Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) faster


faster
nagyúr

Na, ez a hír szerintem megér egy topikot, ha nem, akkor mehet a levesbe...

Összeveszett az ASUS és az Intel
[L]http://www.hardwareoc.hu/index.php/p/news/cid/1/y/5636.html[/L]

Intel, ASUS Ceased Partnership
[L]http://www.xbitlabs.com/news/mainboards/display/20040629030218.html[/L]

(#2) anulu


anulu
félisten

úgy tűnik. hát ha valami, akkor szvsz ez egy pici érvágás lehet a zIntelnek...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) I_Am válasza faster (#1) üzenetére


I_Am
veterán

Szerintem majd kibékülnek, egyiküknek sem érdeke megszakítani egy gyűmölcsöző kapcsolatot.

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#4) Legolas válasza I_Am (#3) üzenetére


Legolas
senior tag

Ez nem egy szeret nem szeret viszony, hanem biznisz, ezek cégek és nem emberek. Ha összevesztek biztosan okuk volt rá. És egyáltalán nem biztos, hogy ''kibékülnek''

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#5) ByB válasza I_Am (#3) üzenetére


ByB
addikt

Ott a pont...

Egyik vezetőség tagjai sem akarják, hogy nyomasztó legyen a nyári Hawaii közös nyaralásuk... Mindannyian egyet akarnak, még több zsét. És akkor máris nem létezik ilyen szó, mint harag, vagy erkölcs, esetleg vásárlóbarát megoldás...

Hírnek azért nem volt rossz...

(#6) I_Am válasza Legolas (#4) üzenetére


I_Am
veterán

Szerinted komolyan írtam a szót, hogy kibékülnek? Busines is busines és a pénz beszél a kutya meg ugat....tudod.:P

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#7) Tithian


Tithian
őstag

Határozottan egyik linken sem írták, hogy soha többé, úgyhogy egyelőre ''nem eszik olyan forrón a kását'' álláspontra helyezkedek.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#8) neduddki válasza faster (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

NEm eszik aszt a kasat ojjan forron..........:- ))))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Hát benne volt a levegőben azért. Emlékszem, hogy tavaly nyár elején még az egyetlen i865-ös lap volt a P4P800, amiben működött a PAT, most az Asus mellett az Abit is ki akarja hagyni az FSB lock-ot az i925-ös lapjaiból, lehet, hogy már kicsit ideges lett az Intel ezektől a lépésektől. Amúgy nagyon sajnálnám ha ez tényleg megtörténne, mert a desktop piacon értékesített S478-as alaplapok nagyrészt az Asus és az Abit nevéhez fűződnek, elég nagy érvágás lenne szerintem...Nekem pl. csak a Gigabyte jöhet szóba az Asus mellett (még talán az Epox és a DFI) -> Anulu is valszeg így van ezzel:) Kíváncsian várom a fejleményeket a hírrel kapcsolatban.

(#10) ByB


ByB
addikt

Az Intel ezt egyszerűen nem teheti meg...

Nem is fogja, ezzel ő is óriásit bukna! Elég sokan gondolkodnak CSAK Asus-ban és Abit-ban... Ezért nagy valószínűséggel meg fognak egyezni!!! Mindenki zsét akar magának, ilyen egyszerű!!!

sok*zsé=intel*(asus+abit)+intel*X

X<<<asus+abit

X=többiek

Matek oszt kész...

(#11) faster


faster
nagyúr

Azt még hozzátenném a hírhez, hogy eddig csak az Xbitlabson jelent meg, a Hwoc onnan vette át, tehát benne van a pakliban, hogy kacsa az egész.

(#12) moonman válasza ByB (#10) üzenetére


moonman
titán

''sok*zsé=intel*(asus+abit)+intel*X
X<<<asus+abit
X=többiek''


ez tetszik :C

(#13) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Ekkora tragédia lenne?
Mit pánikoltok :)
Marad elég gyártó,aki kihúzza a zsét a zsebetekből.

