Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Symple The Best


Symple The Best
tag

Sziasztok kaptam 1db Asus P2B-F alapalpot és 1 300Mhz-es Celeron Procit!Szerettem volna tuningoni 1 kicsit,de nem találtam sehol Core Voltage emelést a procihoz:(!ÉS így nem megy 4,5*100 mhz!Akinek régen volt iyen konfigja és tud segíten annak nagyon megköszönném!

(#2) Symple The Best


Symple The Best
tag

Tudom,hogy régi meg minden,de nekem fontos lenne!
Tehát Up!

(#3) Flashy válasza Symple The Best (#2) üzenetére


Flashy
veterán

hát ha nem találtál rajta akkor lehet hogy nincs. annyira eldugva nem lehet hogy se az alaplapon se a biosban ne találd meg de mégis legyen. nem volt abban az időben teljesen triviális hogy minden alaplap tele legyen overclock segédeszközökkel. enyémen se volt sajna feszültség emelésre lehetőség, bár más márkájú volt.

(#4) Symple The Best válasza Flashy (#3) üzenetére


Symple The Best
tag

Köszi!A választ!fForrasztásos tuningok is érdekelnek!Bármi!

(#5) Flashy válasza Symple The Best (#4) üzenetére


Flashy
veterán

na írok, legfeljebb UPnak jó lesz.
van a procinak néhány lába, amin kéri az alaplaptól a megfelelő feszültséget. amelyik alaplap nem engedi kézzel állítani, az megnézi ezeket a lábakat és mindig ezt adja neki. amelyik engedi, az is megnézi és alapból ezt adja neki. multkor találtam celeron doksit intelnél, ftp://download.intel.com/design/celeron/datashts/24365820.pdf ebben kéne utánanézni. ha meglenne hogy melyik lábkombinációk milyen feszültséget jelentenek onnantól csak biztos kéz és tűhegyes páka kérdése.

(#6) FlasH-BacK válasza Symple The Best (#4) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Szerintem megnézhetnéd, hátha a legfrissebb biosban van ilyen lehetöség. Ha az Asusnál már nincs fent, akkor googleben biztos találsz vmit!:)

Amugy a manualban leírják szerintem, hogy az alaplapon mely jumperekkel kell állítani a feszt(már ha vannak egyáltalán ilyen jumperek rajta)...

(#7) Amigo78 válasza Symple The Best (#1) üzenetére


Amigo78
senior tag

ez a lap még jumperes:)

(#8) Symple The Best válasza FlasH-BacK (#6) üzenetére


Symple The Best
tag

Felraktam a legfrissebb biost,de sajnos nincs benne tuning!:(

(#9) Symple The Best válasza Amigo78 (#7) üzenetére


Symple The Best
tag

Igen valóban az,de az utolsók között van! :)

(#10) Flashy válasza Symple The Best (#8) üzenetére


Flashy
veterán

ha nincs biosban és nincs jumper akkor itt nagyobb műveletek szükségesek, lásd korábbi hozzászólásaim.

(#11) Symple The Best


Symple The Best
tag

Még 1 kérdés hol találok hozzá Win Me Drivert,még mindig alap a fesz!

(#12) Gri válasza Symple The Best (#11) üzenetére


Gri
tag

Hali!

Ha meg aktualis, akkor tudok neked adni egy doksit, abban benne van, hogy melyik labakat kell leragasztani, hogy a megfelelo feszultseget kapja a proci.
Elep pepecselos munka, en nagyon keskenyre vagott cellux-szal ragasztottam le, eltartott vagy egy fel oraig, mire normalisan meg tudtam csinalni.
Nekem 2V helyett 2.2-n ment a 300A-s Celeron a p2b-f lapban, huteni kellett persze, de stabil volt 450MHz-en. ;]
Szoval szolj, ha kell, es elokeresem a leirast!

[ POWERED BY 230V ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.