Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus p4c800 bug? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) behappy


behappy
aktív tag

A helyzet a kovetkezo:

Asus P4C800 Deluxe lapban egy Hyper-Threading-es proci.
APIC mode ugy nelkulozhetetlen a HT szamara, tehat ezzel, es MPS 1.4-el egyutt van feltelepitve a Windows XP SP1.

A problema pedig: a jatekok akadoznak, ''recegnek'', vagy ahogy tetszik, ugy tunik 120 hz refresh mellett minhta 60hz refresh lenne, meg kevesebb fps.

APIC mode off-al, azaz Hyper-Threading kikapcsolasaval feltelepitett ugyanilyen Win xp alatt a jatekok problemamentesen es folyekonyan mennek.

Kerdes: Meg lehet valahogy oldani, hogy APIC on, vagyis HT bekapcsolva, es a jatekok folyamatosak? Gondoltam mar arra hogy MPS 1.1-re allitom, de mar kb 10x telepitettem windows-t, ugyhogy most egy kis szunetet tartok..

Ha valaki tud segiteni, azt nagyon megkoszonnem.

Igencsak bosszanto a dolog...

(#2) tkesy válasza behappy (#1) üzenetére


tkesy
őstag

MSP 1.1-re való beállítást nem probáltad?
Bár nekem nincs HT procim, ugyhogy ez csak egy 5let volt....
/Gondolom az az opció abban a lapban is benne van, nem csak az IC7-ben/

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#3) tkesy válasza tkesy (#2) üzenetére


tkesy
őstag

Kedves tkesy!
Ha rendesen végigolvasnál mindent, akkor nem írnál hülyeségeket....

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#4) behappy


behappy
aktív tag

most ment fel MPS 1.1-re az xp, igy is darabosak a jatekok... :(

Varom a tovabbi otleteket, ha valakinek van.

(#5) Atlantis válasza behappy (#4) üzenetére


Atlantis
veterán

Hadd legyen egy hülye kérdésem. Mostanában akarok egy ilyen lapot venni.
Mi az az MPS?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6) behappy


behappy
aktív tag

Ja, esetleg ha szamitana: dual ddr-ben mennek a memoriak, a winchesterek S-ATA-k, a videokartya pedig egy gf4 ti4600-as 4x agp-s.

(#7) Zenty


Zenty
őstag

nem lehet hogy a win xp bug mert annál van valami hiba hogy lasul vagy akad :F de azt mjad az sp2 töbe kijavitják

Guild Wars - Zenty a survivor

(#8) tkesy válasza Atlantis (#5) üzenetére


tkesy
őstag

MSP= Multi-Processor Specification

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#9) tkesy válasza tkesy (#8) üzenetére


tkesy
őstag

MSP--> MPS

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#10) behappy


behappy
aktív tag

Meg mindig nem oldodott meg a problema.

Ha ez winxp bug lenne, akkor valoszinuleg lehetne talalni rola valami infot neten, de en sehol nem lelek.

Tovabbi otletek?

(#11) Grafman válasza behappy (#1) üzenetére


Grafman
aktív tag

Hmm...Minden esetre érdekes lehet a topic címével kapcsolatosan és a fent vázolt probléma fényében, hogy az ASUS kiadta a sima P4C800 és Deluxe után a P4C800-E szériát...
Vajon minek?

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#12) Break válasza Grafman (#11) üzenetére


Break
aktív tag

Hogy még jobban összezavarják a leendő vásárlók fejét.....

Az XP valahol kiírja hogy Hyper-Threading-be használod a proci-alaplapot ?

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#13) Versus válasza behappy (#1) üzenetére


Versus
senior tag

Rendszer telepítés után felraktad az alaplapi chipset drivert ?

Premium Vintage

(#14) behappy


behappy
aktív tag

Device Manager-ben 2 procit mutat.

Probaltam alaplapi driver nelkul is, meg vele is.

(#15) Elrood válasza behappy (#1) üzenetére


Elrood
őstag

Nem XP HOME-d van véletlenül?
Úgy emlékszem az MS kiadott eggy patchet mert elszúrt valamit a HOME HT támogatásában.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#16) behappy


behappy
aktív tag

XP PRO SP1-em van, mar irtam feljebb is.