(#14) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

intel sux amd rulz:)

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#15) moonman válasza aDM|RaL^ (#14) üzenetére


moonman
titán

amd sux intel rulz

most jobb? :F

(#16) Alvin_ti4200 válasza aDM|RaL^ (#14) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ennek mi köze a hírhez?:F

(#17) anaqer válasza _Volkovy_ (#13) üzenetére


anaqer
veterán

Good point. :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#18) _George


_George
senior tag

szörnyű hír...
sajnálom nagyon, de a pénz nagy úr...

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#19) Bash


Bash
őstag

aDM|RaL^, |moonman|!
Ha vicc volt, akkor oké, de ne legyen több! Nem kell flame, maradjunk a hírnél. :(((

http://bashtravel.com/

(#20) _Volkovy_ válasza Bash (#19) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Több lazaságot,MODERÁTOR bácsi.:P

(#21) moonman válasza Bash (#19) üzenetére


moonman
titán

a válaszomból gondolom leszűrhető mennyire tartottam helyénvalónak a hozzászólást.

(#22) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Elolvastátok a hírt?
Ez arról szól, hogy az ASUS nem gyárt Intel alaplapokat többé, nem arról, hogy az Intel chipsetes ASUS lapok megszünnek!
Nem ugyanaz! :U

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#23) aDM|RaL^ válasza moonman (#15) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

johogy:) eztt mindenhova bekell nyomni...

egyébként semmibajom az intellel. szart nem gyárt. csak ár/érték arány:)

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#24) Bash válasza moonman (#21) üzenetére


Bash
őstag

Nincs gond |moonman|, csak az ilyenekre jobb sehogyan sem reagálni. Ha nem válaszol neki senki, biztos vagyok benne, hogy ő is abbahagyja. Nem kell szítani a feszültséget. :)

_Volkovy_!
Csak szeretném csírájában elfojtani a dolgot. :)

http://bashtravel.com/

(#25) moonman válasza fLeSs (#22) üzenetére


moonman
titán

igen, ezen töprengtem én is, hogy no para, csak beszállítónak szűnik meg. :)

(#26) Atlantis


Atlantis
veterán

Nagyon szomorú lennék, ha igaz lenne a hír. Szerintem viszont nem logikus egyik féltől sem. Mit nyernek vele, ha makacskodnak?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#27) _Volkovy_ válasza Bash (#24) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Ja.Csírájában.
Bájdövéj a bícsen mi a szityuésön?

(#28) anaqer válasza fLeSs (#22) üzenetére


anaqer
veterán

Öööö... mert eddig az ASUS gyártotta az Intel alaplapokat...? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29) Docci válasza Alvin_ti4200 (#9) üzenetére


Docci
senior tag

Az Abit és az Asus is minőségi intel alaplapot gyárt remélem gyárt is,de számomra az amd64 platform fogja jelenteni a jövőt és nem az intel.(jelen állás szerint)
A computex-en sok eddig entry terméket gyártó cég mutatta be i925 lapjait,szál lesz rakás cég,aki az Asus helyébe tud lépni.(a minőség az már más kérdés,de szvsz nem lesz vele gond)
Szerintem 10-ből 8ember Asus lapot választa a Foxconnal szemben,pedig azok a Foxconn alaplapok is ugyan olyan jok,sőt.

Nézzétek meg ezt a cikket nagyon érdekes:

http://www.techreport.com/etc/2004q2/abit-tour/index.x?pg=1

Erőt s erényt!

(#30) fLeSs válasza anaqer (#28) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ASUS, Foxconn a két legnagyobb partner.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#31) moonman


moonman
titán

értsétek meg, nem arról van szó, hogy asus nem gyárt többet intel chipsetes alaplapot! asus volt(?) az intel egyik gyártója. azokat a lapokat, amikre jól ráírják, hogy intel és intel néven adnak el, bizony lehet, hogy az asus gyártósorain készítették. na ez szűnik meg most, ha egyáltalán igaz a hír.

