Hirdetés

2019. november 22., péntek

Gyorskeresés

(#251) Janix12 válasza mpierre (#250) üzenetére

Janix12
(aktív tag)

Jó a kérdés, mag felszabadítás előtt annyira nem is érdekelt, nem is néztem ennek megfelelően. Este megnézem. A kártya másik gépben tökéletesen üzemel és azóta is megy, ez valami összeférhetetlenség volt....
Más.: Ez mint CPU COOLER? van valakinek valami tapasztalata vele kapcsolatban?

3D nyomtatást vállalok...

(#252) mpierre válasza Janix12 (#251) üzenetére

mpierre
(veterán)

Ha ezt akarod a procira rakni, akkor van ennél sokkal jobb és hatékonyabb hűtő is. Ez a gyárival lehet egy szinten, esetleg halkabb annál...

Alles wasser oder was?? #### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok #### Mi4S

(#253) Janix12 válasza mpierre (#252) üzenetére

Janix12
(aktív tag)

Azért néztem ezt ki, mert súlyra nehezebb mint a gyári és pont fújná folyamatosan a chipset-et is, nem lenne hátrány, mert kézzel megfogva nem éppen hideg...

[ Szerkesztve ]

(#254) mpierre válasza Janix12 (#253) üzenetére

mpierre
(veterán)

Gyártanak mások is alaplapra merőlegesen fújó procihűtőt, ami ugyan lehet drágább, de hatékonyabb. Sokkal. Pl: [link], de ez hűvösre teszi a procit, meg az északi hidat is... és még tuningolni is lehet mellette... és kussban van.

Alles wasser oder was?? #### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok #### Mi4S

(#255) Janix12 válasza mpierre (#254) üzenetére

Janix12
(aktív tag)

Köszi, valóban ezek remek hűtők, de sajnos ennyi pénzem nincs rá ezért is keresgélek alsó kategóriában jót... :R

(#256) mpierre válasza Janix12 (#255) üzenetére

mpierre
(veterán)

Akkor gyűjtögess, mert megéri... :D

[ Szerkesztve ]

(#257) X Factor válasza Janix12 (#255) üzenetére

X Factor
(addikt)

hyper tx 3 a te barátod.

I was there the day that Horus fell

(#258) mpierre válasza X Factor (#257) üzenetére

mpierre
(veterán)

Alaplapra merőleges ventiset keres... :U

(#259) Janix12 válasza X Factor (#257) üzenetére

Janix12
(aktív tag)

Egy Asus Silent Knight került a polcra, attól nem biztos, hogy jobb, csak hát a ventilátor fújási iránya kéne, hogy a foglalat lefogató füleivel legyen párhuzamos és tolja át a chipset bordáin is a levegőt... Azért köszi... :R

[ Szerkesztve ]

(#260) X Factor válasza mpierre (#258) üzenetére

X Factor
(addikt)

Nem tudtam sry, :B

I was there the day that Horus fell

(#261) mpierre válasza Janix12 (#259) üzenetére

mpierre
(veterán)

Pedig az se olcsóbb sokkal, mint a Noctua... :B

(#262) Janix12 válasza mpierre (#261) üzenetére

Janix12
(aktív tag)

Igen, de ez volt polcon.. :B

(#263) Thomks

Thomks
(csendes tag)

Sziasztok.
Bocsánat ha rossz helyen kérdezek de kíváncsi lennék arra hogy egy CrossFireX -es alaplap (ami nem támogatja az sli -t) milyen szinten tud lekezelni egy darab nvidia vga -t ? Csak mert nem tudom h van-e köze egymáshoz vagy vagy a dual (vagy több) vga -nál van lényege ?
(kérlek nézzétek el ha láma lennék)
Előre is köszönet .

It doesn't matter where we go, I just don't want to stay.

(#264) mpierre válasza Thomks (#263) üzenetére

mpierre
(veterán)

Simán. Gond nélkül fog menni benne.
A támogatás csak többkártyás rendszerek esetén érdekes.

