Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) eca


eca
tag

Valaki tud egy usb 3.0 -ás driver elérhetőséget ? Azt hiszem NEC van rá integrálva.

(#352) Lapajbacsi


Lapajbacsi
aktív tag

Asus m4a87td alaplap, Phenom 2 x6 proci
Egyszer csak arra lettem figyelmes hogy túl meleg a proci... aztán rájöttem hogy az van, hogy a bekapcsolás után elért legmagasabb hőfokon megakad és látra úgy marad az érték minden tesztprogramban a bios-ban is egyaránt.. Külön-külön a magonkénti hőfokok mozognak-mérnek szépen, de a cpu fő hőfok az így viselkedik... a konfig amúgy működik... létezik ilyen hiba? Vagy mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#353) fairi


fairi
addikt

ezt vki meg tudja magyarázni?[/L]
Vmi miatt az alaplapom nem engedi az OC-t,nem jöttem rá mi a hiba, fenti akadályba ütközök bármit csinálok. Bár egyszer sikerült OC-ezni ezzel az alaplappal, SSD betevése és win reinstall után találta ki ezt.

M4A89GTD PRO ez az alaplap Phenom II x4-gyel

[ Szerkesztve ]

(#354) Lapajbacsi válasza fairi (#353) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

+ - gombok vagy enter..?

(#355) Lapajbacsi válasza Lapajbacsi (#352) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Nálam meg az van, hogy mindezt xp 32-vel produkálja csak.. win7 64-el meg működik normálisan... (eddig mindkettővel működött)

(#356) fairi válasza Lapajbacsi (#354) üzenetére


fairi
addikt

nem reagál az a rész semmire,nem tudom manuálisan állítani egyszerűen, mintha vmi miatt letiltódtak volna azok az opciók...

(#357) eca


eca
tag

Üdv !

Boldog Újévet !

Valakinek szokott fagyni a Battlefield 3 ?

(#358) eca válasza fairi (#353) üzenetére


eca
tag

Próbáld meg auto-ra állítani a többi beállítást lehet ,hogy menni fog.

(#359) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Üdv Urak!

Végre megjött a várva várt CPU coolerem a 955BE procimra, így már nincs akadálya egy szolidabb tuningnak.

Eddig az alaplap BIOSA által felkínált 3,6Ghz-es beállítást használtam, de ezzel a beállítással a memóriák 1500Mhz-en mennek, bár gyárilag 1600Mhz-esek lennének.

Tudnátok segíteni, hogy mit hogy állítsak, hogy a szorzók, FSB-k miként viszonyuljanak egymáshoz, hogy a CPU ugy 3,8Ghz-en, a memók a névleges 1600Mhzen menjenek, lehetőleg úgy, hogy feszt ne kelljen emelni!

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#360) attilav2


attilav2
őstag

Geil EVO Leggera memóriákat szeretnék tenni a lapomba 2x4GB-ot, ez low profile memóriának számít.
Bele tudom tenni?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#361) mpierre válasza attilav2 (#360) üzenetére


mpierre
veterán

Persze. A low profil csak a modul teljes magasságát jelöli.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#362) eca


eca
tag

Valaki tett már ilyen AMD FX-8350 4.00GHz AM3+ procit az alaplapba ?

(#363) mpierre válasza eca (#362) üzenetére


mpierre
veterán

Azt szerintem nem fogja megenni. Amúgy is csak beta support van.

Ezeket eszi meg elméletben (asus honlap szerint):
FX-4100 (FD4100WMW4KGU); FX-4170 (FD4170FRW4KGU); FX-6100 (FD6100WMW6KGU); FX-8100 (FD8100WMW8KGU); FX-8120 (FD8120FRW8KGU); FX-8120 (FD8120WMW8KGU); FX-8150 (FD8150FRW8KGU)

Szerk: Heh, be bénán tördeli. Na minjá igazítok rajta... Így se jobb....

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#364) Logan83 válasza mpierre (#363) üzenetére


Logan83
csendes tag

Szia mpierre
Érdekelne ez a béta support. Hol lehet ennek bővebben utánanézni?
Ha tudnál dobni egy linket. Köszi.

[ Szerkesztve ]

Szerintem.......

(#365) mpierre válasza Logan83 (#364) üzenetére


mpierre
veterán

Asus honlap. :U [link] Attól függ milyen deszkád van. Amúgy 890-s sorozat kivételével nem jellemző, hogy az fx procikat megeszik ezek a deszkák.
(Asszem eca-nak 890-e van...)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#366) Logan83 válasza mpierre (#365) üzenetére


Logan83
csendes tag

Köszönöm a segítséget,de az első mondatodat kihagyhattad volna.
A honlapot ismerem, de igazad van, egy 2évvel ezelőtti hozzászólásodból egyértelműen kiderül ,hogy melyik lapról van szó. Még 1X köszönöm.

Szerintem.......

(#367) eca


eca
tag

Ezt találtam úgy néz ki összejöhet a proci csere, kár hogy ilyen drága a 8350.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#368) gigabytman


gigabytman
tag

Szép napot!