(#32) faster válasza fLeSs (#22) üzenetére


faster
nagyúr

It is not clear how Intel plans to attain outsourcing of 17-18 million of mainboards this year without ASUSTeK Computer.

ASUS 17-18 millió Intel márkájú lapot gyártott? Akkor mennyit gyártott ASUS márkanév alatt?

(#33) anaqer válasza fLeSs (#30) üzenetére


anaqer
veterán

Valahogy nem gondoltam volna, köszönöm.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#34) rvs


rvs
aktív tag

imho nem sokat bukik vele az intel.
kis vagy semennyi veszteségért cserében megszabadul egy ''tüskétől'' (okokat lásd feljebb), neki a nagy mani úgyis a chipset és procigyártásból van. integrált rendszerekbe kevés asus cuccos van. amiföldön pedig rengeteg dell compaq hp cuccost adnak el.
az asus az ilyen szempontból a high-end kategóriába esik, nem jelentős a kiesés. (ad1 - ebben a szegmensben van még n+1 megbízható és jó gyártó; ad2 - mint említve volt, sokan csak abit/asus cuccot vesznek. ők kb a piac 0,0001%-a.)

szal..
ez itt nem más mint a régi jól ismert ''itt a mani, hun a mani?'' játék.

(#35) anulu válasza Alvin_ti4200 (#9) üzenetére


anulu
félisten

1etértek. bár nálam az ASUS leszerepelt azzal az A7V333-mal, ami nálam járt (szívtam, mint a torkos tehén), úgyhogy úgy voltam vele egy ideig, hogy csak Abit. NF7 után tulképp próbából és a feature lista miatt belőttem egy Gigabyte 7NNXP-t, úgyhogy nálam a gyártók listája (amit vennék) így néz ki:
1: Abit
2: Gigabyte
3: Chaintech
4: Epox
5: DFI
...
utolsó: ASUS

valszeg az Intelnek elege lett abból, hogy ahol lehet a gyártók a tuningolók kedvében akarnak járni. mindkét oldal megérthető. az Intelé abból a szempontból, hogy minél több pénzt akar látni a drágább processzorokból, az alaplapgyártóké pedig abból, hogy a hardcore overclockerek a nagyteljesítményű olyan alaplapokat veszik, ami maximális szabadságot ad nekik. ez a pont a 915/925 chipsetekkel kilőve, mert 10% nem igazán sok.
ellenben ez a VIA-nak és a SiS-nek hozhat plusz pontokat, ha sikerül betonstabil és nagyon gyors chipsetet fabrikálniuk a Socket 775 mellé...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#36) fLeSs válasza faster (#32) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az idei évre eltervezett mennyiség lenne 17-18 millió, aminek nagy hányadát az ASUS gyártaná le, ezért lehet most gondban az Intel, hogy ezt a számot hogyan fogja ezekután teljesíteni, ugyanis más gyártónak nincs ekkora gyártókapacitása.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#37) faster válasza anulu (#35) üzenetére


faster
nagyúr

Ha igaz az, hogy tényleg csak az Intel márkanevű lapokról van szó, az outsourcingról, akkor szó sincs itt arról, hogy az Intelnek elege lett a tuninglapokból, inkább csak üzleti megfontolásból mással gyártatja le a lapjait.

