Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schimi


schimi
csendes tag

Hali!

Van nálam vendégségben egy P-3 550 proci (katmai, 512k L2 cache).
A problem az, hogy sehogy sem bírom működésre bírni.
Ha benyomom a gépet, akkor felpörög vinyó / venti, csak épp a monitor sötét marad és elfelejt bootolni. Semmi hibajelzés, csipogás vagy ilyesmi.
A proci 5.5x100 MHz-et igényel, be is jumpereltem, ezzel nem lehet (?) gond.
(a memória bírja a 100 mhz-et, kipróbáltam)
A core fesz 2V, ez se jelenthet problémát, autodetect, nincs mit jumperelni rajta.
A P-3 secc-2 tokozása szerintem nagyon gagyi a p-ii secc-éhez képest, de próbáltam normálisan a helyére nyomni, nem lötyög meg ilyesmi. Persze ettől még lehet, hogy mégis érintkezési problem van, bár nemigen tudom, mit lehetne rajta másképp csinálni.
Az alaplap (Asus P2B) elvileg a 1012 final BIOS-szal korrektül kezeli a Katmai-s procikat (a leírásában is szerepel, hogy támogatja), de sem ez, sem a 2001 júliusi 1014 beta BIOS nem segített rajta.
Ha valakinek van bármi épkézláb ötlete, lécci segítsen, mert eléggé bosszant az eset.
(3 és fél év betonstabil működés után most kell csalódnom az alaplapban ?...

Ja: a p-2-233-at visszarakása után elfelejtettem visszajumperelni. Ennek ellenére elindult a gép, viszont nem 550-en hasított a klamath (meg is lepődtem volna), hanem 200-on. Az Aida azt írta ki rá, hogy 5.5x36 MHz-en megy (???), ez normális?
A P-3 procik szorzólockosak, lehet, hogy azért nem indul, mert mégse úgy kell jumperelni, ahogy az alaplap leírásában szerepel?

A BIOS Setup-ban van egy olyan pont, hogy "BIOS Update" (enable). A leírásból nem teljesen világos, hogy ez mit takar: biztosan nem a BIOS-frissítés engedélyezésére vonatkozik, hanem valami olyasmi ír, hogy "a procit látja el a szükséges adatokkal". Pontosan mi ez, és be legyen kapcsolva vagy sem?

Egyáltalán, ha valakinek ment már p3 katmai p2b alaplapban, megírhatná, mit s hogyan csinált, mert nem már nem tudok mit kitalálni.
Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.