Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus p2b escd hiba (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Hi!

Van némi kis probléma a régi Asus P2B alaplapommal. Indításnál kiír egy ERROR: READING ESCD hibát. Az alaplap rendesen megy, csak pl. bios-t nem lehet flashelni, mert CRC hibát mond... Lehet, hogy egy BIOS kisütés segítene rajta, nem? Mit szóltok hozzá?

(#2) bz


bz
tag

mit értesz azon, hogy bios kisütés ?
ha a flash program nem megy, akkor megkockáztatnád a teljes halált ?

(#3) tothjozsef válasza bz (#2) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Van az alaplapon egy jumper, CMOS clear asszem. Hátha segít... Gondolod, hogy teljes halál lenne belőle?

(#4) bz


bz
tag

a flash programozás ugye a programterületet törli, a jumper pedig az adatterületet.

az escd szintén az adatterületen tárolódik, ha ez sérült, akkor előfordulhat, hogy a flash programozás is kiabál, mivel ez megtartja ezt a területet

nyugodtan törölheted, de ha nem vágod a bios beállításait, akkor írd le , mert újra be kell lőnöd.

(#5) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

És ez segíteni fog?

(#6) bz


bz
tag

1.
a pnp/pci menüben ha beállítod, hogy plug and play os-t használsz (nyílván már be van állítva, ugyanis ehhez kell az escd), akkor megjelenik alatta valahol egy olyan, hogy reset configuration data, vagy valami hasonló, ha ezt bekapcsolod, akkor a következő bootoláskor törli az escd területet.

2.
ha ez nem elég, akkor próbáld ki a cmos törlést
de ismétlem, hogy a bios beállítások elvesznek, ezeket jegyzeteld le, ha nem tiszta, hogy mi mit is jelent

(#7) CsendPenge válasza tothjozsef (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Szerintem jobb lenne, ha még garis a cucc, akkor visszavinnéd, mert nem biztos, hogy jó fog kisülni a barkácsból... Az, hogy nem lehet újraírni a bios-t, az bizony aggasztó (az meg hogy így is megy a lapod, az nekem meg meglepő :)) ). Szerintem nincs értelem resetelni a CMOS-t, mert a bios-os hiba az súlyosabb, és valszeg nem fogod tudni megoldani otthon. (lehet, hogy mégis, de szvsz egy garis cuccal az eladók szórakozzanak, mert általábban jobban értenek a dologhoz)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#8) bz


bz
tag

A cmos törlés kb. olyan, mintha kiszednéd a gombelemet.
Összekevered a bios program törlésével, amiről szó sincs.
Ezért kérdeztem rá, hogy mit ért bios kisütésen, de csak a cmos törlő jumperre gondolt.

(#9) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Garancia? Szép is lenne... már elég régen csinálja, és mikor kezdte, akkor se volt már garis. Nem zavar a működésben, így nem nagyon eröltettem a dolgot, csak néha zavarja a szememet... Szerintem inkább nem piszkálom, ezt a kis időt már kihúzza (amint megjelenik a KT400A, váltok, ideje már...) Köszi a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus p2b escd hiba (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.