(#265) Gyöször

Gyöször
(tag)

Helló!
Tudtok arra mondani valamit, hogy az M4A88TD-V EVO/USB3 alaplapban lévő Turbo Unlock funkció mennyire hatékony? Valóban működik ez az akár +500 MHz freq emelés és frankó minden? Mert akkor ilyen TD-V-t vennék.

(#266) Bp válasza Gyöször (#265) üzenetére

Bp
(tag)

Müködik persze, ismerösömnek ugyan ilyen van 1090T procival,és megy rendesen a turbo ahogy kell (gyári értékeken 1090t-nél 3.2röl 3.6ra ugrott fel,mikor winrar-al kiprobáltuk ezt a turbot).

Nekem csak egy kistestvére van (M4A87TD/USB3 ),de turboban ugyanilyen tuti.

(#267) Bp válasza Bp (#266) üzenetére

Bp
(tag)

Elnézést kérek,összekevertem.
Én az amd féle turbora gondoltam,nem az asus.félére (nem is tudtam erröl:P)

(#268) Gyöször válasza Bp (#266) üzenetére

Gyöször
(tag)

Igen, ez az ASUS sajátja. Azért akarok ilyet, mert erre a különbségre nem különösebben van +12 ezrem. Pláne, hogy 6850 videókártyára lesz egyenlőre csak pénzem. Úgyis VGA limites lesz minden.

Viszont ezt a te deszkád is tudná elviekben Itt az ASUS oldala.
Milyen procid van?
Összességében mi a véleményed a deszkáról?
Egyenlőre úgy áll a szitu, hogy azért néztem a 880at, mert télig úgyse játszok és minden fillér számít, addig kihúzom az IGPvel, nem is venném meg a 6850et se.

(#269) Gyöször

Gyöször
(tag)

Ja és még az lenne a kérdésem, hogy van arra legalább 10% reláció, hogy az x4 ben talál még magokat? x5 vagy x6 felé? Gondolom egy x2esből valószínűbb az x3 vagy x4 fele lépni, de ha nem sikerül az gáz lenne ezért inkább megveszem az x4et.

(#270) Bp válasza Gyöször (#268) üzenetére

Bp
(tag)

1090t proci van nekem a lapba,de nincs vele semmi bajom megy oszt jonapot:)

Illetve nem hiba,de jobb let volna ha a sata csatlakozo helyek kerülhetek volna a szélére vagy feljebb mint a vga helye (elvileg amit néztél te 880as azon jobb helyen van mint enyimén).

Mert vga-ra tettem fel egy twin turbot,mert hütése elég ratyi volt,és az kicsit több mint két helyet foglal el,igy sata kábeleket-3 is van- le kellet kicsit lapitanom.
Utba nem voltak,de mégse annyira szabad a légmozgás arra,de lehet hogy kapni olyan sata dugot ami mind két végén 90 fokba hajtott,és kiprobálom olyanal talán majd egyszer.

De a kérésedre a turbo unlockerre vissza feltettem probábol,sé ezeket dobta ki:
unlocker bekapcsolva (nem volt nagy trükk feljött kis ablak,also szélén turbo unlocker felirat,katt rá és ez jött ki)
[link]

Aztán kikapcsoltam (de még a gépen volt a progi):
[link]

Végül uninstall,és restart,igy vége meg ez let:
[link]

Nem tudom ez mennyire mérvadó,de hirtelen ez volt kéznél:D

És végén ugrott be,van ezen a turbo evo progiban auto tuning mód is,amit elis felejtettem kiprobálni.

Amugy az a 880as alaplap,nem rossz,ezzel a turbo progival gpu-t is lehet tuningolni,ha esetleg több kakaó kéne.

