Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS N55SF

Hozzászólások

(#1) headB


headB
tag

Sziasztok!

Kimondottan ennek a masinának nem találtam fórumot, így nyitottam egyet a tapasztalatok megosztása végett.
Várok szeretettel mindenkit akinek van ilyen, szeretne vagy csak érdeklődik utána.

Pár napja rendelkezem a géppel az alábbi belsővel:

Processzor: Intel Core i5-2410M (2 x 2,30GHz / 2,90GHz Turbo, 3MB Cache)
Kijelző: 15.6" (1366x768) HD; LED megvilágítás
Memória: 8GB DDR3 1333MHz (alapból 4GB-volt, kapott még egy modult)
Merevlemez: OCZ Agility 3 120GB (Seagate Momentus 500 GB volt alapból, ez beköltözött egy külső házba)
Grafikus kártya: Nvidia Geforce GT 555M 2GB DDR3
Optikai meghajtó: DVD/RW SuperMulti Double layer;
Egyéb jellemzők: Wifi: 802.11b/g/n; 2 x USB + 2 x USB 3.0; Kártyaolvasó; HDMI™; VGA; Webkamera: HD; Bluetooth v3.0; LAN: Gigabit; Bang & Olufsen csúcsminőségű hangszórók; ASUS SONICMASTER külső mélynyomó; akkumulátor (cella): 6
Operációs rendszer: Windows 7 Home Premium 64bit

További variánsok, tesztek, leírások: [link]

Hivatalos oldal: [link]

Telefonon gyorsabb: +36307917622

(#2) headB


headB
tag

CrystalDiskMarkx64 eredményeken meglepődtem, mert ezek szerint SATA3-as csatolókkal szerelt az alaplap!

Telefonon gyorsabb: +36307917622

(#3) headB


headB
tag

AIDA tesztek:

Memória olvasás 15372 MB/mp
Memória írás 15568 MB/mp
Memória másolás 17482 MB/mp
Memória késleltetés 57.1 ns

CPU Queen 18818
CPU PhotoWorxx 21244
CPU ZLib 106.6 MB/mp
CPU AES 16558
CPU Hash 978 MB/mp
FPU VP8 1585
FPU Julia 7110
FPU Mandel 3761
FPU SinJulia 1799

Telefonon gyorsabb: +36307917622

(#4) headB


headB
tag

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabb: +36307917622

(#5) Sickboy75


Sickboy75
tag

Szia,

latom neked is ilyen laptopod van (nekem konkretan egy N55S)

Hadd kerdezzem mar meg, hatha te vagod:

az instert billenytut hogyan kell eletre kelteni ? Sehogy sem tudtam rajonnni. Minden mas mukodik tudtommal, csak az az egy nem :(

Van valami tipped ?

Üdv,

SB

(#6) Sickboy75 válasza Sickboy75 (#5) üzenetére


Sickboy75
tag

Áááááááááá

Shift + Fn + Insert ....

Nem pöccre ugyan, de rájöttem :)

Üdv,

SB

(#7) headB válasza Sickboy75 (#6) üzenetére


headB
tag

Szia!

Nálam a delete van egybe az inserttel és simán shift nélkül csak fn+del kombóval jön elő.

Telefonon gyorsabb: +36307917622

(#8) Krip75


Krip75
csendes tag

Sziasztok! Arra a kérdésre szeretnék választ kapni ,hogy N55SF (az aljára ezvan) v N55S (billentyűzet alatti matricára meg ez ) -be lehet-e SSD-t rakni? Van-e benne előkészitett hely?

Előre is köszi a válaszokat! :)

(#9) headB válasza Krip75 (#8) üzenetére


headB
tag

A merevlemezt tudod kicserélni ssd-re (csak 1 hely van benne) az pedig mehet egy külső házba. Érdemes sata3-as kuckóba költöztetni, így olyan gyors lesz, mintha benne lenne.

Telefonon gyorsabb: +36307917622

(#10) Popit


Popit
csendes tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy N55SF-en (fekete), kérdés olykor táskában hurcolás után mennyire karcolódik a teteje, illetve kopik a többi része hosszú távon pl. egy K53al szemben?