M4a88TD-V-EVO/USB3 tulajokat keresek, akik WIN-7 (32bit)-el használják a lapot. Én most vettem használatba egy ilyen lapot, frissen telepítettem rá a WIN-t. Egy dolgot nem tudok használni. Alvó módba el tudom küldeni a gépet, de semilyen módszerrel és beállítással nem tudom felébreszteni. Olyan laptulajt keresek akinek ez a funkció működik.
Ki kellene szürnöm, hogy beállítási, kompatibilítási probléma van, vagy ez a lap WIN-7 alatt nem tud ébreszteni(típus hiba).

PS/2 billentyűm van és USB egér. WIN-ben kattintva, vagy a billentyűzet funkció gombjával, vagy a ház bekapcsoló gombjával(ha azt állítom be) el tudom altatni az nem probléma. Ventik leállnak és villog a Power On led a ház elején. Azt hiszem ez így rendben. A billentyűzeten folyamatosan világít a Num Lock led. De nem tudom sem egérrel sem billentyűvel felébreszteni. Ki kell kapcsolni a tápot majd újra be.
Ugyan ez a helyzet a hibernálással is, nem lehet felkelteni a gépet.

A segítő válaszokat előre is köszönöm.

(#369) Sgt. Chris válasza gigabytman (#368) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Szia!

Nekem M4A87TD EVO lapom van, de hasonló a helyzet, ha minden igaz, akkor neked is AMD VGA-d van, nem? Azt hiszem ez az ami közrejátszik, mintha vagy a VGA, vagy a drivere lenne a ludas...

Nálam is lemegy alvóba, aztán onnan már csak a reset hozza vissza.... :(((

Egyébként van, hogy maga a gép felélled, de a monitor marad idle-ben...ez is a VGA-ra tereli a gyanút.

Most Win 8.1 x64 van fent, eddig W7 x64 volt...de ugyanaz a hiba megmaradt...

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#370) gigabytman válasza Sgt. Chris (#369) üzenetére


gigabytman
tag

Szia!

Kösz az infót, de az enyém integrált VGA-ás. De nekem a reset gombbal sem indul újra.

(#371) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Üdv!

Kicsit pang ez a topik...de hátha.....

SSD vásárlás előtt állok, egy sima op.rendszernek való minimum 3 év garis SSD-ben gondolkodok, de nem tudom, hogy a jelen alaplapomhoz melyik lenne optimális választás?
Egy ASUS M4A87TD Evo lapom van, ami AMD 870/SB850 chipsettel rendelkezik (nem mai darab).
A bizonytalanságom indokolt, mert pl az USB 3.0 szolgáltatás nemigazán működik rajta már a kezdetektől...hiába van USB3 pendrive vagy nem ismeri fel, vagy menet közben nyoma vész... Persze az USB2 portokkal simán megy minden. Félek, hogy a régi chipset jelentősen korlátozná az SSD működését.

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#372) mpierre válasza Sgt. Chris (#371) üzenetére


mpierre
veterán

Nem hinném, hogy gond lenne vele. De kérdezz rá az ssd topikban, ha biztosra akarsz menni.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#373) MuFFo


MuFFo
tag

M4A88TD-V EVO/USB3-ba van valakinek tapasztalata 2x8 GB rammal? Nem akarok olyat venni, ami aztán nem működik. A hivatalos support csak pár típust említ, reméljük nem hivatalosan bele lehet tenni mást is.

Ha nincs semmi gipszer, akkor minden klopfol, avagy porhab, infulzió, pénztálca, magányóvoda, pogárcsa, szandár, kaukció,anterna

(#374) Sgt. Chris válasza mpierre (#372) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Na berendeltem egy Adata SP920 128GB-os SSD-t, arany középútnak tűnik, remélem dob valamit a rendszeren.

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#375) Adebayor


Adebayor
aktív tag

Hali.

átváltottam win 8.1-re.
Asus lapom van, és adtak hozzá epu-4 engine szoftvert. Használtam is windows 7-en. Jól is jött hogy kezelte a ventilátort meg minden mást.

De win 8.1-el nem kompatibilis. De most taáltam egy Epu-6engine-t. És azt se tudom feltelepiteni.

van valami progi ami ugyan oylan célra jó lenne?
jah és drivereket se igen találtam még 8.1-hez. vagy az megoldja magátol? :D

ui.: bemásolom az azonnali alaplapos kérdésekhez, mert nem yolan sürün használják ezt a topicot amugy nézem. bocs a kettőzésért :)

[ Szerkesztve ]

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#376) mpierre válasza Adebayor (#375) üzenetére


mpierre
veterán

Sose használtam epu-t. A k10 stat jobb eredményt hoz. Rendesen lehet vele alulfeszelni, meg tuningolni is. Az epu csak erőforrást zabál, de nem fut rendesen.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#377) Adebayor válasza mpierre (#376) üzenetére


Adebayor
aktív tag

oké, köszi, kipróbálom

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.