Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#247) 3P


3P
tag

Sziasztok!

Tavasszal építettem egy ASUS M4A88T-I Deluxe + Sempron procira épülő HTPC-t.
Az alaplapon integrált ATi Mobil RadeOn HD4250 VGA van. Oprendszer Windows 7 64 bit.

A gépet médialejátzóak is akarom használni, ehhez XBMC-t tettem fel proginak. A gépen az alap ASUS driverek voltak fenn. Ezzel a filmek egy része hibásan ment, de ami ment az tökéletesen ment. Feltettem a legújabb Catalistot, inenntől a filmek jól mentek kép ügyileg, de hang nem volt akármit állítottam és rájöttem, hogy win alatt sem volt hang. A hang egyébként HDMI kimeneten keresztül a TV-ből szólt volna. A Catalist feltétele előtt semmi bajom nem volt a hanggal. Bementem a hangeszkzökhöz, ott azt írta, hogy az AMD HDMI out tökéletesen működik, de nincs csatlakoztatva. Nem értettem, hisz kép volt és ugyanazon a kábelen ment, mind1 újra csatlakoztatás és újraindítás sem segített. Ekkor vissza raktam az ASUS hang kártya drivert, innentől volt a windowsban hang HDMI-n keresztül. Az XBMC-ben viszont ha az AMD HDMI soundot választottam szaggatott a film és hang sem volt. Ha át állítottam SPDIF-re a film tökéletesen futott kép ügyileg, de semmi hang sem volt.
Tudtok ebben segíteni? Én már tanácstalan vagyok.

Köszi
3P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.