(#38) BlackWoOd


BlackWoOd
aktív tag

Bennem azért az olvasott hsz-ek után maradt még kérdés:

1. A Wistron-ról, mint cégről mit lehet tudni? Referenciák? Nem hiszem, hogy az Intel csak úgy blind-re nekik adna egy jó kis szeletet a tortából...
Mit csináltak eddig? Kiknek gyártottak/szállítottak?
A honlapjukon a Wistron-csoport alatt az AOpen neve is szerepel, mint a csoport tagja. ([L]http://www.wistron.com/[/L])

2. Az ASUS felszabaduló szabad gyártási kapacitásával mi fog történni? (Esetleg az ASUS eddig is mással gyárttatott lapokat (tulnyomó részt)? Ha igen, akkor végülis nincs is valós felszabaduló kapacitás, max. a Wistron fogja kihasználni...)

3. Ha jól sejtem, az eddig Intel név alatt futó lapok minősége jó volt. Most ez a váltás fogja befolyásolni jelentősen? Vagy esetleg az Intel mondja a feltételeket (minőségellenőrzés, gyártástechnológia, esetleg a konkrét terveket is), a gyártó meg ''mechanikus módon'', hozzáadott fejlesztés nélkül gyárt?

4. Ha az ASUS ilyenmódon távolabb kerül a tortától, az várhatóan hogy befolyásolja az alaplap-fejlesztéseit? Gondolom nem csukott szemmel gyártották az Intel számára a lapokat, talán elleshettek ezt-azt menet közben, ötleteket meríthettek (csak úgy fű alatt, finoman)...

De most komolyan!
(Lehülyézni nem ér, aki valamelyik kérdést marhaságnak tartja, tegyen egy ilyen a válasza elé: :Y )

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#39) _Geri_---


_Geri_---
csendes tag

szerintem meg az intel chipset tuning zárolásos megoldására orroltak meg. Vagyis az intel az asusra, hogy kijátszotta. Erre csá intel... van ám AMD meg Via is. Soha visz nem lát.

(#40) BlackWoOd


BlackWoOd
aktív tag

Ja, egyet elfelejtettem: Tételezzük fel, hogy a hírnek van valóságalapja.

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#41) _Geri_---


_Geri_---
csendes tag

jah, igen, bár ez nem ifde tartozik teljesen, de mennyivel jobb lenne, mondjuk hogyha a procigyártók olyat adnának ki pl, hogy Intel Pentium4 3/4K
és mondjuk ezek a processzorok alapból 3 ghz-on lennének, aztán aki akarja tuningolni, annak valószínű, hogy menne 4k körül is, és akkor az intel is el tudna adni minden ''selejtet persze ami megy 3 körül, sőt, még egy ezres kategóriát le is fedne vele.

(#42) viharhozo


viharhozo
addikt

Nyilvan mind az Intelnel, mind az Asusnal tisztaban vannak ez mivel fog egyuttjarni, innen meg mi ugysem tudjuk ezt megitelni.
Ugyanakkor az eladott konfigok tulnyomo tobbsege tolunk nyugatra brand gep, azokba meg oly mindegy, mit raknak be.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#43) DcsabaS


DcsabaS
senior tag

Ha nem egyszerűen csak pénzügyi vita húzódik meg a háttérben (amit nem hinnék), akkor az Intel kontra ASUS vita alapja egy (vagy több) olyan műszaki probléma lehet, amit lényegesen eltérően ítélnek meg. Ilyen lehet a már sokak által emlegetett overclock letiltás kérdés (1.), de én inkább a következőkre tippelek:
2.) Az Intel által újabban erőltetett Socket 775 (LGA755) konstrukció olyan, hogy nagyon könnyen le lehet törni a foglalat egy-egy lábát, ami ilyenformán hasznavehetetlenné teszi az alaplapot. Következésképpen jönnek a garanciális ügyek, amit az Intel megpróbálna áthárítani az alaplap gyártójára, vagyis adott esetben az ASUS-ra, noha a bajok forrása a vitatható foglalati konstrukció, tehát az Intel és nem az ASUS.
3.) Az Intel más hibáit is megpróbálhatta áttolni az alaplap gyártókra, lásd pl. legutóbbi több százezer HP notebook visszahívását az ICH6 déli híd hibája miatt.
4.) A DDR2 támogatása és a PCI-Express megvalósítása körül is lehetnek konfliktusok.