A x2böl-x4et,ahhoz sajna nem értek,nem szoktam sürün vásárolni gépet,elözö egy kis abit lapos amd2400+ masinéria volt ,7 éves tán,igy evvel is kihuzom majd jo sokáig remélem,vagy örökre :P

[ Szerkesztve ]

(#271) mpierre válasza Bp (#270) üzenetére

mpierre
(veterán)

Az nem baj, hogy kihagytad az auto tuningot...

Gyöször: Esélytelen. x2-ből, x3, x4 még működik, de a 2 mag letiltott x6-s, csak oem gépekbe kerül. A 7xx szériánál biztosabban ment sok magosítás...

[ Szerkesztve ]

(#272) Sgt. Chris

Sgt. Chris
(tag)

Szerintetek, ha egy ASUS M4A87TD EVO lapba vennék a meglévő 2*2GB Corsair XMS RAM-ok mellé még 2*4GB-os kitet (mondjuk Kingmaxot) akkor okozna-e bármiféle gondot? A Windows 64Bites, így a méret kezeléssel nem lenne gondja az tuti, de hogy a két féle márka, valamint az eltérő kapacitás miatt nem lenne-e balhé?

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*4GB DDR4 Corsair Vengeance LPX Red CMK8GX4M2B3000C15R, ASUS RX470 4GB STRIX, Adata SP920 128GB SSD, WD 1TB+ Samsung 250GB, FSP Hyper 600W

(#273) mpierre válasza Sgt. Chris (#272) üzenetére

mpierre
(veterán)

Legutoljára a P4 időkben csináltam ilyet, ott nem volt gond.
Amennyiben a fesz és az időzítés is ugyanannyira van belőve, akkor nem lehet gond. Arra készülj, hogy lehet variálni kell a ramokkal.

(#274) Gyöször válasza mpierre (#271) üzenetére

Gyöször
(tag)

Kb én is így gondoltam. X4 nekem elég, de annyi kell is. nem merem kockáztatni, hogy x2őt vegyek és lutrizzak a plussz magokra.

Ma találom ki, hogy m4a87td evo vagy m4a88 td-v evo usb3 lesz a deszka. Illetve haverom találja ki, hogy tud e felhajtani vmi tűrhető vidkártyát olcsón. 965ös procit rendeltem 4 giga rammal.

A cm hyper 212 hűtő megfelelő lesz rá?

[ Szerkesztve ]

(#275) mpierre válasza Gyöször (#274) üzenetére

mpierre
(veterán)

Igen. Nálam x6 1050T-t hűt egy ilyen.

(#276) Gyöször válasza mpierre (#275) üzenetére

Gyöször
(tag)

Közben volt annyi eszem, hogy megnéztem a 212+ adatlapját és bezony nem fér be a kuckóba. Aztán a prohardveres teszt alapján az a megérzésem támadt, hogy egyenlőre bőven elég lesz a TX3. Mit szólsz?

(#277) mpierre válasza Gyöször (#276) üzenetére

mpierre
(veterán)

Az is jó.

(#278) eca

eca
(tag)

Új BIOS !!!!

M4A89GTD PRO/USB3 BIOS 2301
Improve system compatibility.

Aki majd buldózert tesz a deszkára szóljon !!!!

(#279) Sgt. Chris

Sgt. Chris
(tag)

Lehetségesnek tartjátok, hogy BIOS frissítéssel az M4A87TD EVO lap is kezelje a Bulldozert? Vagy felejtős ehhez a chipsethez?

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*4GB DDR4 Corsair Vengeance LPX Red CMK8GX4M2B3000C15R, ASUS RX470 4GB STRIX, Adata SP920 128GB SSD, WD 1TB+ Samsung 250GB, FSP Hyper 600W

(#280) eca válasza Sgt. Chris (#279) üzenetére

eca
(tag)

Ez lesz ha lesz:

[link]

(#281) Steve(AMD)

Steve(AMD)
(tag)

Üdv mindenkinek!

