Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Asus O!Play Mini V2

Hozzászólások

(#1) ricsip


ricsip
addikt

Mivel csak a sima Asus O!Play Mini -ről találtam fórumot, a V2-ről nem, ezennel megnyitom ennek a lejátszónak dedikált fórumot.

[ Szerkesztve ]

-

(#2) ricsip


ricsip
addikt

Csak hogy legyen itt némi tartalom is:

Múlt pénteken vettem edigitalban 18-ért akciósan. Kritérium nálam az volt, h. kicsi halk és olcsó legyen, de legyen megbízható és ne kelljen bütykölni. Legyen benne az USB-n kívül SD kártya olvasó, így lehet mozgó alkatrész nélkül használni külső USB vinyó nélkül is ha úgy akarom.

Szülőknek megy, akik nyilván nem izgulnak ezekre a kütyükre úgy mint én: tehát nincs igény se 3D-re, se egzotikus kodekekre, a TV régi CRT és nincs rajta HDMI, tehát az analóg AV kimenet van használatban. Viszont ha később kell, akkor azért legyen ott a HDMI luk. Nincs otthon NAS és nem akarnak youtube-ról streamleni szóval se LAN se WIFI nem volt létszükség.

A kütyü menűje faék egyszerűségű (kevés feature) ami itt most pont pozitívum. Tudja a magyar nyelvet, ami szintén jó (még ha pár helyen maradt is benne lefordítatlan angol szó). A kütyü kinézetéről is árulkodik h. olcsó (a távirányítója már a gagyi határát súrolja, nem a gombok minősége és mennyisége, hanem az elrendezése miatt).

Azt a pár videót, amit beadtam neki, játszotta megfelelően, alaposabb teszt majd csak ezután jön.

Eddig egyetlen negatívumot találtam: a support-ja valószínűleg a béka s*gge alatt lesz mint egy random noname kínai szürkeimport, Ugyanis 1 db firmware nem sok annyi nincs fent az asus VIP(!) support oldalán (sem), ahova azért regisztráltam, mert azt hittem a publikus anonim oldalon el van rejtve a FW h. ezzel kényszerítsenek az adataim megadására regisztráció keretében. De nem, regisztráció után sincs 1 kanyi FW sem. Úgy látszik eljutottunk ide is.

-

(#3) amice1 válasza ricsip (#2) üzenetére


amice1
újonc

Hasonló problémával küzdök én is.No firmware.Egy már meglévő Asus O!Play Mini után beruháztam egy V2-re mivel a sima minit már nem találtam sehol. Egyenlőre csalódás a masina. A menüje egyszerű, de tetszetős.
A winyókat simán benyalja még azt is amit az előző nem akart (pl:Toshiba).Ez már kezeli az ékezetes nagybetűket, de nem tudom eldönteni, hogy Csehszlovák, vagy Spanyol ékezeteket nyom.Míg az előző példány az srt-ket automatikusan megnyitotta a filmhez ennél, külön be kell kapcsolgatni. A sima mini minden formátumot röhögve kezelt, ez a divx-nél megfeküdt, csak az xvid-et játssza.Igény lett volna egy elalvás időzítőre, hát ezt kibarkácsolták a menüből. Gondoltam frissítem a firmware-t, de halott ügy.A világon sehol nincs hozzá. Technikai infót sehol nem találok arról, hogy mi a különbség a O!Play Mini és a V2 között.
Ha tudnám, hogy ez nem csak egy kamu V2 jelölés vagy csak a kicsicsázott menü miatt lett V2 akkor letúrnám a firmware-t és dobnák rá egy mini1.16-ot. Ha valaki esetleg tudná, hogy mi a különség jelezze.

(#4) macsocop


macsocop
újonc

Tiszteletem Mindenkinek!

Van egy problémám és a neten sehol nem látok megoldást.

Van egy Sony Trinitron stereo 68 cm TV-m. Két scart csatlakozó hátul, elöl video-audio 1,2 bemenetek.

Vásároltam egy Asus O!Play Mini V2 multimédia lejátszót, amihez kaptam egy kábelt-video, audio 1,2 mindkét végén. A tévével összekötve se kép se hang.

Próbáltam beállítani a TV-menüben az AV3 front oldali bemenetet: AV3, cable, game, cam/era/, video verziókra, egyikkel sem működik.

Vettem egy adaptert: scart csatlakozó video, audio 1,2 bemenetekkel, "in"- re kapcsolva. A lejátszó így sem működik.

A DVD lejátszó működik a scart csatlakozókon.

Mi lehet a gond?

Előre is köszönöm a segítséget. / Én nem vagyok nagy maestro ebben a dologban és nincs ilyen ismerősöm sem./

(#5) macsocop


macsocop
újonc

Ja, és kipróbáltam a lejátszót egy régebbi philips LCD tévén, annak a video-audio 1,2 bementén és ott működik, tehát a kábel és a kütyü jó.

[ Szerkesztve ]

(#6) TakkerX


TakkerX
aktív tag

sziasztok,

vettem egy ilyet, nálatok működik az az auto-play feature?

Nálam effektíve semmit nem csinál, se SD-ről, se USB-ről, ez lett volna az egyetlen dolog, amiért megvettem,hogy amit beleteszek, azt játssza le azonnal. De így... meg a kukába vagyis leginkább vissza a boltba.

egyébként a menüből indítva meg simán megy a video.

köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#7) ricsip


ricsip
addikt

Na "öröm" volt ide visszanézni ennyi idő után! Látszik h. hulladék a termék, az Asus eláshatja magát, mai napig nem jelent meg firmware update.

NE ADJON KI RÁ SENKI 1 ROHADT FILLÉRNÉL TÖBB PÉNZT!

-

(#8) Bucsek válasza ricsip (#7) üzenetére


Bucsek
tag

Szia, nem tudom miért kellene firmware, ha egyszer alapból jó a cucc.

Nekem egyszer se volt gondom vele. Tökéletes lejátszó HA csak filmet akarsz vele nézni.

Legjobb.

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Asus O!Play Mini V2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.