Magam legvalószínűbbnek a 2.)-es problámát gondolom.

(#44) moonman válasza DcsabaS (#43) üzenetére


moonman
titán

egyetlen hibás procifoglalat miatt nem megy szét egy ilyen üzlet. itt tényleg olyan dolgokról van szó, amiket mi jó esetben sosem fogunk megtudni...

(#45) DcsabaS válasza moonman (#44) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Már a próbagyártások során is kiderült (több híradást is lehetet olvasni róla), hogy a Socket 775 tűit nagyon könnyű eltörni, vagyis határozottan lehet számítani a tömeges reklamációkra. És mivel a Socket 775 (LGA755) konstrukciónál nem a CPU, hanem az alaplap megy tönkre, az alaplap gyártóit terhelik majd e garanciális ügyek, noha az Intel főzte számukra ezt a levest. A vita alapja pedig az lehet, hogy az Intel átvállalja-e a költségeket - vagy legalább egy részüket.

Mindez szerintem nem kis dolog, főleg, ha az ASUS-nak már egyéb hasonló vitái is voltak az Intellel.

(#46) moonman válasza DcsabaS (#45) üzenetére


moonman
titán

Akkor szerintem csak ezzel az aljzattal nem gyártanának lapot, vagy kitaláltak volna rá valami megoldást (asus) házon belül. Persze ez részemről mind feltételezés, mert úgy gondolom (a mezei júzeragyammal) hogy ekkora balhé azért nem lenne ilyenből. Most egy hét múlva kijön a hír, hogy kacsa, vagy majd meglátjuk, meddig is fajul a dolog. Azért nyugodtan fogok aludni... :)

(#47) DcsabaS


DcsabaS
senior tag

Íme egy link összeállítás az elmúlt napokból, amely így, vagy úgy az Intelt és az ASUS-t érintette:

''Intel i915P, G and i925X chipsets'', június 19, az LGA775 problémáról
[L]http://www.theregister.co.uk/2004/06/19/review_grantsdale_alderwood/[/L]

''Intel to prevent all overclocking in future chipsets'', június 24:
[L]http://www.geek.com/news/geeknews/2004Jun/gee20040624025714.htm[/L]

''HP says as many as 900,000 notebooks buggy'', június 25:
[L]http://zdnet.com.com/2100-1103_2-5248097.html[/L]

''Intel recalls recently released chipsets'', június 26 (925, 915, ICH6)
[L]http://www.cooltechzone.com/index.php?option=content&task=view&id=262&Itemid=0[/L]

(#48) moonman válasza DcsabaS (#47) üzenetére


moonman
titán

szorgalmas vagy :) olvasgassunk...

(#49) DcsabaS válasza moonman (#46) üzenetére


DcsabaS
senior tag

''Akkor szerintem csak ezzel az aljzattal nem gyártanának lapot, ''
De ha egyszer adott a CPU tokozása, akkor adott az aljazat is. Tehát egy egész CPU vonalról kellene lemondani, vagy pedig megállapodni arról, hogy ki milyen arányban viselje a garanciális ügyek terhét.

''vagy kitaláltak volna rá valami megoldást (asus) házon belül.''
Talán lehetséges is kitalálni valami módosítást, de ezt az ASUS csak az ASUS márkajelzésű alaplapokon teheti meg, az Intel márkajelzésűeken az Intel elvárásai szerint kellene eljárnia.

''Most egy hét múlva kijön a hír, hogy kacsa, vagy majd meglátjuk, meddig is fajul a dolog.''
Ha megnézed az előbbi linkeket, láthatod, hogy egy egész problémahalmazról van szó, ami az Intelhez kötődik.

(#50) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Sztem a Winstron egyszerűen olcsóbban gyártja le a lapokat, mint az ASUS, és kész.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.