Egy m4a89gtd pro és egy pro/usb3-as lapot is próbáltunk mostanában, 1600-as Kingston és 2000-es Adata rammal. Ganged - unganged, 1x128bit - 2x64bit, nem is vágom ezt teljesen, de tutira nem kóser valami. Ugyanis pl. egyforma 4db 2GB-os memóval nem hajlandóak elindulni, ahogy akkor sem, ha A1-B1; A2-B2; A1-A2-ben vannak a ramok. Kizárólag a B1-B2-ben működnek. Valami ötlet esetleg?

(#282) Sgt. Chris válasza eca (#280) üzenetére

Sgt. Chris
(tag)

ÓÓóóó, a fene... Szóval a chipset maga támogatja majd, de a chipset köré új foglalatot tesznek és így már hajamra kenhetem az alaplapom. :-(

(#283) Gyöször válasza Sgt. Chris (#282) üzenetére

Gyöször
(tag)

Én is úgy jártam, hogy nem néztem kellőképp körbe.
Azt hittem, hogy az AM3+ot csaka 970 - 990 chipset támogatja és így meg se nyitottam iponon azt a kategóriát mert integrált videókártyára alapoztam. Valamint úgy volt, hogy az am3+ot elfeljti az amd és nem is lesz bele bull.
Majd mikor megrendeltem, véletlen betévedtem az am3+ kategóriába, és látom, hogy a 880as chipsetnek van szépen M5A88T-V deszkája. Szívásnak éreztem akkor abban a pillanatban, és érzem még most is, pláne, hogy kiderült nemsoká jönnek a bulllok az am3+ba.. +3000 Ft lett volna...

De egyébként remek ez az M4a88td-v evo/usb3 nagyon meg vagyok vele elégedve.

Max reménykedjünk, hogy a vastagabb proci lábakat bele lehet dugni a fehér foglalatunkba és kapunk biosz frissítést is.

Ha nem fér bele, felfúrom, csak bios legyen :D

(#284) brian1987

brian1987
(tag)

Valaki tud olyan bios-t , ami esetleg felül írja a pci-e csatoló felületet?
Na most ezzel lehet hülyeséget kérdeztem. :F :DDD
Gondolok arra hogy mondjuk mindkét csatoló felület 16x-an mennyen.
M4A89GTD PRO lapom van.
Ja még valami:kicsit el gondolkoztam rajta hogy mpierre kolléga neked így megy?
Mert nekem az alsó slotban megy csak 16x-an.
Nagyon meg köszönném a válaszodat főleg ha meg spékelnéd 1 pár képpel.
Köszönöm mindenkinek a hozzá szólást. :R

[ Szerkesztve ]

Régi értékeléseim :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=brian1987

(#285) mpierre válasza brian1987 (#284) üzenetére

mpierre
(veterán)

Ez reménytelen. A 890gx chipset nem tud, csak 1×16, vagy 2×8 PCI Express sávot. A 2×16 itt szóba se jöhet, azt maga a chipset nem tudja. Ezen még a mod biosok se tudnak segíteni. Sőt, ha lenne nf200-s chip a deszkán, az akkor is 2×8 sáv maradna, csak az oprendszer látná 2×16-nak.

A 2×16 PCI Express sávot akarsz, akkor lapot kell cserélned. Pl: 890fx chipsetes alaplapok. Ami ugyanaz, mint a 890gx, csak nincs benne integrált vga...

Nálam nincs bent a kis kártya jelenleg, mert csak az integrált 4290-s vga hajtja a monitort. Jelenleg. Majd ha kijön a Diablo 3, akkor kap egy diszkrét vga-t ez a gép is, addig felesleges, mert amire jelenleg használjuk a gépet, arra is feleslegesen erős.

[ Szerkesztve ]

(#286) M_o_g_y_i

M_o_g_y_i
(őstag)

A-DATA memóriát használ-e közületek 890-es chipset mellé valaki? :U
Ha igen, melyik típust? :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#287) mpierre válasza M_o_g_y_i (#286) üzenetére

mpierre
(veterán)

Gondod van vele? Mintha eladásra hirdetnéd...

