére


Loretto
veterán

ahha.otes megy speedfanal?

Soirée...

(#20) Gorneck válasza Loretto (#19) üzenetére


Gorneck
titán

yepp!

Gorneck#1239

(#21) gerlaip


gerlaip
addikt

Max3. Híresen széles a memória sávszélessége, és nagyon jó a tuningolhatósága. RULEZ (jó az Asus is, de jobb a Max3)

lámavakond

(#22) Loretto válasza Gorneck (#20) üzenetére


Loretto
veterán

most nézem xcbiker ram tuningját.derekasan odarakott:)

Soirée...

(#23) gerlaip válasza Loretto (#6) üzenetére


gerlaip
addikt

Szia Lori. Nézz be a titánokhoz, ha még fenn vagy :)

lámavakond

(#24) Gorneck válasza Loretto (#22) üzenetére


Gorneck
titán

Igen jó! De már régi...

Gorneck#1239

(#25) gerlaip


gerlaip
addikt

Milyen időzítéseket érdemes beállítani. Tudom, hogy ez ram téma, de most mindenki itt van. HynixD43

lámavakond

(#26) Loretto válasza gerlaip (#25) üzenetére


Loretto
veterán

minél kisebbet.vagy nem?:DDD

Soirée...

(#27) Gorneck válasza Loretto (#26) üzenetére


Gorneck
titán

Alapon sem számít sokat, hát még magsabb mhz-en!

Gorneck#1239

(#28) Loretto válasza Gorneck (#27) üzenetére


Loretto
veterán

azzal már nem akartam kiegésziteni hogy tegyél minél nagyobb időzitést keresd+ a proci végét(ha bija a ram)majd kezd el visszavenni a késleltetést, mert nem erre irányult a kérdése.:D

Soirée...

(#29) Gorneck válasza Loretto (#28) üzenetére


Gorneck
titán

100pontért, akkor sem éri meg vacakolni az időzítésekkel, szal hagyni kell ahogy a lap beállítja!

Gorneck#1239

(#30) Loretto válasza Gorneck (#29) üzenetére


Loretto
veterán

nekem aztán mind1.ami viszont nem mind1, hogy vmi idióta 1gigát akar tőlem dc-n, miko modemmel vagyok:DDD de kitartó:)

Soirée...

(#31) Gorneck válasza Loretto (#30) üzenetére


Gorneck
titán

:D

Gorneck#1239

(#32) xcbiker válasza Gorneck (#24) üzenetére


xcbiker
addikt

:D

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#33) Rez_Grof válasza Archttila (#1) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Még egy pötty az MAX3-ra. Igaz nekem csak IC7 van, de atom stabil és a max3 csak jobb lehet. :)





A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#34) Gorneck válasza Rez_Grof (#33) üzenetére


Gorneck
titán

Teljesítményben ua a kettő!

Gorneck#1239

(#35) Rez_Grof válasza Gorneck (#34) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Azt tudom.

De ha valami nagyon jó és adnak még hozzá egy csomo hasznos dolgot akkor az jobb nem? :)

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#36) Gorneck válasza Rez_Grof (#35) üzenetére


Gorneck
titán

Pl amire nekem szükségem volt azt az IC7-G-hez is megkaptam!

Gorneck#1239

(#37) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem írnátok inkább egy pár hátrányt is!!!(mindkettőröl)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#38) xcbiker válasza Archttila (#37) üzenetére


xcbiker
addikt

Hátrány?:D

Nesze neked ---> Tuningnál Sercegnek!

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.