(#17) Jano


Jano
senior tag

És BIOS frissítés?

A tudás érték!!!

(#18) behappy


behappy
aktív tag

Legujabb hivatalos final bios, azaz 1010.

(#19) Elrood válasza behappy (#16) üzenetére


Elrood
őstag

Hát igen, próbáltam rákeresni a neten, de sehol nem találtam, lehet, hogy rosszul emlékeztem:(

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#20) .:InnoMan:.


.:InnoMan:.
senior tag

Athlonboyt nem láttátok?

(#21) Jano


Jano
senior tag

Én először is megpróbálnék egy Win 2k-t, vagy estleg másik alaplapot.

A tudás érték!!!

(#22) Versus válasza behappy (#18) üzenetére


Versus
senior tag

Légyszíves csinálj a legfrissebb AIDA-val egy Hardwer riportot bekapcsolt HT mellett HTML formátumban és küldd el emilben !

Premium Vintage

(#23) Tapsi válasza .:InnoMan:. (#20) üzenetére


Tapsi
addikt

Itt vagyok.

(#24) Geli válasza behappy (#1) üzenetére


Geli
senior tag

én azt olvastam vhol, h ez általános dolog az sp1 felrakása után(én ezért nem raktam fel:D)...már kiadtak rá javitást, de azt javasolták érdemes +várni a következö sp-t...

(#25) behappy


behappy
aktív tag

Geli: Most raktam fel egy sima XP PRO-t, ugyhogy nem az a gond, amit te irsz.

Egyeb otlet valakitol?

(#26) Dr. Balage


Dr. Balage
csendes tag

A síma SP1 van fent??!! Mert nálam az SP1a-tól meghülyül az XP... :((

ASUS P4G8X-Deluxe,Intel P4 3.06@3.45GHT+Zalman 7000CU,Sapphire Atlantis Radeon 9800pro 128 DDR (380@425/680@720)+Thermaltake Giant II+CoolLink 92mm (2700RPM),Infineon 2x256MB PC2700(300MHz),Creative Sound Blaster Live 5.1,80GB Maxtor 7200RPM ATA133,60GB Maxtor 7200RPM ATA100, 2x80mm+120mm venti

(#27) rATdrAgOn válasza behappy (#1) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Kapcsold a ki HyperThreadinget a BIOS-ban es minden jo lesz. :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#28) Atlantis válasza Dr. Balage (#26) üzenetére


Atlantis
veterán

Nálam is megbolondul, ha felrakom az SP1-t. Akkor nem tudom installálni az Audigy 2-t.
Van ilyen.
Szvsz annyira nem fontos az az Sp1. Remélem, a Sp2 már jobb lesz, ha lesz.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#29) erdoke válasza behappy (#25) üzenetére


erdoke
titán

XP Pro->SP1a->HT optimalizáló XP patch.

Utóbbi letölthető a MS honlapjáról, de volt itt is hír, ott van rá link.

Persze nem biztos, hogy ez a bajod.:(

A legjobb aláírás a héten

(#30) behappy


behappy
aktív tag

hehe, az a lenyeg, hogy a HT-t hasznalni tudjam.. jo vicc :)

Tevedesek elkerulese vegett: nem akkor jelentkezik ez a ''darabosan futo jatek'' problema, amikor a ht be van kapcsolva, hanem akkor amikor az APIC mode van bekapcsolva. Tehat a HT-t ha kikapcsolom, ha bekapcsolom, ugyanez van.

Csak akkor nincs, amikor az APIC mode off bios-ban, de ez ugye elengedhetetlen a HT-hez.

Aki nem tudna mi az az APIC mode, roviden annyi, hogy 16-nal tobb megszakitast oszt ki a gep.

Tovabbra is varom a tanacsokat, mert most probaltam ki egy ASUS P4P800 Deluxe lapban is, teljesen mas cuccokat, ergo egy egeszen mas gep volt, es APIC on-nal ott is ugyanez van. En kezdek arra gondolni, hogy az ASUS uj lapjain bugos ez a mode?