[ Szerkesztve ]

(#11) headB válasza Popit (#10) üzenetére


headB
tag

Szia!
A zongoralakk festés szerintem kényesebb, mint a K53 műanyag fedele, legalábbis az ujjlenyomatok szempontjából biztosan. A karcolódásnak esélyt nem adva a laptopbag-be is úgy költözik utazás során a gépem, hogy előbb még egy puha tokba is belerakom. (a szépségért meg kell szenvedni)

*******************

[ Módosította: Kalandor ]

Telefonon gyorsabb: +36307917622

(#16) headB


headB
tag

Telefonon gyorsabb: +36307917622

(#17) hege1989


hege1989
tag

Sziasztok!

Nekem is egy ilyen masinám van. Nézegettem az Everestet és
arra lettem figyelmes, hogy a két 4GB(1333MHz) RAM nem dualban
megy. Nálatok mi a helyzet?

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#18) hege1989 válasza headB (#16) üzenetére


hege1989
tag

Láttam SSD-t használsz. Mennyi a bootidőd?

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#19) xaja


xaja
csendes tag

Sziasztok,

A közeljövőben szeretnék notebook-ot venni. A Lenovo y570 és az Asus n55sf között nem tudtam egyelőre dönteni, jelenleg az utóbbi felé hajlok. A laptopot vegyesen használnám, értve itt dokumentum írás, internethasználat, filmnézés, játék, stb. (Átlag napi üzemidő 12 óra folyamatosan.)
Sokféle fórumot olvastam egymásnak ellent mondó hozzászólásokkal, így szeretném kikérni a véleményeteket az alábbi pontokban:

1. Megterhelő használat esetében (mint pl.: játék) mennyire melegszik, vannak-e ilyen téren problémák?

2. Akkumulátorról mennyit bír, ha csak netezésre, olvasásra használom?

Előre is köszönöm a válaszotokat!

(#20) hege1989 válasza xaja (#19) üzenetére


hege1989
tag

Szia!

1. Télen végignyomtam a Crysis 2-t vele és nem tapasztaltam extrém melegedést még 3 óra játék után sem. A régi notim ennyi játéktól 90 fok körül járt és volt, hogy ki is kapcsolt.

2. Néha suliban használom olvasásra netezésre és 5-5.5 órát szokott kiírni a win de eddig csak kb 3 órát volt akksin egyhuzamban. A legalacsonyabb fényerő is elég az olvasgatáshoz.

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#21) xaja válasza hege1989 (#20) üzenetére


xaja
csendes tag

Köszi szépen a választ, végre tudok valami konkrétat is. Jelenleg MSI laptopom van és az hajlamos a melegedésre, így ez szinte fóbiává vált.. Amúgy is terveztem beszerezni alá egy hűtőpadot, de ezek szerint az sem feltétlen szükséges.

+1 pont az Asus-nak :)

(#22) hege1989 válasza xaja (#21) üzenetére


hege1989
tag

Nekem is egy MSI volt az előző. Egy GX600-at váltott le ez az ASUS.
Fergetegesen jó gép volt az is, de ma maga közel 4 évével már kicsit
öregecske bár még mindig jobb mit a piacon lévők egy része :D. Neked
milyen van?(a melegedésből adódóna gondolom h neked is ilyen :))

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#23) Gameboy77


Gameboy77
aktív tag

Sziasztok!

Olyan gondom van hogy hiába telepítem fel a Lan drivert (Akami Netsession client),nem működik az ethernet csatlakozóm,amit az eszközkezelőben jelez is a rendszer.

Valaki tudja a megoldást? Előre is köszi.

(#24) Gameboy77 válasza Gameboy77 (#23) üzenetére


Gameboy77
aktív tag

Megoldódott! Az n75sf letöltési oldaláról való driverrel jó lett.

(#25) xaja válasza hege1989 (#22) üzenetére


xaja
csendes tag

Nekem E-sorozatos volt, azt hiszem ex610. Ez is 4. évét nyögi, csak egyre többet kell takarítani, valamint nem vagyok megelégedve az amd-s CPU-val.. Semmi más panaszom nincs rá, mai napig nagyon szeretem, ezért is maradnék a multimédiás notebook-oknál. A papíron megadott teljesítményhez képest sokkal többet bírnak, néha már hihetetlen :D

[ Szerkesztve ]

(#26) headB válasza Gameboy77 (#24) üzenetére


headB
tag

Remélem megoldódik a gta alatti vga probléma is.