(#288) M_o_g_y_i válasza mpierre (#287) üzenetére

M_o_g_y_i
(őstag)

Nincs, a kedves vevő-jelöltnek van ilyen lapja. ;)
Szerintem menne a lapban, de ha valaki 100%-os választ adna, megspórolnánk vele sok időt. :K
A memória elődjét támogatja a lap, de ugye a számítástechnikában ez még kevés... :W

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#289) mpierre válasza M_o_g_y_i (#288) üzenetére

mpierre
(veterán)

Szerencsére az amd 8xx chipsetek nem túl válogatósak memória terén. 1,35-2,1V-ig bármit megesznek. Ötletem sincs. A gugli mit mond konkrét tipusra rákeresve?

(#290) M_o_g_y_i válasza mpierre (#289) üzenetére

M_o_g_y_i
(őstag)

Az elődjét azt szereti a lap. :K

Most az előbb találtam aláírást, lap+memória azonos teljesen, tehát elvileg mennie kéne. :C

(#291) Logan83

Logan83
(csendes tag)

Sziasztok.

Érdeklődnék, használ valaki 88TD-V Evo-t 2000MHz-es modulokkal?
Mik a tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

Szerintem.......

(#292) mpierre válasza Logan83 (#291) üzenetére

mpierre
(veterán)

Lehet, hogy jók, de nem 2000MHz-n. A Deneb mem vezérlője nem bírja a 2000MHz-s ramot, a Thuban-é jobb valamivel, de nem sokkal. Ha olcsó, vedd meg, de arra készülj, hogy nem fog 2000MHz-t menni, max az időzítést szűkíted.

(#293) Logan83 válasza mpierre (#292) üzenetére

Logan83
(csendes tag)

Köszi, erre nem gondoltam hogy a proci lehet a szűk keresztmetszet, csak azt figyeltem, hogy a lap bírja.
Köszi +1*

Szerintem.......

(#294) eca

eca
(tag)

Hi !

Valaki használja a BF3-at?
Milyen sűrűn fagy ki nálatok ?

(#295) gigollo

gigollo
(tag)

Üdv!
Eltudná nekem valaki magyarázni mire is jó a VGA switch card? Mert BIOS-ban átlehet állítani melyik PCI slot kártya legyen az elsődleges, ezért nem értem miért van? Talán a hybrid alaplap miatt ha bent van a VGA switch card összevonja az alaplapi és a rendes VGA teljesítményét egyfajta crossfire szimulációban?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#296) Midway válasza gigollo (#295) üzenetére

Midway
(senior tag)

Ha nincs betéve akkor csak 8x sebességgel megy az alsó slotban is a vga.

eca az végig ment nekem, de az új NFS az kifagy.
Az új COD meg csak aa szűrő nélkül megy.

[ Szerkesztve ]

(#297) gigollo válasza Midway (#296) üzenetére

gigollo
(tag)

Értem . és miután berakom a switch cardot a 2. slotba pedig a VGA t a biosba a graphic controllnál kell valamit állítani a sorrenden?

(erre gondolok )
GFX0-GPP-IGFX-PCI
GPP-GFX0-IGFX-PCI
PCI-GFX0-GPP-IGFX
IGFX-GFX0-GPP-PCI

(#298) Midway válasza gigollo (#297) üzenetére

Midway
(senior tag)

Nekem ez van: PCI-GFX0-GPP-IGFX

(#299) gigollo válasza Midway (#298) üzenetére

gigollo
(tag)

oksa kipróbálom, köszi. Am hibrid crossfiret gondolom nem lehet csinálni az alaplapi 4290 és a HD 6850 között?!

(#300) Midway válasza gigollo (#299) üzenetére

Midway
(senior tag)

Az csak 5450-es vagy hasonló low vga-val működik sajnos.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.