(#31) behappy


behappy
aktív tag

Egyebkent azt a peccset mar kismillioszor feltelepitettem, semmit se segit. Szerintem itt HW gond van, mint ahogy azt feljebb is leirtam.

(#32) rATdrAgOn válasza behappy (#30) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

El vagy kicsit tevedve. :)
A szemelyes velemenyem meg az I/O APIC-rol mezei pC-nel az, hogy egy nagy parasztvakitas (merhogy bekapcsolt APIC-nal sem megy ket olyan kartya, ami fizikailag ugyanazt a megszakitasi vonalat hasznalja fizikailag es nem tur meg maga mellett mast :DDD)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#33) behappy


behappy
aktív tag

de nem erted: ha nincs apic mode, nincs hyper-threading. es en azert vettem HT-s procit, meg HT-s lapot, hogy hasznalni tudjam. :)

(#34) behappy


behappy
aktív tag

Legalabbis ha kikapcsolom, es feltelepitem windows xp-t, akkor nem latja a procit HT-snek, es a teljesitmenye is joval kevesebb.

(#35) Grafman válasza behappy (#34) üzenetére


Grafman
aktív tag

Én kb 2hete vagyok egy P4P800-as alaplap egyenlőre boldog tulaja és mivel most még egy 400FSB-s celeron van benne nem volt alkalmam kipróbálni, de az APIC módról és a Hyper Threading XP-alatti vacakolásáról szóló hibajelenség kissé elbizonytalanított a jövőre nézve...
Mindenesetre itt a link az ASUS-technikai referációhoz, írd be problémádat és holnapra biztosan érkezik rá valamilyen válasz!

(az ASUS-nál itt nagyon korrektek, nem úgy mint más gyártók termék támogatása esetén)

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#36) Grafman válasza Grafman (#35) üzenetére


Grafman
aktív tag

Uppsz, szóval a link: [L]http://www.asusmall.com.tw/forms/complaint_TSD.asp[/L]

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#37) behappy


behappy
aktív tag

Kuldtem nekik mailt. Remelem valaszolnak.

Akkor ennyi volt? Senki sem tud tobb tanacsot adni?

(#38) tsello


tsello
aktív tag

Este én is megnézem ezeket.
Írd le hogy mit kapcsoljak be ill. ki.
OP: Win2000
Eddig 2 procis rendszernek ismeri fel.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#39) behappy


behappy
aktív tag

Sajnos ez nem ilyen egyszeru. Ha ezt atallitod, ujra kell telepiteni a windowst. Egyebkent biosban a POWER menu alatt az ACPI APIC Support kapcsolo allitja ezt. De ha most 2 prociskent fut a geped, akkor egyszeruen csak azt kene megnezned, hogy pl egy Quake 3, vagy egy Warcraft III eleg folyamatosan mukodik-e. (Gondolom nem GF2 MX van a gepedben. :) )

(#40) tsello


tsello
aktív tag

Elég folyamatosan működik, előző gépemhez viszonyítva (P3 800MHz 256MB RAM stb.)
Én CSzni szoktam neten ill. botokkal. Tegnap 10-10el játszottam, tehát a gépem 19en botot kezelt és egyszer sem fagyott. A CSben 100FPSel játszom állandóan.
Tuner kártyával 24.98 FPSel veszem fel a filmeket. 1,5 óra alatt egyszer sem dobot framet.

A BIOS nem változtattam semmit sem. Alapban hagytam szinte mindent.

Ha tudok vmiben segíteni akkor írj de ne olyat hogy újra kelljen rakni a rendszert :))

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#41) behappy


behappy
aktív tag

16nal tobb IRQ-d van, vagy kevesebb?

A Device Manager-rol tudnal csinalni egy screenshotot, abban az allapotban ahogy kilistazza az IRQ-kat?

(#42) behappy


behappy
aktív tag

Milyen neven van a PC-d a Device Managerben?

ACPI Multiprocessor PC?

Vagy vmi mas?