Telefonon gyorsabb: +36307917622

(#27) Gameboy77 válasza headB (#26) üzenetére


Gameboy77
aktív tag

Az Nvidia oldaláról letöltött illesztővel minden tökéletesen működik :)) .Ezért külön piros pont jár az Asusnak,nem minden notira lehet feltelepíteni a független vga drivert.

(#28) hege1989


hege1989
tag

Sziasztok!

Kinek melyik gyári extra szoftver jött be?
Én csak az InstantON-t meg a FancyStart-ot hagytam fent vagyis raktam fel újra,
de hátha van még valami olyan szoftver az ASUS tarsolyában amit érdemes felrakni.

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#29) Armis


Armis
tag

Valaki készítene egy rövid benchmarkot a Company of Heroes-ből, high bellításokkal? Esetleg, ha valaki játssza is, szaggat-e a multiplayer 2v2 esetén? Ne adj isten streamelni kipróbálta-e már?

(#30) foxtern válasza headB (#4) üzenetére


foxtern
csendes tag

hali neked h lett 6.9 a videokártya értékelésed ??nekem 4.6

(#31) headB válasza foxtern (#30) üzenetére


headB
tag

Valószínű akkor az intel kártyáját mérte. Nézd meg msi afterburner-el, hogy mérés közben megy e az nvidia kártya.

Telefonon gyorsabb: +36307917622

(#32) foxtern válasza headB (#31) üzenetére


foxtern
csendes tag

hali háát megy sztem mikor méri, mert 3d teljesítmény 6.8 kapott! A windows aero teljesítmény 4.6... nm tudom én is arra gondoltam h a integráltat nézte... a vga drivert melyiket használtad akkor, hja mg mért adtad el a gépet:P

(#33) headB válasza foxtern (#32) üzenetére


headB
tag

17-esre vágyakoztam ugyanebből! :)

Telefonon gyorsabb: +36307917622

(#34) Armis


Armis
tag

Kérnék szépen egy Company of Heroes benchmarkot high beállításokon. Esetleg rövid multiplayer élménybeszámolót. Tudom, hogy nem tűnik mérvadó játéknak, talán mégis lehetnek meglepetések.

(#35) s.anya


s.anya
csendes tag

Sziasztok!

Én is vettem egy ASUS N55SF SX2462 laptopot. Fontosabb hardverek: i5-2450M, 8Gb RAM, NV GT555M, 500 Gb SATAII HDD (Segate). A RADIUM.HU-tól rendeltem, 229k volt az ára. Ahogy megjött Win7 (64 bit) telepít, driver lemez be, telepít. És jött a csalódás, lassabb volt mint a 4 éves ACER laptopom. Rögtön rendeltem egy OZC Vertex 2 120 Gb SSD-t. Kár, hogy nem olvastam el korábban ezt a fórumot, headB szerint SATAIII interfész van az alaplapon. Párezerrel többért vehettem volna Vertex 3-at. Amíg vártam az SSD-re csináltam néhány tesztet, amikről idegességemben nem csináltam mentést. Néhány szám emlékezetből: CrystalDiskMark olvasás: 512k: 78Mb/s, 4k: 0,27Mb/s. A WIN7 élményindex: 4,6 az aero asztali teljesítmény miatt. Néhány szó az egyébről: Külcsín elfogadható. Összezárva szépnek mondható, az ezüst billentyű szerintem nem illik a képbe. Audió: Az egyetlen, amivel 100%-ban elégedett vagyok, laptopból még ilyen hangzást nem hallottam. Igaz a mélynyomó az egy külső eszköz, ami ront a mobilitáson. A kijelzője HD+ (1600X900) felbontású matt. Az ACER-emhez viszonyítva jelentősen jobb. Vakító napsütésben is jól látható. A betekintési szöge lehetne jobb, most víszintesen kb +-45 fok, függőlegese +75, -40 fok. Zaj: Alapon használva (böngészés, zene, film, office) teljesen hangtalan, és nem melegszik. A mikor a turbó bekapcsol, 2,5 GHz fölé megy az órajel tartósan, akkor a ventillátor fordulatszáma szépen, fokozatosan felmegy 3600 ford./percre. 15 percig járattam 3,1 GHz-en, 7÷8 perc elteltével a mag hőmérséklet 86 Celsiusig ment fel, és ott is maradt. Majd kikacsolva a tesztet egy percen belül visszahült 46 fokra. A billentyűzet nem melegedett, egyedül a RAM feletti részen melegedett, de nem zavaróan. Az aksija 3 órát bírt böngészés közben, teljes fényerőnél.
Végre megjött az SSD. Már a telepítésnél látszott, hogy más kategória. Az alkalmazások pl. Ms Office egy pillanat alatt betöltődnek nem kell várni. A boot idő 14 másodperc, 36 Gb foglaltság mellet. Az élményindex 5,9-re ment fel, amivel még mindig nem vagyok elégedett. Telepítettem a Driver Genius Professinal programot, ami úgy találta, hogy 20 elavult driver van. Rábíztam, hogy töltse le és telepítse. És láss csodát, a driver frissítések után, ami érintette az Intel HD3000, és a Nvidia GT555M-et is, az élményindex felment 6,9-re

(#36) s.anya


s.anya
csendes tag

(#37) s.anya


s.anya
csendes tag

Hi!

Csináltam egy CrystalDiskMark tesztet. Ez sajnos elég sovány, a headB fórumtárséhoz képest, de nem kapott rossz eredményt, és használhatóságában is jónak tartom. Mindenesetre megpróbálom eladni, és veszek egy SATAIII SSD-t
Hi'

[ Szerkesztve ]

(#38) s.anya


s.anya
csendes tag


JA!
Most jotott eszembe, hogy az OZC SandForce vezérlős, ezért csináltam egy (All 0xFF, 1Fill) tesztet is. Ez márközel van a gyári specifikációhoz.

(#39) hege1989 válasza s.anya (#35) üzenetére


hege1989
tag

Szia!

Láttam azt írtad, hogy neked hangtalan a masina.
Nálam a winyó kicsit cicereg és éjjel csendben elég
idegesítő tud lenni ha az ember épp olvasni/tanulni akar.
Még a zajhoz. A töltő is néha kattan egyet és ha nincs
benne akksi és lecsökken a fogyasztás(pl képernyő off)
akkor nekiáll sípolni magas frekin.
Nálatok tapasztalni ilyet?

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#40) s.anya válasza hege1989 (#39) üzenetére


s.anya
csendes tag

Szia!

Nem tapasztaltam ilyet. A winyó helyett SSD van. Nekem az ODD szokott néha katogni, annak ellenére, hogy nincs benne lemez.

(#41) hege1989 válasza s.anya (#40) üzenetére


hege1989
tag

Igen az ODD nemek mis szokott ilyeneket csinálni. Gondolom csak egy általános ellenőrzés vagy hasonló megy és leginkább új periféria illesztéskor fordul elő.
Ha SSD-t raksz bele akkor annyi a garanciának?
Tudtommal az SSD-nek nem tesz jót a sok fájlművelet mint pl a torrent. Te használod a régi winyót torrentre v SSD-n megy sz is?

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#42) s.anya válasza hege1989 (#41) üzenetére


s.anya
csendes tag

Szia!

Nem tudom, hogy a winyó csere garancia vesztéssel jár-e, de szerintem nem. A torrentek a külső merevlemezen vannak, de csak azért, mert a 120 Gb elég kevés. Alig elég a rendszer és a számomra fontos programok számára. Egyébként az SSD-t úgy használom mintha HDD lenne, nem babusgatom. 3 év garija van.

(#43) Anthony001


Anthony001
senior tag

Sziasztok!

Ilyen notit szeretnék venni, olvasgattam a teszteket, és egy dolog érdekelne, ami még annyira nem tiszta. A HD webkamerának milyen a minősége? Ugyanis két tesztet olvastam, az egyikben lehúzták, a másikban azt írták, hogy nem rossz.
Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#44) hege1989 válasza Anthony001 (#43) üzenetére


hege1989
tag

Nekem nincs bajom a minőségével. Mondjuk eddig 640x480as kamerákhoz vagyok szokva.
Ha a legmagasabb felbontáson használod kis késés természetesen várható és picit el is mosódik. Én nem használom szinte soha, de ha használnám a célnak megfelelne.