(#43) Versus


Versus
senior tag

Biosban :
ACPI APIC support [Enabled]
BIOS->AML ACPI table [Enabled]

Hiperthreading megy,az eszközkezelő 20 irq-t mutat,és nagyon messze van a gép az akadástól ! :)

Premium Vintage

(#44) hobizoli válasza Versus (#43) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nekem is van vagy 23db IRQ...azt' se HTT, se SMP...:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#45) Grafman


Grafman
aktív tag

Nekem a rendszerfrissítés óta (WinXP Pro + SP1 + P4P800 Alaplapi Drv) van egy ''sárga kérdőjeles'' USB vezérlőm az egyébb eszkőzők alatt, és azt írja rá, hogy az illesztőprogram nincs telepítve!
Ez pedig elég furcsa mivel az USB vezérlők alatt külön listázott többi 4 USB Host Controller és gyökér HUB meg teljesen OK.
Van esetleg valami még a driver CD-n, mit nem telpítettem fel, vagy mi?!
Most COM-portos modemem van, de ha letiltom az eszközkezelőben azt az USB-t akkor nem hajlandó működni (mintha magát a COM-portot kapcsolnám ki)!
Ütközést, hardver problémát nem találok, de az egyik USB azonos IRQ-n van a videókártyámmal (16). És ma alig tudtam feljönni a netre, mert mindíg valami ''távoli megszakításkérelem'' hibával újraindítja a gépem miután csatlakozom a Net-re, pedig eddig 2 héten keresztül gond nélkül ment a Net! Nekem ez már elég bizarr!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#46) sirály12 válasza Grafman (#45) üzenetére


sirály12
őstag

Nyugi nem egyedi probléma. Nekem teljesen más konfigom van de ugyanez a probléma nekem is megvan. Egy usb port kérdőjeles, de attól rendesen működik minden, és az usb portok fel vannak installálva. Működik, hát kit érdekel.
A netes gond valszeg más hibától lessz.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#47) Grafman válasza sirály12 (#46) üzenetére


Grafman
aktív tag

De mitől lehetséges ama fölöttébb furcsa jelenség, hogy ha az eszközkezelőben kikapcsolom (letiltom) ezt az USB-t, akkor a gép nem hajlandó működtetni a COM-prorton lévő modemet.
Most néztem meg megint: USB -úgy ahogy volt: Modem Diagnosztika OK,
USB -letíltva: Modem Diagnosztika Hardware hibát jelez + a modem nem reagál semmire.
Meg aztán jó lenne tudni, hogy mégis mitől van ez a plussz USB-nk nem? Én is láttam már hasonlót más gépben, de ott nem emlékszem, hogy pl. a COM-portal összevariált volna...

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#48) tsello


tsello
aktív tag

ACPI APIC support [Enabled]
BIOS->AML ACPI table [Enabled]
és megy rendesen.
Egy IRQn több eszköz is lehet, de soxor nem mind1 milyen eszköz használja azt. Ha lasú fagy akkor vszeg lesz vmi gond.
Rakd fel a 2000et és nézd meg ott is. Ha ue lesz a jelenség vidd vissza a lapod.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#49) Guriga


Guriga
tag

HI!

Az en konfigom

Asus P4C800 Deluxe , P4 2.4 GHZ (800MHz),Asus Gf4 V9480 (128MB),Kingston Hiperx 521 MB

WINXP PRO (OP SYS)

Jelen pillanatban teszteles allat van a gepem ,de semilyen hasonlot nem tapasztaltam.Minden a max kapacitason mukodtetek.

Hazaerek atnezem tuzetesen a beallitasaimat es majd mondm ...

Remelem tudok neked segiteni.

(#50) erdoke válasza behappy (#34) üzenetére


erdoke
titán

Már miért lenne a HT kikapcsolásakor jóval kevesebb a teljesítmény? Alig van progi egyelőre, ami kihasználná. Ha tényleg jelentősen kisebb a teljesítmény kikapcsolt módban, akkor talán a proci sz@r. Nemhogy HT menne rendesen, az 1-es szálon van gubanc, és a HT engedélyezésekor a másik megy rendesen?

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus p4c800 bug? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.