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#45) Anthony001 válasza hege1989 (#44) üzenetére


Anthony001
senior tag

Rendben, köszönöm szépen a válaszod! Illetve még az érdekelne, hogy olvastam fentebb, hogy az alap vinyó helyett ssd-t használnak páran. Ez azért van, mert maga a vinyó csak 5400rpm-es, és ezáltal lassabb, vagy esetleg más a gond?
- Ha ez a gond, akkor úgy nem lehet megoldani, hogy kicserélem a vinyót egy 7200rpm-es re?-

[ Szerkesztve ]

(#46) foxtern válasza s.anya (#36) üzenetére


foxtern
csendes tag

Halihó!
te hogy kapcsoltad ki az integrált kártyát h ne azt mérje a windows??

(#47) headB


headB
tag

Sziasztok!

Jó ideje nem voltam itt, mert már nincs meg ez a laptopom, de engedelmetekkel figyelni fogom a fórumot (ha már megcsináltam) és segítek mindenkinek, ha tudok. :)

Leszögezném, hogy a méréseket sata3-as ssd-vel végeztem, ami 3dmark és a windows élményindexre is szépen kihat, valamint a mindenkori legfrissebb driverek voltak fent.

MSI Afterburner-el [link] szépen fel lehet húzni a vga-t, így magasabb pontszámokat lehet kapni, bár ez a 1366x768-as felbontáshoz szerintem felesleges, mert alapórajeleken is mennek a játékok 95%-a full beállítás mellett és így a kártyát is kíméljük, bár a hűtés példás ennél a gépnél, tehát 10-15%-os tuning még nem okozhat hibát.

A merevlemezt feltétlen ajánlatos SSD-re cserélni! Ég és föld a kettő közti különbség! Vétek az ilyen kaliberű laptopokhoz a sima merevlemez használata, még a 7200rpm-esek is!
Az én méréseim egy ilyen [link] kütyüvel készültek, már 20eHUF alatt is lehet kapni és ez a fejlesztés nyújtja a leglátványosabb gyorsulást jelenleg a notebookoknál!!! A HDD-hez kell egy külső usb3-as ház és ezzel a gépfejlesztés elvégeztetett. Ilyen állapotban a masina hosszú évekig kiszolgálja a tulajdonosát, egyetlen esetben nőheti ki a gépet, ha 5-6 év múlva (bár ez csak gyenge jóslat) is a legújabb játékokkal szeretne játszani, akkor már lehet kesvés lesz az erő, de minden más villámgyorsan fog működni.

Bye!

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabb: +36307917622

(#48) s.anya válasza foxtern (#46) üzenetére


s.anya
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Az integrált kártyát nem kapcsoltam ki, nem tudom, hogy manuálisan kikapcsolható-e.
Szerintem nem is érdemes. Ha az élményindexen akarsz javítani, akkor SSD+driver frissítés (Driver Genius Pro). Sajnos az SSD-k még mindíg drágák. Az Én tapasztalatom az, hogy 64 bites rendszerhez 256 Gb-os az ideális. :K

(#49) hege1989 válasza s.anya (#48) üzenetére


hege1989
tag

Van annak valami módja, hogy lássam, hogy mikor aktív a GMA és mikor a GeForce?
Megy valakinek dualban a memória? Nekem 64 bites a busz és gondolom még létezik a dual channel technológia.

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#50) Forx


Forx
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is van egy ilyen gépem, és teljesen meg is vagyok vele elégedve, de mostanában elég csúnyán elkezdett melegedni játékoknál ( 1 éves ), és a ventilátor se fújja ki olyan erősen a levegőt, mint régen.

Én a porosodásra gyanakszom, és szét is szedném szívesen, hogy kitisztítsam, de nem tudom h ez garanciavesztéssel jár-e? (Még lenne rajta 1 év garancia )

Valakinek van ilyesmivel kapcsolatban tapasztalata?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS N55SF
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.